Цікаво, що у всіх сільських радах Жмеринського району депутатами від владної партії «Слуга народу» стало лише дві людини, при тому, що цей район – мажоритарний округ голови облосередку та нардепа Ірини Борзової. Це найгірший результат серед партій в цих громадах. А перемагали скрізь переважно самовисуванці. В кожній з перелічених нижче громад вони здобули найбільше голосів виборців. Багато голосів взяла партія Гройсмана та “Батьківщина”.
Джуринська сільська громада
Її очолила висуванка від «Української стратегії Гройсмана» Галина Попсуй. Вона до виборів в ОТГ була головою села Хоменки.
Вона очолює сільську громаду з 2002 року, а до того 25 років працювала вчителькою: п’ять років викладала математику в селі Сапіжанці і 20 – у Хоменках (у школі села Хоменки 17 років була не лише вчителькою математики, а й заступницею директора з виховної роботи). Була депутаткою районної ради третього скликання.
«Фішкою» Галини Попсуй на виборах стало залучення грантових коштів на попередній посаді. Вона підготувала 14 проєктів, завдяки яким вдалося залучили до розвитку села майже два мільйони гривень позабюджетних коштів.
Галина Попсуй показала в декларації за минулий рік кілька земельних ділянок, квартиру. Чоловіку належить кілька вантажівок, стара «Волга» і новіша «Хонда».
Грошові кошти голова ОТГ з чоловіком задекларували, як зарплати і пенсії. А її чоловік вніс навіть в декларацію 500 грн за вибори.
Перемогу у місцевих виборах в ОТГ здобули три політичні партії і самовисуванці, яких в раді восьмеро.
Представницькі мандати в Джуринській сільській громаді:
Самовисування 8
Політична партія “Українська стратегія Гройсмана” 5
Політична партія “За майбутнє” 5
Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” 4
Мурафська сільська громада
Обраний голова цієї громади Олег Літвіненко висуванець «Української стратегії Гройсмана». За нього проголосувало 980 виборців, або 24%. Він змагався з п’ятьма конкурентами.
Він вказав у даних, які подавав у ТВК, що є пенсіонером. Але він все життя пропрацював у податковій міліції. З червня 2004 року служив у податковій міліції Державної податкової адміністрації (пізніше-Державна податкова служба, Міністерство доходів і зборів, Державна фіскальна служба) у Вінницькі області. З жовтня 2017 по серпень 2018 року – перший заступник начальника оперативного управління ГУ ДФС у Вінницькій області. У серпні 2018 року вийшов на пенсію за вислугою років з посади першого заступника начальника Вінницької ОДПІ в.о. начальника податкової міліції у Вінницькій області.
У електронній декларації він задекларував доходи від своєї зарплати за 2018 рік, доходи дружини від підприємництва та рухоме й нерухоме майно.
У сільську ОТГ пройшли депутати від трьох партій та самовисуванці.
Самовисування 8
Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” 8
Політична партія “Українська стратегія Гройсмана” 5
Політична партія “За майбутнє” 1
Северинівська сільська громада
Головою громади тут обрали Жмеринського голову райради Малярчука Василя, який балотувався від партії «Слуга народу». До цього, в райраду він йшов від партії «Наш край».
Не дивлячись на те, що обирався від владної партії, Василь Малярчук декларує свою позаполітичність:
«Я не буду дивитися на політичні погляди, для мене важливо відповідальність і
професіоналізм».
У декларації новообраного голови зафіксовано доходи Василя Малярчука – 252090 грн, як посадова зарплата.
Та доходи дружини від підприємництва – 692100. А також – рухоме і нерухоме майно.
У раду громади пройшло найбільше самовисуванців та є представники трьох партій.
Самовисування 12
Політична партія “Українська стратегія Гройсмана” 4
Політична партія “Європейська солідарність” 3
Політична партія “Слуга народу” 1
Станіславчицька сільська громада
Головою громади виборці на новий термін термін обрали самовисуваннця Володимира Перепечая. За нього проголосувало 2123 виборців.
Він з 2006 року обирається сільським головою села Станіславчик.
У електронній декларації він задекларував рухоме і нерухоме майно його і дружини, спільні доходи, заощадження і навіть борги в банках.
На виборах у раду Станіславчиської ОТГ переважну більшість здобули самовисуванці, але у раду пройшли й представники трьох партій.
Самовисування 13
Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” 7
Політична партія “Українська стратегія Гройсмана” 1
Політична партія “Слуга народу” 1
Видання “Політична Арена Вінниччини” продовжує цикл публікацій, в яких ми будемо ближче знайомити вінничан з очільниками громад, яких виборці обрали 25 жовтня на місцевих виборах.
Разом з цим ми беремо в моніторинг діяльність кожного очільника громади в області та рішення і діяльність місцевих депутатів новообраних рад Вінницької області. Ми будемо системно висвітлювати їх діяльність. Провали та здобутки, корупційні оборудки, чи сумнівні рішення депутатів тощо.
Наших читачів з усієї області просимо інформувати нас про всі актуальні проблеми ваших громад та роботу місцевої влади.
Наші контакти: politarena.info@gmail.com
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.