Голова Вінницької обласної організації «Європейської солідарності» Андрій Гижко вийшов на тропу війни у площину публічної політики.

Зокрема, він почав готувати у соціальних мережах регулярні дайджести місцевих подій з претензією на політичну аналітику. І уїдливо їх коментувати: мовляв, подивіться, що ці клоуни можуть і вміють.

Андрій Гижко як (вже) політик, а тим більше – чиновник з 20-річним стажем має повне право на висловлювання власної точки зору. Але як людина з амбіціями на повернення до цієї самої влади, до того ж представник партії, яка має фракцію у нинішній обласній раді, мав би не лише критикувати, й а формулювати певну альтернативу. «Так – погано, натомість по-іншому – буде добре».

Щоб спробувати знайти цю альтернативу – дивимося на його останній допис.

П. 1. «Зелені» втрачають рейтинг і щось затівають.

«Слуги» в черговий раз перенесли презентацію своїх кандидатів – молодих облич і професіоналів. Мабуть, список запасних теж закінчився!? Паралельно з пошуком бажаючих змарнувати біографію і піти від Зе-команди йде масова переєстрація (так у тексті – Ред.) своїх місць голосування».

А «Євросолідарність» презентувала власну команду? І хто саме змінює місця для голосування, тим більше масово – де факти?

П. 2. «Неможливо залишити поза увагою і нові призначення у ВінОДА, якщо їх можна позиціонувати як нові. Вони більше схожі на міжкланові рокірування «Борзова-Гройсмана»… С.Борзов формує політичну команду заступників, кадрову структуру ОДА та голосно керує, попередній очільник В.Скальський рішуче прагне закріпитися у лідерах «команди В.Гройсмана».

До поведінки В. Скальського у Гижка відчувається відверта заздрість. Натомість, Борзов – «голосно керує». Висновки? Немає висновків.

П. 3. «Партія Вінничан» та «Батьківщина» у кращих традиціях українських демагогів заявляють про формування потужних команд, члени яких, будуть представлені у всіх виборчих округах. Але, всі активності зводяться до Г.Давиденко, яка невпинно та всеосяжно бореться з С.Моргуновим, та М.Філонова, який наголошує на відсутності у списках «токсичних кандидатів». Ось і всі «вінниччани».

Та ні, не всі. Всі вінничани – це 1,6 млн людей. Щодо «потужних команд» Юлії Тимошенко та Миколи Філонова у Вінниці… А в партії Петра Порошенка у Вінницькій області хтось є окрім голови партії Андрія Гижка? Напевно є, але поки що видно лише його і хіба що декілька колишніх соратників Порошенка в колись “маркерній” області, які традиційно зрадили п’ятого президента, як і четвертого і тертього.

А от у самому дописі очільника «ЄС» відчувається образа, що конкуренти уже розпочали активну громадську діяльність, а колишнім представникам «БПП» залишається лише… Хоча про це нижче.

П. 4. «Прикро констатувати факт байдужості місцевих партійних осередків до боротьби з коронавірусом, що нікуди не зник, а навпаки – активізується. Окрім ЄС, звісно!

Відомий та розпіарений «СтопВірус» перекваліфікувався і зараз роздає пакунки допомоги пенсіонерам, а тим часом, його керівниця запримітила місце директора департаменту маркетингу міста та туризму для свого чоловіка».

«СтопВірус» з його «пакунками» – погано, а фонд «Європейської солідарності» з продуктовими наборами для пенсіонерів – добре?

П. 5. «Цього тижня вся Вінниця спостерігала за обшуками СБУ у вінницькому Центрі муніципальних систем управління. Із цікавого: першими інформацію показали канали «112 Україна» та «Ньюзван» – складові медіагрупи, що контролюються народним депутатом від ОПЗЖ та кумом президента РФ Володимира Путіна — Віктором Медведчуком. Привід обшуку – фінансові махінації, серед яких – оплата вінничанами протягом 6 років коштів не за тими рахунками. Вінничанам не вперше платити кошти не туди, але присутність заангажованих каналів наводить на роздуми».

Добродій А. П. Гижко 7 (сім) років сидів у кріслі начальника головного управління економіки ОДА та 6 (шість) років займав посаду першого заступника голови ОДА.

І весь цей час знав, що вінничани «платять кошти не туди». Але мовчав. Певно, щоб не налякати вінничан шокуючою інформацією, що їх дурять.

П. 6. «А думати приємно біля води. Цього тижня відкрив свій Х сезон фонтан Roshen. Літо вступило у свій останній місяць, що готує нас до непростої осені».

Ну, геть усі погані, а «Європейська солідарність» працює, не покладаючи рук. Запустивши фонтан Roshen.

Знаєте, що в цій всій історії насторожує. Не те, що Гижко такий. І не те, що прес-служба обласної організації «ЄС» пише йому таку нісенітницю.

А те, що у «Євросолідарності» за рахунок медійних ресурсів та більш-менш грамотного позиціонування на загальнодержавному рівні зберігається певний рейтинг. На минулих парламентських виборах, наприклад, партія взяла у Вінницькій області 8,29% (порівняємо з показниками 2015-го року у 29,1% «за»). Отже, шанси потрапити до обласної ради у неї є, відповідно будуть й квоти до нової виконавчої влади, оскільки ОДА та РДА буде ліквідовано.

І з усім цим цілковито порожнім багажем змістів, найбільш реальним з яких є «фонтан», ці люди можуть знову повернутися у чиновницькі крісла.

Де будуть ще декілька років мовчки спостерігати, як вінничани «платитимуть кудись не туди».

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net