• Компанія “Оперативна соціологія” знову зробила невелике хвилювання у вітчизняних політичних сферах. Вдруге з початку війни було оприлюднено результати загальноукраїнського опитування щодо персонального і партійного політичного лідерства.

Так, до методології є питання, адже власником компанії є депутат від “Слуги народу”, але… бодай динаміка є показовою.

Власне у «слуг народу» —  58,5% серед тих, хто піде на вибори та визначився із симпатіями. У квітні цей показник сягав 72,3%, але ми би радили не надто прискіпливо дивитися на результати партійного рейтингу. 58%, чи 72% — не так важливо. Триматиме персональний рейтинг Володимир Зеленський — “паровозом” буде підтягатися й рейтинг “Слуг”. Якщо будуть невдачі на фронті — негативна динаміка буде переслідувати й СН. Від місцевих депутатів — при всій повазі до їхньої роботи — залежить не так багато.

Друге місце у “Європейської солідарності” Петра Порошенко (11,6%). Це трохи більше, ніж було минулого разу (9,4%), але у межах статистичної похибки. У Порошенко сформувалося електоральне ядро, і нікуди воно не поділося, попри всі звинувачення на його адресу. “Віра, Мова, Армія”. Додамо певну активність Олексія Гончаренка (1%), і отримуємо ті самі межі 10-12%, у яких “ЄС” перебуває з початку війни.

У партії Сергія Притули “24 серпня” кращі перспективи з огляду не лише на нинішні позиції (8,7%), а й з урахуванням другого вибору (11,7%, що більше, ніж у СН — 8,0%). Але маємо пам’ятати й про те, що Притула поки що перебуває у зоні PR. Зайшла тема про “Байрактари” – підвищився рейтинг. Забудуть про це незабаром — впаде й показник довіри. Партії та структури у Притули немає.

“Батьківщина” — на межі (5,1%). Ми про це уже писали, що партія ЮВТ таки зуміє пройти до наступного парламенту за рахунок голосів сільських бабусь з центральних регіонів України, але якщо в партії не відбудуться кардинальні зміни, ці вибори можуть стати останніми в парламентській історії ЮВТ.

Здивував Дмитро Разумков, у партії якого 4,4%, тобто — на межі проходження до ВР. Якщо навіть за умови низької інформаційної кампанії “Розумна політика” перебуває у трендах, то можемо повірити, що й під час активної агітаційної роботи вона набиратиме підтримку.

Залишаються шанси у “Свободи”, показники якої у межах 3,1% дають сподівання на продовження боротьби. І навпаки, “Сила і честь” (2,3%) втратила потенціал. Динаміка її рейтингу негативна.

Поруч — “Українська стратегія Гройсмана” (1,5%) та “Радикальна партія Олега Ляшка” (1,6%). Це, як то кажуть, на про що. Політичні сили в стані анабіозу і жодних шансів для повернення у топи української політики у них немає.  Цікаво, що у Ляшка, який взагалі зник з інформаційного простору, на 0,1 пункт більше рейтингу, ніж у Гройсмана, який намагається постійно бути присутнім на телебаченні. Зрештою, обидва — це вчорашній день, який у нинішній ситуації нікому не цікавий.

Наш прогноз

“ЄС” триматиме ядерний електорат 11-12%. “СН” може як збільшити, так і втратити левову частину, виходячи з ситуації на фронті. Притула коливається відповідно до вдалих, чи провальних ходів власних піарників. “Батьківщина” мріє лише про утримання власного ядра. Шанси є у Разумкова — і на цьому, в принципі, все. ОПЗЖ вмерло остаточно. Займатися “Голосом” немає бажання ані у Рудик, ані в Устинової, а інших партії на обрії не видно.

Хоча визнаємо — якщо “посиплеться” “СН” – бажаючих підбирати електорат вистачить. Особливо у середовищі регіональних партій.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Головне фото: Громадське