• Вінницька обласна прокуратура повідомила, що подала позов до Вінницької міської ради.

Підставою для цього стало звернення жителів м. Вінниці щодо законності будівництва торгового павільйону перед Центральним ринком.

У рамках вивчення цього питання, було з’ясовано, що ТОВ «АВМ АГРОІНВЕСТ» у 2021 році купило 2 ділянки площею 2175 м2 та 2307 м2 у ТОВ «ВІТЕКОМ», якому ці ділянки у 2014 році були продані Вінницька міська рада. При цьому з’ясовано, що ділянки міською радою відчужено ТОВ «ВІТЕКОМ» без конкурентних засад за 1,82 млн грн або 406 грн за м2.

У рішенні міської ради підставою продажу земельних ділянок поза конкурсом зазначено розміщення на них належних товариству двох об’єктів нерухомості. Однак прокуратурою встановлено, що площа нерухомості товариств становить лише 5,2 м2 і 2,5 м2, а для її обслуговування передано ділянки загальною площею 4482 м2.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Тобто площа землі перевищує площу нерухомості в понад 500 разів. Очевидним є те, що ці об’єкти нерухомості – касові павільйони – не потребували такої площі землі для їх обслуговування.

У зв’язку з порушенням інтересів територіальної громади прокуратурою подано до Господарський суд Вінницької області позов до Вінницької міської ради, ТОВ «ВІТЕКОМ» та ТОВ «АВМ АГРОІНВЕСТ» про визнання незаконним рішення Вінницької міської ради про продаж вказаних земельних ділянок та повернення їх територіальній громаді міста Вінниці.

Також прокуратурою подано заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на ділянки і заборони проведення будівельних робіт на них.

Господарським судом Вінницької області відкрито провадження у справі (№ 902/1084/22), втім відмовлено прокуратурі у забезпеченні позову. Розгляд справи здійснюється суддею Яремчуком Ю.О.

Як бачимо, у Вінниці поступово виходить назовні інформація про сумнівні земельні оборудки чиновників міської ради, фальсифікацій на користь певних забудовників та систематичне нехтування інтересами громади обласного центру.

Очевидно, що власність вінницької громади, особливо залишки привабливих земельних ділянок, для нинішнього міськвиконкому і депутатів міської ради, які погоджують сумнівні рішення, стали чи не основним засобом для збагачення.

Ну й звісно, риторичне питання: чи назве прокуратура конкретне прізвище (яке всі й так знають) того, хто за всім цим стоїть.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net