На сайті Верховної Ради України стали доступними відомості про поіменне голосування за проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій (№8371) – у другому читанні та в цілому. Даний закон передбачає заборону релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою. Згідно з ним, може бути припинена діяльність Української православної церкви (Московського патріархату). Загалом, рішення підтримали 265 депутатів.

Вінничани проголосували наступним чином. Кнопку «за» натиснули Лариса Білозір (15-й виборчий округ, група «Довіра»), Микола Кучер (17-й виборчий округ, група «Довіра»), Анатолій Драбовський (12-й виборчий округ, фракція «Слуга народу»), Максим Пашковський (11-й виборчий округ, фракція «Слуга народу»), Петро Юрчишин (13-й виборчий округ, група «За Майбутнє»), а також Юлія Овчинникова (фракція «Слуга народу»).

Відсутні на засіданні Ради, на якому відбувалося голосування: Олександра Устінова (фракція «Голос»), Олег Мейдич (18 виборчий округ, фракція «Батьківщина»), Геннадій Вацак (16-й виборчий округ, група «Довіра»), Ірина Борзова (фракція «Слуга народу», 14-й виборчий округ).

Читати також: Вінницькі нардепи: законодавча результативність і пріоритети

Декілька днів тому народна депутатка Лариса Білозір заявила, що даного прийняття закону має історичне рішення для розвитку державності, ідентичності та самосвідомості українців

Відзначимо, що декілька днів тому народна депутатка Лариса Білозір заявила, що даного прийняття закону має історичне рішення для розвитку державності, ідентичності та самосвідомості українців.

«Діяльність РПЦ має не релігійний, а політичний характер. Керівництво та духовенство РПЦ використовується для антиукраїнської діяльності, схвалює військову агресію РФ проти нашої держави, благословляє російських солдат, які несуть смерть мирному населенню України», – зазначила вона.

Відзначимо, що експерти вважають, що відповідно до ухваленого закону, розглядати на зв’язок із Москвою будуть окремі підрозділи (парафії, єпархії), а не церкву загалом, будуть надавати час для усунення цього зв’язку, і лише після цього рішення про заборону ухвалюватимуть у судовому порядку.

Тож наразі редакція закону виглядає більше як юридичний тиск на церкву, передусім УПЦ МП, для розірвання всіляких зв’язків із Москвою й очищення релігійного життя України від формального і неформального впливу Кремля.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo1

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net