• Війна не стала на заваді обраній депутатською більшістю у Вінницькій міській і обласній радах, яку наразі має партія “Українська стратегія Гройсмана” — правдами і неправдами продавлювати рішення про виділення земельних ділянок під чергову забудову. Подібним чином влада міста та області дають можливість непогано заробити наближеним підприємцям-забудовникам, а такою розплачуються з лідерами місцевих бізнес-груп (на утриманні яких перебувають багато місцевих депутатів) за лояльність.

Спочатку ЗМІ дізналися про те, що депутати Вінницької міської ради вирішили віддати 15 га П’ятничанського лісу під вирубку з будівництво 300 котеджів. А згодом, у соціальних мережах уже циркулювала інформація про намагання їхніх колег з обласної ради розділити та “освоїти” земельну ділянку, що належить “Віноблагролісу”. З 14 га ініціатори розділення ділянки намагалися виділити близько 10% —1,5 га під будівництво чергового ЖК. Згодом, площа цього “ласого шматка” зросла до 3 га. 

Зрештою, самі депутати на формування порядку денного і підготовку документів на голосування впливають слабко, адже всі аспекти і в обласній, і у міській радах проробляються керівництвом за участю невеликого “вузького кола” наближених, про що писав наш Телеграм-канал.

Читати: Вінницька облрада: група «придворних» і решта

Ті самі “наближені” знімають й усі вершки із замовлень на чергові забудови. За нашими даними, саме ці сумнівні оборудки “обраних” стали причиною того, що частина депутатської більшості не приїхали на останню сесію облради.

За великим рахунком, вінничани уже звикли до практики, коли кожне нове скликання міської та обласної рад із завзяттям вдається до сумнівної практики попередників — відшукування і передачу під забудову будь-якого вільного клаптика землі, на який ще можна оформити документи.

У будь-якому районі Вінниці місцеві мешканці можуть багато розповісти, як на місці зелених насаджень, або на території колишнього промислового підприємства за рік-два зростала чергова багатоповерхівка.

При цьому, у районі зазвичай не ставало більше ані об’єктів соціальної інфраструктури (школи, дитсадки), ані паркувальних місць, ані території для дозвілля і відпочинку. Та й дороги все гірше витримують збільшення навантаження тисяч нових автівок, внаслідок чого “пробки” у Вінниці уже наближаються до столичних. При цьому руйнуються історичні пам’ятки (Замкова гора), нехтуються архітектурні і протипожежні норми (забудови на Магістратській, Соборній, Коріатовичів).

Однак ми хотіли би звернути увагу на інше. Як ви уже зрозуміли, весь прибуток від забудов потрапляє у кишені дуже небагатьох “обраних”. А ось токсичність рейтингу поширюється на всіх депутатів від правлячої більшості у міській та обласній радах. А це, якщо хтось не знає, представники “Української стратегії Гройсмана”.

Тому уже сьогодні рядові члени цих фракцій в місцевих радах Вінниччини починають замислюватись — з чим вони будть йти до виборців на нових місцевих виборах, і чи готові вони виправдовуватися перед людьми за те, що особисто їм не принесло жодної користі. Приклад Партії регіонів, місцеві представники якої у 2014-му несамовито виправдовувалися, що вони жодного стосунку до Януковича та його злочинної діяльності не мають, може стати у нагоді.

По-друге, можна звернути увагу на ще один аспект. Рано чи пізно земельні оборудки все одно потрапляють у поле зору правоохоронних та антикорупційних структур.

Історії зі знесенням (як виявилося — незаконним) готелю “Південний Буг” та нещодавня перевірка ДБР 25 об’єктів забудови можуть стати повчальними. І хоча для депутатського корпусу колективної відповідальності не передбачено, “крайніх” все одно будуть шукати. І будьте переконані — знайдуть. Причому — знову ж таки не з представників “ближнього кола”, які навпаки, отримували всі зиски з нехитрого “дерибану”. А з числа рядових виконавців.

Та й суспільство, градус рішучості якого після початку війни вийшов на зовсім інший рівень, мовчки спостерігати за іграми тандему “депутати — забудовники” більше не буде.

Резюмуючи. За нашими даними, у вищому керівництві країни майже склався консенсус, що українцям слід дати сигнал про синхронність опору ворогові на фронті з активізацією боротьби з корупцією. І розпочнуть саме з місцевих ділків, результати діяльності яких люди бачать на власні очі щоденно.

Тож наша порада рядовим учасникам “земельної вакханалії”: тричі замислитеся – чи варте це того, що ви ризикуєте як політичною кар’єрою, так і власною свободою.

Підписатись на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.