Як вінничани реагують на чутки про нового голову ОВА з Донеччини

Журналісти медіа-холдингу «Новини Вінниці» провели вуличне опитування мешканців Вінниці з приводу того, що обласну військову адміністрацію може очолити уродженець Донеччини, діючий чиновник з іншого регіону, адже такі чутки все активніше поширюються у середовищі місцевого політбомонду.

Думки вінничан розділилися.

Відносна більшість висловлювалися проти («В громаді вистачає своїх достойних людей»), і у цьому контексті звертали увагу на тому, що особа має знати специфіку та проблематику регіону. Хтось акцентував, що все залежатиме від людини, а тому, якщо претендент є компетентним фахівцем, то нічого поганого у цьому немає. Головне – щоб був досвід та вміння розвивати територію. При цьому деякі респонденти висловлювалися, що до «філософії управління» деяких колишніх губернаторів у них є «питання», тому вони сподіваються, що у цьому випадку «можливо пощастить». 

Поодинокі учасники опитування взагалі вважали, що мова йде про те, що посада голови ОВА є виборною, а тому, щоб її зайняти, слід провести голосування.

Цікаве, хоча й закономірне те, що близько 70% відмовилися від спілкування з журналістами. Повномасштабна війна – не кращий час для того, щоб публічно транслювати будь-які точки зору, крім офіційної. Та й взагалі, з огляду на постійні тривожні новини спілкуватися з незнайомими людьми виникає бажання далеко не в кожного.

І все ж, опитування виявилося цілком репрезентативним. Загалом, можна звернути увагу на декілька особливостей.

Читати також: Призначення керівника Вінницької ОВА: Чому “парашутисти” не витримують випробування Вінниччиною?

По-перше, вінничани обізнані у політичних процесах та жваво за ними слідкують. Тому, якщо хтось вважає, що у подальшому виборці регіону мовчки проголосують за будь-яких політиків, яких партійні лідери делегують у нашу область – то вони помиляються. З мешканцями Вінниччини потрібно постійно працювати, у тому числі і в інформаційному полі, і в округах, хоча жодних виборів на обрії поки що не видно. Час «партійних паровозів», що дозволяло ноунеймам вигравати вибори винятково за рахунок популярних брендів – скінчився.

По-друге, керівникам центру прийняття рішень слід було б замислитися. У цілому мешканці Вінниці публічно (!) не проти «губернатора-варяга», якщо той продемонструє компетентність, здатність орієнтуватися у місцевих реаліях та управлінські якості, але вони не готові однозначно схвалювати всі дії центральної влади, тільки тому, що там так вирішили і мають на це право. Приклади деяких попередніх невдалих кадрових рішень – швидше «мінус» для рейтингу влади. 

Подібна обізнаність у місцевих проблемах можлива лише у складі команди. Від того – привезе новий очільник області її з собою, або ж залишить діючу керівну структуру ОВА у повному складі, або формуватиме її на місці, отримавши підтримку впливових та ресурсних осіб – залежатиме дуже багато.

По-третє, ніхто не згадав про те, що колись в області була дуже ефективна управлінська команда, і непогано було б її долучити до підтримки нового керівництва ОВА. Це – яскрава характеристики реального впливу на події тих, хто ще декілька років тому вважали себе «господарями області».

Нарешті, можна звернути увагу й на невисловлені моменти. Основний з них той – що люди все ж відповідали безпосередньо на запитання. Жоден з них не почав емоційно реагувати на сам факт опитування («Чого ви мене про губернатора запитуєте, коли тут таке коїться!..). Ніхто й не акцентував на тому, що головою ОВА може бути «донецький», негативний імідж яких формувався ще з часів Януковича (все ж справдилося гасло, що «Схід і Захід України разом»).

Отже, певна довіра до влади у цілому зберігається. І вінничани готові терпляче переносити усі негаразди нинішнього часу заради спільної Перемоги над агресором. 

Питання у тому, що цей показник довіри із вдалим/помилковим кадровим рішенням можна як збільшити, так і суттєво зменшити. Сподіваємося, на Банковій це розуміють.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo1