Двері ФСБ на Лубянці. ФОТО: Медуза

Днями Верховному головнокомандувачу України довелося офіційно давати коментар щодо керівництва СБУ.

«Що стосується керівника Служби безпеки України: по-перше, якби я захотів його звільнити, я вже його звільнив би, а по-друге, у нас відбувається інспекція всіх правоохоронних органів зараз. Саме через те, що 24 лютого відбулося повномасштабне вторгнення рф на нашу землю», — зазначив Володимир Зеленський.

Таким чином Президент відреагував на масований інформаційний «вкид» стосовно можливої відставки Івана Баканова, який, начебто, зник з території України на початку російського вторгнення.

Озвучити коментар було тим більш необхідно, що СБУ — одна з центральних ланок у системі безпеки держави. І те, що під час відкритої агресії у лютому-березні цього року ми бачили лише поодинокі випадки відвертого колабораціонізму — значна заслуга саме цієї структури.

Наразі питання знято у принципі. СБУ офіційно спростовує твердження про те, що начебто її голова Іван Баканов у перші дні війни перебував не в Україні.

“Оскільки ця тема давно мусується в інформпросторі, скажу чітко і ясно: Іван Баканов із першого дня повномасштабного вторгнення перебував в Україні, на робочому місці. Він також зустрічався із міжнародними партнерами, які прагнули надати допомогу Україні у найскладніший момент. Тобто виконував свої безпосередні обов’язки. Крапка. Всі інші версії – фейки та російські інформаційно-психологічні спецоперації», – запевнив речник спецслужби Артем Дехтяренко.

Проте на порядку денному залишається проблема наступних інформаційних спецоперацій.

Просування військ РФ на лінії фронту майже зупинилося, загарбники несуть величезні втрати. Але й відступити вони не можуть, адже у такому випадку впаде вся квазі-імперська система, пов’язані віднині лише круговою кривавою порукою.

Тому спецслужби агресора будуть робити все, щоб дестабілізувати ситуацію всередині України.

• Щоб у пересічних громадян виникала недовіра до керівництва держави, ЗСУ та інших силових структур.

• Щоб в Інтернеті циркулювали відеоролики, на яких матері вимагатимуть повернути з фронту їхніх дітей, а військовослужбовці скаржитимуться на погані умови служби.

• Щоб у тилових містах Україні відбувалися антиурядові мітинги з економічними та соціальними вимогами.

Все це — прямі удари по Україні, не менш небезпечні, ніж ракетні обстріли.

Дестабілізація ситуації та деморалізація нашого суспільства — останнє сподівання окупантів.

На початковому етапі війни ФСБ повністю провалила роботу, оскільки її керівники доповідали про те, що війська РФ зустрічатимуть “з квітами”.

СБУ переграла колись потужну спецслужбу, родовід якої йде від всесильного КДБ. І тому нащадки “чекістів”, не маючи змоги влаштовувати диверсії та акти саботажу по всій Україні, сконцентруються на основному — спробах вплинути на центри прийняття рішень.

Тому всім нашим читачам хотілося би дати пораду.

Коли ви бачите у соціальних мережах начебто щирі дописи про те, що в Україні у владі зріє «зрада», то поцікавтеся — чи це реальна людина, але просто «корисний дурень», або ж це свідомий провокатор, який бере активну участь в інформаційній війні проти нашої країни.

На війні взагалі не може бути нейтральної позиції. Або ти за Україну, або проти.

І нинішня інформаційна війна проти керівництва СБУ — одна з розроблених на Лубянці спецоперацій. Не більше, і не менше.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net