На цьому тижні відбулися дві події, які свідчать про початок нової доби в історії взаємовідносин між муніципальною владою Вінниці та мешканцями нашого міста.

Мова йде про два рішення. 

Перше. Вінницький суд заборонив реорганізацію Вінницького пологового будинку № 2, а також заборонив вчиняти будь-які дії реєстраторам щодо Вінницького пологового будинку 2, відповідно зупинено рішення Вінницької міської ради від 30 вересня. 

(“Реорганізація” — це коректне слово, насправді, як ви пам’ятаєте, міська влада Вінниці намагалася закрити пологовий будинок № 2, після обурення містян почався розгляд судової справи).

Друге. Вінницька обласна прокуратура повідомила, що подала позов до Вінницької міської ради, чиновників якої спіймали на чергових земельних оборудках. Підставою для цього стало звернення жителів м. Вінниці щодо законності будівництва торгового павільйону перед Центральним ринком.

Все це свідчення того, що часи змінюються, і тепер корупційні оборудки, які раніше реалізовувалися без зайвого галасу та реагування правоохоронних органів, як мінімум, потрапили у поле зору прокуратури і суду.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Причиною цього є те, що  представники вінницького фінансово-політичного середовища позбулися високих посад в центральній владі. Відповідно, функціонери міськвиконкому та наближені до них комерційні структури почали втрачати столичний “дах”, який гарантував невтручання прокуратури та антикорупційних органів.

Раніше можна було, наприклад, знести готель “Південний Буг” під виглядом реконструкції щоб побудувати там черговий ЖК, ТРЦ, або знущатися над історичними пам’ятками у центрі міста, добудовуючи до них скляні ресторани, або гектарами вирубати зелені насадження для передачі їх під забудови на пільгових умовах.

Не можна сказати, що про це зовсім не говорили у ЗМІ, і що громадськість Вінниці не демонструвала негативної реакції на нахабну поведінку влади (згадаємо історію про спробу забудови Замкової гори). Але керівники міськвиконкому ставилися до всього цього зі спокійною байдужістю. А землю продовжували віддавати бізнес-структурам. Причиною цього було (як виявилося, хибне) переконання, що у Києві є декілька авторитетних фігур, які у будь-якому випадку “прикриють” та “порішають”. Проте їхній авторитет, як бачимо, виявився “уявним”, і попри те, що у Вінниці за інерцією ще дехто вважає цих осіб доволі впливовими політиками, на центральному рівні усі давно забули, що вони колись займали серйозні посади.

“Перша ластівка” у вигляді обшуків ДБР у міській раді (серпень 2022 р.), трохи налякала місцевих посадовців, але, судячи з усього, не змогла зупинити вироблену роками практику. Уже після того, як слідчі Бюро оголосили про підозру чиновникам у махінаціях з 25 об’єктами нерухомості, влада спробувала провести “реорганізацію” пологового будинку № 2 та оголосила про наміри будівництва біля центрального ринку. Однак, обидва епізоди, як бачимо, зацікавили правоохоронців. І це вже свідчить про певну тенденцію.

Тож, попри всю дієвість та прибутковість (для обраних) подібних “схем”, з ними міській владі доведеться пригальмувати.

І це є, без зайвого пафосу, справді є значною перемогою громади Вінниці над політиками-бізнесменами-чиновниками , які звикли ставитися до землі й майна територіальної громади, як до своєї власності.

Звісно, це ще не фінал історії, адже власну оцінку має дати суд. Однак, одну уже можна стверджувати точно — часи у Вінниці повільно, але невпинно змінюються.

Одна з місцевих груп впливу поступово втрачає монополію: у правоохоронній системі, на політичній арені та інформаційному просторі. А звична зона комфорту поступово набуває контурів особистої інформаційної бульбашки, розміри якої зменшуються щодня.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net