Російська війна проти України приносить біль і страждання українським дітям. Окупанти, які зайшли на нашу землю, викрадають дітей, насильно вивозять їх. Під час війни діти втрачають своїх батьків, отримують каліцтва та психологічні травми. В Україні офіційно зареєстровано понад 5 мільйонів внутрішньо-переміщених осіб, 70% з яких – жінки і діти.

За словами народної депутатки Ірини Борзової, голови Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу», у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону щодо підвищеного соціального захисту дітей, які постраждали від війни.

«Законопроект передбачає систему заходів спрямованих на підтримку дитини – надання медичних, освітніх послуг, послуг з реабілітації та відпочинку дітям, які постраждали від війни. Також передбачена одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю дитині, яка виплачуватиметься за рахунок коштів, що стягуються з держави-агресора відповідно до принципів міжнародного права.

Діти, які втратили батьків, постраждали від ракетних обстрілів, отримали поранення або каліцтво, зазнали психологічної травми, депортовані або насильно вивезені до окупованих територій, переселенці, потребують підвищеного соціального захисту», – наголошує Ірина Борзова.

Народна депутатка зазначає, що кожна українська дитина та родина через війну має свої певні проблеми.

«Дітям з числа переселенців важко адаптуватися до нових умов життя, нового дитячого садочку, нового місця проживання, нової школи. Діти сумують за своїми друзями, однокласниками. Часто родина переселенців має фінансові проблеми, і якщо дитина переїхала з міста у село, вона не може відвідувати певні творчі гуртки, або займатись видом спорту, яким займалась раніше. Діти, які отримали поранення, потребують лікування та реабілітації. Під час ракетних обстрілів, всі діти відчувають страх за своє життя і життя рідних. Діти, що втратили батьків отримують психологічну травму на все життя. Жодна дитина не повинна так страждати. Все це впливає на психологічний стан та подальший розвиток дитини. Українські діти потребують більшої підтримки від дорослих та держави», – говорить Ірина Борзова.

На Вінниччині для дітей захисників, дітей з інвалідністю та дітей з числа переселенців, проводять серію заходів в рамках проекту «Дитинство без війни», ініційованого Іриною Борзовою. Родинам з дітьми, які потребують підтримки, надають адресну допомогу. Це бейбі-бокси з Шотландії для новонароджених, дитяче харчування, одяг, взуття, підгузки, засоби гігієни, візочки. Допомагають дітям з лікуванням. Організовують цікаві творчі заходи для дітей.

«У співпраці з міжнародними фондами та громадськими організаціями, які допомагають українцям, спільно реалізовуємо благодійні проекти. Родинам з дітьми, які опинились в скрутному становищі потрібна допомога і підтримка. Дитинство має бути без війни», – резюмувала Ірина Борзова.

Піписуйтесь на наш телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo