У першій частині нашої розповіді ми зробили експрес-аналіз діяльності голови Вінницької ОДА, який працює на цій посаді з червня 2020 року.

Детальніше: Провінційна політична панацея Ч.1

Голова обласної ради Вячеслав Соколовий був обраний новим депутатським корпусом після місцевих виборів в жовтні 2020 року.

У місцеву політику новий очільник обласної ради прийшов з прокуратури, в якій пропрацював на різних посадах з 1997 до 2019 року.

Його обрання головою облради стало сюрпризом для місцевого політикуму. Поки всі гадали кого висуне на цю посаду партія Гройсмана: екс-губернатора Валерія Коровія, або екс-губернатора Владислава Скальського, в УСГ вирішили делегувати на керівну посаду екс-прокурора Вінницької області.

Свою діяльність новий керівник облради почав в найсприятливіших умовах. Майже монобільшість в обласній раді дозволила новому керівнику розгорнути доволі активну діяльність ради.

На відміну від губернатора, голова ради почав формувати свою команду та збільшив кількість своїх заступників. Ними стали екс-віце-прем’єр Володимир Кістіон, колишня права рука Валерія Коровія Дмитро Чаленко, екс-заступник голови ОДА Ігор Івасюк.

Ще одним заступником голови ради став представник партії “Батьківщина” Анатолій Ткач. Домовленість з цією партією забезпечила фракції Гройсмана необхідну кількість голосів для прийняття будь-яких потрібних рішень в раді.

Одним з перших рішень нового керівництва облради стало безпрецедентне розширення штату виконавчого апарату, на 45 штатних одиниць.

Ця ініціатива викликала кволу критику політичних опонентів, в частині збільшення фінансування на утримання облради, в умовах дефіциту обласного бюджету.

Але збільшення штату дозволило раді реорганізувати свій виконавчий апарат до прототипу обласного виконкому, які мали б утворити в регіонах в рамках децентралізації.

Ці виконкоми мали б замінити собою всю виконавчу структуру облдержадміністрацій. Саме тому напрямки нових управлінь в обласній раді фактично дублюють функціональні напрямки Вінницької ОДА.

Підтягнув у оновлений виконком Вячеслав Соколовий і низку грамотних радників та декілька колишніх чиновників ОДА, обходячи при цьому (для чого?) необхідні процедури відповідних призначень.

Звісно, обласній раді конкурувати за політичну і управлінську першість в області із облдержадміністрацією важко.

Багатотисячний штат чиновників ОДА, який складається з апарату адміністрації, численних департаментів, управлінь та відділів. Голови РДА. Зовсім інше фінансування всієї структури виконавчої гілки влади та контроль і координаційні функції голови ОДА над всіма територіальними органами влади і правоохоронними органами в області та інші широкі повноваження представника президентської вертикалі у регіоні.

Все це дає неабияку фору голові ОДА.

Але. Констатуємо. Як і у випадку голови ОДА, стартовий запал нової ради швидко почав згасати.

Встигли в облраді на самих перших кроках вляпатись в дуже неприємний скандал із розміщенням неоднозначних публікацій у ЗМІ та налаштувати проти себе низку громадських активістів. А ефективність роботи оновленої ради залишає бажати кращого.

Детальніше: Одна комісія і один радіоефір. Підсумки роботи Вінницької обласної ради за тиждень

І справа не в тому, що на офіційному сайті облради публікують 1-2 новини в день.

А в тому, що оновлена структура ради, з власною монобільшістю, повна підтримка Вінницької міської ради, політична підтримка у вигляді обраних від УСГ депутатів всіх місцевих рад по області та голів ОТГ – це був політичний пік нової обласної команди в облраді, утриматись на якому буде важко.

І поїздками по районах цю проблему не вирішиш.

Далі буде…

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.