Напередодні місцевих виборів на Вінниччині на початку вересня уже виявилося декілька груп спаринг-партнерів, змагання між якими триватиме, судячи з усього, до самого дня голосування.
Сергій Борзов, якого офіційно висунули на посаду Вінницького міського голови від правлячої «Слуги народу», намагається (поки що не надто успішно) виступити у якості повноправного учасника дуелі проти свого тезки – Сергія Моргунова.
Тому намагається зіграти роль критика роботи муніципальної влади на ниві протидії епідемії коронавіруса Претензії, що, до речі, доволі бадьоро і синхронно підхопило багато ЗМІ – від медведчуківського «112-го» до порошенківського «5-го каналу». Що наводить на думку про далеко невипадковий характер заяви.
Моргунов на це уваги не звернув, а дав плановий звіт про розвиток медицини за п’ять років. А також поширив інформацію про входження Вінниці до топ-3 міст, де найбільше грошей витратили на капітальний ремонт доріг.
Крім того, міські ЗМІ доволі уїдливо процитували новину, що Вінницька область потрапила в аутсайдери за показником ремонту доріг в Україні. Мовляв, у регіоні ладу навести не можете, а обласному центру докоряєте.
Зробив випад Борзов й у бік В. Гройсмана, ліквідувавши обласний Департамент охорони здоров’я та звільнивши ставленицю екс-голови уряду – Людмилу Грабович, яку попросили повідомити персоналу про звільнення. Рівень самого Гройсмана є вищим, щоб відповідати Борзову, тому він звертається з вимогами безпосередньо до уряду.
Валерій Коровій змагається за перше місце у списку «УСГ» з Владиславом Скальським.
«Партія Вінничан» розгорнула виборчі штаби в районах. І, взагалі, на загальному порожньому партійному тлі, фактично, єдина активізувала власну роботу.
До речі, «до бою» пішла й «важка артилерія» у вигляді відомого вінничанина Віктора Бронюка, який звернувся до громадськості області:
«З нами лікарі, вчителі, айтішники, приватні підприємці та держслужбовці. В нашій команді чимало розумної й креативної молоді та мудрих людей з багатим професійним досвідом. Всі ми прості та щирі вінничани. Наша з вами партія немає культу особистості партійного лідера. Ми без провінційного офіціозу та безглуздого пафосу. Ми починаємо нашу діяльність з чистого аркушу. Без зашкварів і зрад, без популізму і демагогії, без брехливих та нездійсненних обіцянок», – каже у відеозверненні Віктор Бронюк.
Депутат Вінницької обласної ради Володимир Кістіон подарував подарункові набори першокласникам на Ямпільщині. Отримавши про це відомості, голова Ямпільської РДА влаштувала у школі бешкет. Хоча таких «сіячів» «добрих справ» з приводу першого дзвоника – вистачає на кожній території.
Проявила себе (чи не вперше з 2014-го року) ОПЗЖ, яка обрала у якості критики… стан пляжів на річці Південний Буг. Начебто інших проблем у масштабах країни та області немає.
Народний депутат України від так званої групи «За Майбах» Петро Юрчишин, жорстко “приземлив” одіозного депутата-непорозуміння Грішу Зозулю та розповів, що інформація про призначення Зозулі керівником обласного осередку партії «За майбутнє» є брехнею.
А то вінничани почали нервувати – хто ж з них двох – Юрчишин чи Зозуля очолить організацію партії, рейтинг якої коливається між 0,1% і 0,5%.
«Батьківщина» воює з колишніми однопартійцями. Партійці (між іншим, депутати обласної ради) відповідають тим, що тікають з «Батьківщини». А голова обласної організації «Європейської солідарності» Андрій Гижко нудить сам із собою, оскільки бажаючих змагатися з ним спаринг-партнерів не знайшлося.
Нардеп Пашковський втратив інтерес до Вінниці та власного округу, сконцентрувавшись на лобіюванні інтересів транспортних кампаній.
Микола Кучер продовжує перейматися інтересами великого аграрного бізнесу.
Геннадій Вацак влип у скандал зі «шкуродерським» (у прямому значенні слова) законом. В останньому випадку значне зацікавлення мали фармацевтичні корпорації.
Взагалі, тема лобізму на рівні Верховної Ради доходить до тих меж, коли зриваються навіть голосування за вихід України з угоди з СНД, де головує РФ (агресор). Угода, яку пропонувалося скасувати, стосується питання співробітництва у створенні, використанні та розвитку міждержавної мережі інформаційно-маркетингових центрів для просування товарів і послуг на національні ринки.
А тому – «бац» – Анатолій Драбовський синхронно з ОПЗЖ голосує «проти» (хоча більшість «слуг» – «за», Пашковський – «утримався»). Чим не сигнал з боку старших товаришів групи, до якої входить згаданий депутат, північно-східному сусідові про те, що його група готова до подальшої співпраці.
Лариса Білозір «засвітилася» з сумочкою за 10 000 $, а потім довго виправдовувалася, що її обдурили, і утелющили на Тяжилові низькопробний аналог за 70 грн.
Все це показали по “плюсам”. А ще не так давно градус згадувань на “1+1” доньки Миколи Кучера і невістки Окани Білозір був протилежно-позитивний. Чи не тому, що тато й донька вийшли з депутатської групи Коломойського-Палиці “За майбутнє” і увійшли в “ахметівську” групу “Довіра”?
Взагалі, не відзначити певну активізацію виборчої кампанії, звісно, неможливо. Вона є.
Але активізація ця – спорадична і хаотична, оскільки місцеві політики та усі бажаючі отримати депутатський мандат, звісно, намагаються продемонструвати власну активність в інформаційному просторі, щоб партійні лідери повірили в їхню впливовість та дали місце у прохідній частині списку. Проте роблять це, відвикнувши за декілька років від виборів, вкрай недолуго та інколи й смішно.
Однак вибори – хочемо ми (і ви) цього, чи ні – почалися.
Що ж, шановні, у добрий шлях!
Віталій Горковчук
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.