Як виявилось, пресслужба місцевої партії “Українська стратегія Гройсмана” не відповідає не лише на запити “Політичної Арени Вінниччини”, а й на запити загальнонаціональних ЗМІ та авторитетних громадських структур, на кшталт Руху “Чесно”.

І якщо ми декілька разів звертались до прессекретаря колишнього прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та в соцмережі до самого колишнього високопосадовця, з проханням прокоментувати перебіг реформи децентралізації в нашій області та країні.

Читати: Більшість мешканців Вінниччини вважають, що адміністративно-територіальна реформа потребує поліпшення

То видання “Лівий берег” не отримало відповіді на питання: Чим під час війний займається Володимир Гройсман і його партія, чим допомагають фронту? 

Хоча тут політикам вочевидь є що розповісти журналістам. Так як з вінницького міжрегіонального штабу дійсно надається постійна допомога фронту.

Мовчання – не завжди золото

Між іншим, матеріал топового політичного видання lb.ua “Війна та екси. Як наближають перемогу України її колишні керівники” довго був у трендах українського Google.

Маючи достатньо високу активність волонтерської роботи, принаймні у Вінниці, політик міг скористатись нагодою органічно розповісти про свою та діяльність своєї команди на рівні країни.

Відмовившись коментувати дійсно важливий запит журналістів на тлі того ж Петра Порошенка ↓


Коментар Петра Порошенка виданню "Лівий берег" з питання допомоги фронту


Чи Арсенія Яценюка

Коментар Арсенія Яценюка виданню "Лівий берег" з питання допомоги фронту
Скріншот з сайту “Лівий берег”

Інформація журналістів про те, що Володимир Гройсман не відповів на запит LB.ua про власні активності під час великої війни, зі згадкою про те, що колишній прем’єр-міністр березні 2022 року очолив Вінницький Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, створений «за ініціативи вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови обласної ради В’ячеслава Соколового», виглядає занадто локально, як для політика, який до 2019 року очолював найвищі щаблі законодавчої і виконавчої влади в Україні.

Українська стратегія Гройсмана ігнорує місцевих і всеукраїнських журналістів і не дає відповіді на запити
Фото зі сторінки Володимира Гройсмана в соціальній мережі

Скільки депутатів захищає країну зі зброє в руках

Не дала відповіді “Українська стратегія” й на звернення Руху “Чесно” про депутатів-фронтовиків у місцевих радах станом на липень цього року.

Журналісти нашого видання знають принаймні одного депутата Вінницької облради з фракції “Українська стратегія”, який воює на фронті – це Олег Легеза. Всього у цієї партії більше 500 депутатів у місцевих радах Вінниччини.

Як повідомляють політичні телеграм-канали, Рух “ЧЕСНО” проаналізував дані від партій, представлених у Верховній Раді або першої десятки за числом депутатів місцевих рад, міст, областей, районів стосовно тих членів партії, які пішли воювати з початком повномасштабної війни.

Так “Радикальна партія” має найбільше депутатів на місцевому рівні, які взяли зброю до рук. Друге місце посідає “Свобода”, трете — “Європейська Солідарність”.

З “Радикальної партії” на фронт пішли 22 депутати з 71. Це становить 31% від загального числа депутатів рад, які досліджувало “ЧЕСНО”. “Свобода” надала інформацію, що у них 102 із 402 депутатів, які мають мандати у міських, обласних та районних радах, є військовослужбовцями (25,6%).

З “Європейської солідарності” служать 13,7% місцевих депутатів на рівні міських, обласних і районних рад (328 депутатів). Ця партія має найбільше число загиблих.

Від “Пропозиції” на військову службу пішли 28 депутатів, що становить 11,1% від загального числа місцевих депутатів.  Партія “УДАР” Віталія Кличка повідомила про 10 депутатів зі 120 місцевих, які пішли воювати. Це становить 8,3% від загального числа.

З “Батьківщини” на цих рівнях місцевого самоврядування 103 з 1597 депутатів перебувають на фронті. Це 6,4% депутатів місцевих рад. Від партії “За майбутнє” військову службу проходять 48 депутатів, це 5,4% від загального числа депутатів рівня міських, обласних і районних рад.

У “ЧЕСНО” зазначають, що не отримали відповідь стосовно числа військових від партії “Українська стратегія Гройсмана”. Також “Слуга народу” не надала дані за цей рік. Партія “Голос” повідомила, що вони не мають можливості зібрати нові дані.

Нагдаємо, нещодавно наш телеграм-канал “Політична Арена Вінниччини” провів опитування серед мешканців Вінницької області, що для них особисто означає, коли той чи інший відомий політик, або його пресслужба не відповідають на запитання журналістів, не надають коментарі на суспільно важливі теми.

Результати виявились такими: 

 62% опитаних вважають, що це означає зневажливе ставлення до виборців, земляків, свободи слова і четвертої влади

 19% респондентів вважають, що потрібно оприлюднювати прізвища таких політиків і робити їх відомими

Всі результати опитування за → посиланням.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo