Нещодавно у Вінниці відкрився третій офіс громадської організації «Ми – Вінничани». Фахівці офісу «Турбота» надають безкоштовну психологічну допомогу військовослужбовцям, їх родинам, а також переселенцям.
Військові, які знаходяться на лікуванні у шпиталі отримують допомогу психологів офісу прямо в лікарні. Фахівці навідують їх самостійно.
«Запити до нас надходять дуже різні. Але мають одну тенденцію – тривожний стан. Наприклад військовий, який знаходиться у шпиталі і в подальшому не може нести службу чи продовжувати роботу свою. Людина опиняється в ситуації, коли не знає, що далі робити. Наша задача підтримати та допомогти знайти нові орієнтири, адже життя кардинально змінюється. Також частий запит – це проблеми в сімейних відносинах. Адже коли чоловік (чи жінка) йде на війну, то сім’я трошки віддаляється. Дружина, яка довго знаходиться сама не рідко бере на себе функцію чоловіка. І коли чоловік повертається додому їй важко перемкнутись на звичний довоєнний лад. Необхідно знайти баланс і відновити стосунки, бо це вже зовсім нові стосунки. Війна змінює людей, змінює погляд на світ, на життя, на стосунки, на сім’ю, на все в цілому», – розповідає керівник психологічної кризової служби у Вінницькій області Петро Вдовкін.
Як зазначають фахівці офісу працювати з військовими – це цікаво, бо є неабиякий відгук. Бійці також зацікавлені у співпраці з психологами. Для них це перехід до нового життя, в якому їм необхідна допомога.
«Вони шукають нового себе. Наприклад, коли воїн втрачає кінцівку, він починає думати, а як йому жити далі, що робити далі? Потрібно адаптуватись. Військові самі шукають для себе ці шляхи, шукають кращі умови для протезування та реабілітації. Це і є нове абсолютно життя, до якого варто пристосуватись. Іноді наша задача просто це підтримати, щоб не нашкодити. Якщо ж звертається дружина військового чи діти, то потрібно допомогти перш за все їм об’єднатись у новому форматі життя», – говорить Петро Вдовкін.
Також військові, які повертаються з зони бойових дій не рідко мають «провину вижившого». Як правило спочатку цей запит не випливає, але в ході роботи фахівці відмічають таку тенденцію.
«В випадку «провини вижившого» варто допомогти людині це пережити і усвідомити все що відбулось. Адже людина не бог і не може керувати життям. Та ми розуміємо, що між побратимами на стільки близькі відносини, що втрата побратима це дуже і дуже важко та боляче. Щодо сімей переселенців, то у них багато побутових запитів. Люди вчаться адаптуватись у новому середовищі, будують нове життя», – поділився керівник психологічної кризової служби.
Консультації надаються як індивідуальні так і групові. Аби отримати психологічну допомогу необхідно зателефонувати в приймальню офісу «Турбота» або ж прийти і отримати всю детальну інформацію.
Офіс працює щодня з 10.00 до 17.00 за адресою Хмельницьке шосе 10.
Деталі можна дізнатись за телефоном: 097 048 28 28
• Нагадаємо, координатор ГО “Ми-Вінничани” у Вінниці народний депутат VIII скликання Сергій Кудлаєнко.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo