Горе прийшло до нашої вінницької родини. Цикл жахливих і трагічних політичних самогубств не міг залишитися поза увагою громадськості.

Нам дійсно шкода декількох дійсно непоганих людей, які невідомо навіщо впрягли у заздалегідь програшну кампанію, замазавшись токсичними речовинами, що виділяють деякі політичні проєкти. Інших “політиків” нам не шкода, і те, що вони викинуть гроші та витратять на ці вибори нерви – то так їм і треба.

Але про все по черзі.

Екснардеп Сергій Кудлаєнко заявив про амбіції стати мером Вінниці. Чим саме може допомогти вінничанам і що змінити – поки що не пояснив. Але висунувся від «Європейської солідарності». Тим не  менш ставки для екснардепа в цій кампанії високі. Для Кудлаєнка будь-який програш на місцевих виборах, після програшу на минулих парламентських – означає остаточно випасти з «топу» вінницької політики.

І це ще не всі сюрпризи місцнвих виборів. У перегони за крісло міського голови вступив боксер В’ячеслав Узелков. Від ОПЗЖ, яке спеціально привезло до Вінниці Юрія Бойка та Володимира Продивуса. Бойко поскакав на скалочці.

З рейтингом ОПЗЖ все зрозуміло, і тут Узелков набере ще менше Кудлаєнка. Навіщо було псувати кар’єру шоумена? Без відповіді.

Що йому «вдячні» прихильники і нагадали у соціальних мережах.

Загадковими є й мотиви депутатки від «Голосу» Олександри Устінової, яка також висунулася кандидатом у мери Вінниці.

З рейтингом «Голосу» чи то у 2%, чи то у 3%. Причому партія не зуміла навіть сформувати список до обласної ради, що для парламентської політичної сили взагалі є нонсенсом. Хоча, можливо, проєкт просто «прикрили», а нас про це не проінформували.

Брали б приклад з Віктора Бронюка, який відмовився від амбіцій балотування на посаду Вінницького міського голови, натомість гарантовано отримує фракцію «Партії вінничан» у міській раді та буде висувати свого кандидата на посаду голови обласного виконкому.

Що отримало великий відгук і у центральних ЗМІ.


“Сегодня”: “Партія вінничан” буде претендувати на посаду голови виконкому Вінницької обласної ради


Закрився, не встигши відкритися прожект «За майбутнє» («Майбах»), кандидатів у який довелося збиратися серед працівників фірм, які належать Петру Юрчишину. До речі, «Громадське» пророче обізвало Юрчишина – «екснардепом», що, сподіваємося, це стане дійсністю уже на наступних виборах.

Десь близькою могла бути передвиборча доля «Перемоги Пальчевського», яка, на свою біду, зв’язалася з Борисом Максимчуком. Той дав клич у соціальних мережах:

«Гайда від нас у депутати – задаток платить партія». Кандидатів не знайшлося.

«Перемога» вкотре підтвердила фейковий характер своєї природи.

Колективне самогубство вчинила «Батьківщина», члени якої почали масово розбігатися до списків інших політичних партій – від ОПЗЖ до «Української стратегії Гройсмана».

Залишки тих, хто ще мають партійний квиток «біло-сердешних», вирішують передвиборчі питання за допомогою кулачного бою. Або поливанням брудом вчорашніх однопартійців.

Якщо нове керівництво «Батьківщини» зуміло відвадити від виборів таку активну (добре це чи погано – справа інша) в інформаційному плані депутатку як Ганна Давиденко, то справи у колись дуже рейтингової у Вінниці партії дуже кепські.

Навіть на бій за крісло мера Вінниці команда Юлії Тимошенко висунула 68-річну Наталію Солейко. І не шкода жінку похилого віку делегувати у нервову виборчу кампанію…

Хоча чого ми причепилися до віку. У мери Гайсина йде Анатолій Гук, якому, на хвилиночку, 76 років.

Справедливості заради слід сказати, що більшість чинних депутатів втекли і з «БПП» – від «Європейської солідарності» а не зрадили і згодилися балотуватися лише два депутати з десяти у міській раді.

А голова фракції «БПП» в обласній раді – Олександр Крученюк в урочистій атмосфері склав з себе ці повноваження та заявив про вихід з фракції.

Вчасно зрадити – це не зрадити, а передбачити. Тим більше, що на обрії – перспектива очолити такий важливий населений пункт, як Уланівка.

Наступною сходинкою кар’єрної драбини буде, напевно, посада станційного доглядача.

В останній раз зібралися до обласної ради прихильники Олега Ляшка.

Навіщо це Качуру, який уже один раз був у розшуку Інтерполу – зрозуміло. Мотивація інших кандидатів не є настільки очевидною. Хоча, судячи зі світлин з конференції, «партія» звужується до масштабу Немирівського району.

Не подалась до обласної ради і патріотична партія «Свобода», яка, хоча начебто й провела конференцію, вчасно кандидатські списки до ТВК не подала, а, отже, зареєструвати її у законному порядку немає жодної можливості. Тому за голоси партіотичної частини Вінниччини розгорнеться боротьба, всі шанси її виграти є хіба що у нової місцевої “Партії Вінничан”.


Читати: На Вінниччині виборці “Свободи” можуть масово підтримати “Партію Вінничан”


І насамкінець. Партія “Самопоміч”, “Укроп”, “Аграрна партія” взагалі скоїли групове самогубство. Не залишивши навіть “передсмертної записки”, чим в черговий раз підтвердили, що були разовими технічними проектами під вибори.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net