Вчора був останній день подачі до обласної Територіальної Виборчої Комісії виборчих списків партій, які прийняли рішення балотуватись до обласної ради.

Таких партії виявилось 10:

“Слуга народу” (В. Мазуренко)

“Партія Вінничан” (М. Філонов В. Бронюк)

“Українська стратегія Гройсмана” (Г. Якубович)

“Сила і честь” (В. Товмасян)

“Батьківщина” (О. Мейдич)

“Європейська Солідарність” (А. Гижко)

ОПЗЖ (І. Кісільов)

“За майбутнє” (П. Юрчишин)

“Наш край” (В. Телегузов)

“Радикальна партія” (Т. Кобець)

Сенсацією цьогорічних виборів стала відмова від виборчого процесу патріотичної партії “Свобода”. Як зазначають місцеві ЗМІ, партія проводила конференцію, але документи в ТВК у зазначені терміни не подала.

Експерти вже моделюють обласне політичне поле та прораховують електоральні уподобання вінничан. В тому числі кому відійде частина найбільш патріотичних голосів виборців, які підтримують “Свободу”.

З огляду на позиціонування і медійну роботу всіх партійних осередків на Вінниччині, найбільше шансів “підібрати” виборців “Свободи” є у нової вінницької “Партії Вінничан”.

По-перше вінницька партія чітко і голосно заявила про свою проукраїнську позицію, зробила декілька звернень до всіх проукраїнських партій і громадських рухів Вінниччини щодо необхідності об’єднання, які цитували центральні українські ЗМІ.

УНІАН: “Партія вінничан” закликала до створення передвиборчої коаліції

Також “Партія Вінничан” першою заявила, про загрозу проросійського реваншу на Вінниччині, а учасники АТО, які доєднались до місцевої партії заявили про готовність зробити все, щоб цього не сталось.

Читати: У Вінниці учасники АТО приєднуються до місцевої партії, щоб не допустити проросійського реваншу і повернення старих політиків

На користь вінницької партії грає і брендова прив’язка партії – що спонукає до підтримки політичної сили, яка єдина взяла на прапор не загальнодержавні гасла, а саме місцевий патріотизм та той факт, що до “Партії Вінничан” почали приєднуватись самі “свободівці”.

Читати: Головний “свободівець” Шаргородського району перейшов в “Партію Вінничан”

І напевно головна перевага місцевої партії – масово підтримка вінницької політичної сили воїнами АТО та їх безпосередня участь у виборах в списках місцевої партії.

Читати: До вінницької партії приєднались легендарні ветерани АТО


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net