Політична Арена Вінниччини

Трагедія у Вінниці: Офіс Президента розкритикував владу міста за стан укриттів

Фото Вінницька облрада

• Заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко достатньо жорстко «пройшовся» по муніципальній владі Вінниці за провал у сфері підготовки безпечного укриття для людей.

«Ми відвідали об’єкти укриттів, хоче чесно сказати, деякі з них — у жахливому стані. Це — проблеми міста, які вони (муніципальні чиновники — Ред.) не вирішили», – прокоментував ситуацію Тимошенко, який прибув на місце теракту до Вінниці.

Функціонер Офісу нагадав, що усі необхідні вказівки були дані, але Вінницький міськвиконком проігнорував їх. Більше того — міський голова не поцікавився ситуацією, оскільки у нього є більш значущі справи. Такий висновок можна зробити з брифінгу Тимошенка у Вінниці. Тому Офіс Президента змусив міських чиновників проїхатися по всіх об’єктах безпеки і доповісти про стан їхньої готовності.

Проблема ситуації у тому, що ще на початку липня голова Вінницької обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Борзов звертав увагу муніципальної влади, у якій домінують представники «Української стратегії Гройсмана», на неналежний стан укриттів.

«Недоліки виявили у місті Вінниці, бо на папері все було добре, – формально. Якщо спуститись у бомбосховища, то там вінничани самі бачили (що там – ред.)», – говорив С. Борзов.

Тоді керівництво міста натравило на Борзова інтернет-ботів, які почали поширювати російські наративи, що «все гаразд», і «губернатор перелякався», а у місті «все під контролем».

Реальність виявилася страшнішою. І десятки вбитих — тому підтвердження.

У цій ситуації цікаві три речі.

Перша. Керівник всієї цієї «команди ефективних менеджерів», до якої у вінничан зявляється все більше запитань — Гройсман — хоча він (по відеозв’язку) і суворо засудив обстріл Вінниці, проблематику безпеки вінничан не підняв, хоча прекрасно розуміє що проблема сховищ існує навіть на п’ятий місяць війни.

Друга. Яким чином муніципальні чиновники будуть виправдовуватися за абсолютно провалену роботу по організації евакуації населення?

Третя. Уже оголошено, що Будинок офіцерів буде знесено. А на його місці…

Вінничани переконані і відкрито пишуть про це в соцмережах, що на місці «Будинку офіцерів» незабаром виросте ЖК, або черговий ТЦ. Хоча доцільно було б створити сквер пам’яті загиблих. Але — ми пам’ятаємо долю усіх вільних клаптиків у місті — від «Бригантини», до міського стадіону. Тож — немає сумнівів — якщо у міськвиконкому вдасться, на місці загибелі людей буде чергова безлика забудова.

Після вчорашньої трагедії найменше що хочеться робити – так це з’ясовувати якісь політичні стосунки і шукати цапів відбувайлів. Але давайте почнемо шукати відповідальних. Для того щоб забезпечити право вінничан та гостей області на безпеку.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version