Вищий антикорупційний суд дозволив здійснити примусовий привід депутата Верховної Ради Максима Пашковського (“Слуга народу”) на судове засідання, де він обвинувачується у декларуванні недостовірних даних.

Раніше Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру Максиму Пашковському у декларуванні недостовірних даних, а саме недекларуванні квартири вартістю 2 млн гривень. Тепер нардепу загрожує штраф або до 10 днів громадських робіт за корупцію.

Водночас з’явилася інформація, що Пашковський ще й отримував компенсацію за квартиру за бюджетні кошти. У грудні минулого року ця сума становила 28.6 тис грн. Для депутата — небагато, але спроможність деяких “слуг” на порожньому місці потрапляти у скандали дивує.

Втім, корупція (а після рішення суду такі дії можна називати своїми іменами) Пашковського на політичну ситуацію у Вінницькій області вплине слабко.

Пашковський для нашого регіону людина випадкова, у хід подій уже у статусі нардепа він намагався втрутитися лише у перші місяці перебування у Верховній Раді. Але оскільки жодна з його спроб заявити про себе у якості впливового політичного гравця до успіху не призвела, то інтерес до процесів представник 11 виборчого округу втратив.

Більше цікаво інше. Поряд з прізвищем Пашковського у переліку депутатів, які отримали компенсацію за бюджетні кошти можна побачити Петра Юрчишина — народного депутата України від 13 виборчого округу.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Наприкінці року він отримав 39,65 тис. бюджетних коштів у якості компенсації за проживання у столиці у листопаді-грудні. 

Взагалі, за даною статтею видатків витрачається не так багато — близько 6 млн грн на місяць. Але питання в іншому — наскільки необхідні дані кошти Юрчишину, який є одним з найбагатших аграріїв у Верховній Раді?

Середня сума готівки у валюті, які декларує Юрчишин — $ 150 тис.

Але питання у тому — чи  вся нерухомість записана безпосереднього на нього?

У 2015-му, наприклад, сталася дивна метаморфоза. Юрчишин, який тоді вперше отримав депутатський мандат, “збіднів” у 10 разів. Сьогодні дані публікації в Інтернеті “затерті”, але Google-кеш про них пам’ятає.

Чи не могла статися подібна ж операція і з квартирами? 

Не виключено, особливо з огляду на те, що коли можливості переписати на іншу особу немає, Юрчишин декларує максимум статків. 

До того ж, на Вінниччині є один загальновідомий факт про аграрія-латифундиста.

Структури Петра Юрчишина мають земельний банк близько 20 тисяч гектарів землі.

У власності родини Юрчишиних молокозавод, фірма “Візит”, санаторій “Радон” у Хмільнику та багато іншого.

З цікавого. Нардеп, який зазвичай їздить на LEXUS, задекларував, крім декількох елітних іномарок, ще й два стареньких “жигуля”.

Навіщо народному обранцю лишній раз соромитись з ними, так само, як і з “копійковою” (а для мультимільйонера саме так і є) компенсацією за квартиру?

Чи вплине це на позиції персонально Юрчишина в окрузі?

Сказати непросто, адже інколи він роздає по 500 гривень місцевим депутатам, скуповуючи таким чином лояльність до себе. Систематично матеріально “підживлює” власну мережу “гарантованих виборців” в 13 окрузі.

Але одне стверджувати можна точно. Особа Юрчишина набула такої токсичності, що потрапити у прохідну частину рейтингової партії йому буде вкрай проблемно.

Якщо це все ж станеться, то декілька % власного рейтингу партія, яка візьме в свої лави діючого нардепа, втратить лише тому, що зв’язалася з мільярдером, який не гребує брати компенсації з бюджету воюючої країни.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo