У вівторок, 17 грудня має відбутися сесія Вінницької обласної ради. Та, про яку голова ради Анатолій Олійник сказав, що вона буде “оголеним нервом”, на якому прийматимуть бюджет Вінниччини на наступний рік.

Сесія вже “обросла” скандальним душком, адже на ній збираються урізати фінансування низки програм, внаслідок скорочення державних дотацій. Обласні депутати спробують осідлати й тему продажу землі. Найбільш резонансне (хоча і не настільки гостре) – питання про економію 2 млн грн на проведенні Тульчинського оперного фестивалю. Грошей, без підтримки держави, в обласному бюджеті на нього нема.

Хоча, можливо, у вівторок і знайдуть, враховуючи громадський резонанс.

Та це і не важливо (принаймні з цинічної точки зору політичних оглядачів). Важливо ось що.

Сам факт варіантів виходу з подібної ситуації, а також ті акценти, які вербально або діями розставяють місцеві політики, багато що говорить про їхню мотивацію щодо пріоритетів у роботі. Контекст дій керівників ОДА та облради дає певне розуміння й їхнього налаштування на реформи у цілому. Як і на здатність ці реформи проводити.

Найбільш влучний аналіз “Тульчингейту”, на наш погляд, зробило видання “Новини Вінниці”. 

Тут тобі і Владислав Скальський в образі Понтія Пілата “умившого руки”, і фарисействующий від липкого передчуття остаточного зникнення з політичної мапи області радник міського голови – Валерій Коровій. І поточний діагноз обласної влади:

Що вражає в цій історії з оперним фестивалем, так це небажання, чи неспроможність керівників обласної адміністрації брати на себе відповідальність за вирішення будь-яких проблем області по суті, а не перекладати відповідальність на інші гілки влади, – пише видання “Новини Вінниці”.

Нагадаємо, вчора була офіційно представлена нова начальниця управління культури ОДА. Є у керівника області і профільний гуманітарний заступник, а ще з десяток різноманітних радників та помічників. Так і кортить запитати у очільників області голосом Петра Порошенка: яких тобі ще повноважень не вистачає?

Тульчинський фестиваль згадують, переважно, у символічному контексті: “Як можна економити на культурі?!” Але, насправді, ситуація набагато складніша.

Видатки з державного бюджету на фінансування обласних закладів освіти та медицини буде у наступному році зменшено на 307.5 млн грн.

На І квартал 2020 року в області на фінансування медичних закладів заплановано направити лише 308 млн 534 тис. грн проти 1 млрд 273 млн грн у 2019 році.

Крім цього, на пряме фінансування з обласного бюджету передано Вінницький обласний центр служби крові, Центр медико-соціальної експертизи, Вінницьке обласне бюро судово-медичної експертизи, База спеціального медичного постачання, Вінницьке обласне патологоанатомічне бюро та ще п’ять закладів із сукупним фондом фінансування 143 млн 880 тис. грн.

Де взяти кошти? І на чому економити? На оперному фестивалі? І як пояснювати людям власну політику?

Спробував вмикнути “задню” голова бюджетної комісії Геннадій Мазур і опублікував пост в соціальній мережі, з головним посилом: “ніхто нічого не закриває, дайте звіт за витрачені кошти”. І отримав зустрічний хук від нардепа Миколи Кучера, який заговорив про некомпетентність голови бюджетної комісії облради.

На наш погляд проблема фестивалю має дві площини. Очевидну та дещо приховану. Почнемо з першої.

Ніхто і не обіцяв, що Вінницька область, яка вважається базовою територією для конкуруючих з партією влади “зелених” (“Українська стратегія Гройсмана, раніше- Блок Петра Порошенка) буде й надалі жити у режимі максимального сприяння з боку вищих органів влади.

Отримуючи максимум дотацій через депутатські фонди, урядові програми та навіть “освоюючи ” кошти, передані з інших регіонів. Так, таке було. Але у найближчому майбутньому не буде. Влада змінилася.

Але для цього і поставлені “вирулювати” з ситуації бізнес-кризові-менеджери. В регіонах – голови ОДА.

Легко керувати, коли з бюджету йдуть мільярдні дотації, субсидії і субвенції. Тепер продемонструйте ефективність в умовах очевидного дефіциту.

До речі, щодо медицини, то тут чиновники дещо лукавлять. Зменшення фінансування , дійсно, є. Але воно обумовлено переходом лікарень на прямі розрахунки з Нацслужбою здоров’я. Раніше кошти йшли у вигляді субвенцій обласному бюджету.

А тепер поговоримо про неочевидний аспект проблеми. Про пріоритети і фаховість функціонерів обласної ради.

Для цього нам слід повернутися на декілька днів назад.

Тоді Вінницька ОДА вийшла з ініціативою створення “Центру громадського здоров’я “. Робоча група обласної ради проект “завернула”, оскільки у ньому не було прописано розпорядчих документів та фінансових ресурсів, які, судячи з контексту повідомлення, мають надходити з обласного бюджету. Але перша відмова ще не значить, що після певних процедур, такі гроші не виділять.

На засіданні робочої групи була присутня і Валентина Зайцева – директорка ДП “Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України”. Те, яке раніше називалося “санепідемстанцією “, і при якому ,судячи з усього, і заплановано відкрити ЦНЗ, який начебто має спеціалізуватися на прививках і вакцінації.

А тепер зробимо один “клік ” і подивимося на його “собрата” у Херсонській області.

“На сьогодні в закладі 51 штатна одиниця, після приєднання групи моніторингу і оцінки і виділення окремого структурного підрозділу, що займатиметься медичною статистикою, в закладі працюватимуть 112 осіб”.

Вважаєте, що у Вінницькій області буде по-іншому? Дарма. Саме так і буде, тим більше, що з ініціативою вийшла ОДА. І мінімум 50 осіб займатимуться “моніторингом і статистикою “, які до реальної медицини жодного стосунку не мають. 50 працівників з оплатою, мінімум, 5000 грн у місяць – ось вам і 2 млн грн на Тульчинський фестиваль.

Роздамо гроші, як пропонує Олійник, фермерам? Давайте. В області майже 2000 фермерських господарств. Отже, якщо ділити справедливо, то кожне отримає по 1000 грн.

А на Тульчинському фестивалі тогоріч побувало декілька тисяч відвідувачів, які залишали кошти не лише на майданчику, а й в регіоні в цілому. Хто там казав про туризм, як пріоритетну галузь розвитку?

Отже стратегія обласної влади почала вимальовуватись. Стимулювати зростання кількості чиновників-статистів та ігнорування галузей, над якими потрібно добре попрацювати, щоб згодом вони змогли стати бюджетоутворюючими.

Бінго.


Наш дайджест політичних новин за тиждень був би неповним, без згадки про один політичний захід, який пройшов у Вінниці 14 грудня. Цей захід довго анонсували в соціальних мережах народні депутати від “Слуги народу”, і лише одна назва цього заходу – “антикорупційний форум”, мала б викликати жах у всіх корупціонерів Вінниці та її околиць. Ан ні. Не вистрелив форум. Ні нових резонансних тем, ні наповнених смислом заяв, ні чіткого плану дій, ні резонансу в інформаційному полі – не сталось.

Аналізувати та повчати організаторів як потрібно було: підготувати, провести та супроводити захід в інформаційному просторі – ми не будемо. А от як одним постом в телеграм можна перекреслити всі дарма витрачені сили і ресурси продемонструємо.

Вінничанам пропонують висунути команду мера Вінниці на Нобелевську премію з економіки

Як вам назва, шановні “антикорупціонери”, “слуги народу” та читачі? Погодьтесь, статті на інтернет-ресурсах з такою назвою стали б топ-матеріалами тижня, а то й місяця і побили б всі рекорди по лайкам і шерам в соцмережах. Але про все порядку.

Як це працює?

Беремо ваш “мінус” – інціатива провести “антикорупційний форум” у Вінниці. Шукаємо рівнозначний по соціальній вазі “плюс” – Вінницю визнали найкомфортнішим містом України 5 рік поспіль. І переважуємо ваш мінус, вагомішим плюсом.

Створюємо першоджерело, бажано з елементами сучасних трендів – політичної сатири, наприклад пост на телеграм-каналі:

У найкомфортнішому місті України (5 рік поспіль) пройде антикорупційний форум.

Отак☝️

Номінальний організатор – нардеп Пашковський (Слуга народу 11 округ).

За нашою інформацією, для більшого «устрашения» і ваги, організатори планують привезти у Вінницю декілька силовиків.

А ми ж пропонуємо комусь з свідомих вінничан зареєструвати петицію в якій ініціювати висунення команди мера Вінниці на Нобелевську премію з економіки.

Нє, ну а шо? Якщо опоненти з «зеленого» сектору кричать не своїм голосом, що «місто захлинається в корупціі» (цитата) і при цьому Вінниця стає в п‘яте поспіль найкомфортнішим містом краіни – чим не економічне диво?

Такі дива економіки – гідні Нобеля, чи не так?

Потім з цього посту робимо інформаційних розгін по інтернет-сайтам та соцмережам, і за “двій копійки” стаємо на дві голови вище за всі ваші витрачені кошти на: оренду залу, компенсацію проїзду та проживання колегам по Раді, інформаційні матеріали, роботу помічників і так далі.

Тому за “волю до перемоги” – “добре”

За грамотність – “незадовільно”.

За позитивну піар-історію для мера Вінниці, ми б вам дали, щонайменше, грамоти за підписом міського голови 😉


Підписуйтесь на наш Telegram-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Завжди ваш Віталій Горковчук та вся команда “Політарени”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net