Лише через вісім місяців після місцевих виборів центральна влада помітила зловживання органів місцевого самоврядування по формуванню штатів та призначення зайвих заступників керівників обласних рад.

Читати: Збільшення штату Вінницької облради обійдеться платникам податків у 17 мільйонів гривень на рік

В цьому контексті Вінницька область стала негативним прикладом таких зловживань на засіданні Комітету Верховної ради з питань організації державної влади.

На засіданні парламентського комітету було презентовано дослідження Інституту стратегічних досліджень.

Зокрема було запропоновано взяти до відома інформацію інституту щодо оптимізації керівникого складу районних та обласних рад.

Дослідження інституту викликало жваву дискусію народних депутатів. Так, народний депутат Дмитро Микиша наголосив, що в Законі “Про місцеве самоврядування” чітко прописана кількість заступників в обласних радах:

«56 Стаття 2 абзац, 1 частина говорить, що обласна рада обирає першого заступника та заступника голови ради. Скажіть будь ласка, які ще можуть бути заступники і які ще можуть бути норми? Кому не зрозуміло, що тут два заступники? Яка рада не може це зрозуміти? Кому ще треба пояснювати, що два заступника, не може бути більше.
Далі пункт 3 частина 6 статті 55 – голова ради районної, обласної, районної в місті ради представляє раді кандидатур для обрання на посади відповідно заступника голови районної, районної в місті ради, чи першого заступника, заступника голови обласної ради. Що ще треба щоб зрозуміти що заступники два в обласній раді і один в районній?
Кому не доходить ця інформація? Я вам скажу. Харківська обласна рада – один перший заступник і три заступники. Там поганий юридичний відділ, не вміють читати закон про місцеве самоврядування?”, – підкреслив нардеп.

Дісталось Вінницькій обласній раді і за збільшення штату виконавчого апарату на 40 одиниць.

Результати моніторингу вказують, що апарат Вінницької обласної Ради знаходиться на 4 місці в країні по штатній чисельності працівників після Київської області (135 шт. од.), Дніпропетровської області (130 шт. од.) та Запорізької області (96 од.).

Довідково. У Дніпропетровській облраді 120 депутатів, населення області 3,177 мільйона осіб. У Вінницькій обласній раді 84 депутати, а населення вдвічі менше. 

Обсяг видатків обласного бюджету для безпосереднього утримання виконавчого апарату обласної Ради на 2021 рік затверджено у сумі 36,6 млн. грн. Таким чином ріст видатків порівняно із уточненими показниками минулого року склав 16,8 млн. грн, або 85%.

В новій структурі виконавчого апарату Вінницької облради є й інші цікавинки. Наприклад у керуючого справами виконавчого апарату ради з’явилось аж три заступники. 

“А що відбувається зі штатами? По Вінницькій обласній раді – збільшено з 56 одиниць до 95, з яких 86 одиниць, 90% – це керівники підрозділів та їх заступники. І виключно 9 одиниць штату – прості співробітники. Це при тому, що обласні ради бюджети за останні два роки мають в два рази менші, ніж раніше. Можливо ви (Інститут – ред.) порадите як оптимізувати штат?”, – сказав Дмитро Микиша.

Підтримав таку позицію і Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

«Позиція абсолютно правильна, що в районній раді один заступник, в обласній раді – два заступники. Ви досліджували дві області, але потрібно провести комунікацію щоб дослідити більшу кількість. Ми маємо таку досвідчену по децентралізації таку область, як Вінницька, в якій при цьому в обласній раді в нас 4 заступники, чомусь, а не 2, як тлумачить Закон», – сказав нардеп Віталій Безгін.
“Чинна редакція Закону “Про місцеве самоврядування” дає розуміння де один заступник, де два і, дійсно, Вінницька область тут кричущий випадок”, – додав парламентар.

Народні депутати звернули увагу і на бездіяльність виконавчої гілки влади, зокрема облдержадміністрації, які мають контролювати дотримання законності в діях органів місцевого самоврядування, моніторити їх рішення та координувати діяльність правоохоронних органів щодо діяльності місцевих рад.

Але апелювати та звертатись потрібно безпосередньо до тих обласних рад, які порушують закон “про місцеве самоврядування”, як Вінницька облрада  – зазначив Віталій Безгін.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net