• Народна депутатка Лариса Білозір прозвітувала про роботу української делегації на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Зокрема, за активної участі представників України, ПАРЄ підготувала та схвалила резолюцію та рекомендації, де Асамблея виклала свої пропозиції щодо історичного саміту в Рейк’явіку.

На заході 16-17 травня мають зібратися керівники який держав і урядів 46 країн Ради Європи 16-17 травня.

Фактично, об’єднана Європа готується зафіксувати на саміті основні принципи своєї політики на наступні роки.

«Ключовим для України в цьому документі стало зазначене в резолюції прагнення  країн Ради Європи  і надалі виявляти непохитну підтримку Україні та відігравати активну та провідну роль у створенні спеціального трибуналу для судового переслідування політичного та військового керівництва РФ за злочин агресії, а також підтримувати міжнародний механізм компенсації для України», – повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Лариса Білозір.

Вона зазначила, що у тексті рекомендацій міститься вказівка, що країни-члени Ради Європи на найвищому політичному рівні повинні «підтвердити свою єдність навколо спільних цінностей і свою непохитну відданість правам людини на основі міжнародного права».

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Відзначаючи, що Європа зараз зіткнулася з «надзвичайними викликами», Асамблея закликала уряди, серед іншого:

  • підтвердити роль Ради як маяка прав людини, демократії та верховенства права, а також як «спільноти цінностей» із загальноєвропейським покликанням;
  • виявляти непохитну підтримку України та відігравати активну та провідну роль у створенні спеціального трибуналу для судового переслідування політичного та військового керівництва РФ за злочин агресії, а також підтримувати міжнародний механізм компенсації;
  • посилити вплив роботи Ради на демократію, у тому числі шляхом створення «переліку питань демократії» для держав і створення посади комісара Ради Європи з питань демократії та верховенства права;
    знову поставити інтереси та очікування людей на перший план роботи Ради та включити перспективу молодь в усі її заходи;
  • взяти на себе провідну роль у захисті навколишнього середовища та боротися зі зміною клімату, а також підтримувати рамки для гарантування права на чисте, здорове та стійке довкілля.
  • «Повернення широкомасштабної агресивної війни в Європі підкреслює, що міцність і стійкість європейських демократій, їхня повага до прав людини та дотримання верховенства права є найкращими гарантіями для процвітання, безпеки та мирного майбутнього одна для одної», – процитувала парламентарка положення документу ПАРЄ.

Також делегати сесії прийняли резолюцію «Екологічний вплив військових конфліктів!»

Резолюція вводить та кодифікує поняття екоцид, як у національному законодавстві, так і в міжнародному праві, пропонуючи зміни до Римського статуту Міжнародного кримінального суду, щоб додати екоцид як окремий вид злочину.

«Держави-члени повинні вжити всіх необхідних заходів, щоб заборонити використання забороненої зброї, яка «унеможливлює життя людини в зоні ураження» і переслідує його», – процитувала представниця Вінниччини у Верховній Раді висновки резолюції ПАРЄ.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net