На минулому тижні місцеві політичні команди здавали домашнє завдання, виконане за підсумками міжвиборчого періоду. А також готувалися до контрольної роботи у вигляді старту агітаційної кампанії.
Оцінки за домашнє завдання можна побачити тут: у результатах моніторингу громадської думки, проведеного у Вінниці 1-13 вересня соціологічною групою «Рейтинг».
Одноосібним лідером виборчих перегонів за крісло міського голови Вінниці є Сергій Моргунов, якого готові підтримати 72,9% тих, хто визначився та має намір взяти участь у виборах.
Рейтинг інших кандидатів значно нижчий: за Сергія Борзова – 5,8%, Віктора Бронюка – 4,8%, Сергія Кудлаєнка – 3,8%, Володимира Продивуса – 3,0%.
Тут показово не лише одноосібне лідерство, про яке ми писали останній рік, а третє місце Віктора Бронюка, який обігнав розкрученого місцевого політика Сергія Кудлаєнка і дихає в потилицю чинному губернатору.
При цьому технологічно вінницька партія вчора обійшла всіх конкурентів на пів-корпусу.
Читати: “Партія Вінничан” висуватиме власного кандидата на посаду керівника області
Більш цікавою є інформація про шанси на успіх на виборах до Вінницької міської ради місцевих осередків політичних партій.
Рейтинг партій очолює «Українська стратегія Гройсмана», за яку готові проголосувати 51,2% тих, хто визначився і мають намір прийти на вибори. Партію «Європейська солідарність» підтримують 11,1%, партію «Слуга народу» – 10,3%, партію «Опозиційна платформа – За життя» – 4,7%, партію «Батьківщина» – 4,6%, «Партію вінничан» – 4,2%, партію «Сила і честь» – 3,2%.
Рейтинги інших політичних сил – нижче 3%. Не визначились із вибором – близько 14-15%.
«Українська стратегія Гройсмана» із «домашнім завданням» впоралася. Власну активність вона почала демонструвати задовго до початку виборів, і тепер справа у тому – наскільки можуть попсувати їй рейтинг колишні завсідники чиновницьких крісел.
Рівень самого Гройсмана – набагато вищий за місцеві вибори, а тому в історії наступних п’яти тижнів він виступатиме у ролі «бренду», за рахунок якого декілька десятків осіб отримають мандати депутатів обласної та міської рад.
«Європейська солідарність» «виїжджає» за рахунок загальнонаціональної активності керівництва партії. Рухи місцевого осередку зводяться до періодичних привітань з боку Андрія Гижка.
«Слуга народу», швидше завалила роботу. Адже впасти з 37,91%, які «зелені» взяли на парламентських виборах 2019 р. у Вінницькій області до 10% – це треба постаратися. Зрештою, «слуги» й самі зрозуміли, що нічого їм на Вінниччині «не світить», тому й на конференції з висування власних кандидатів на місцевих виборах лунали прізвища, які більшості мешканців області не скажуть нічого. А з програмними ідеями там не склалося із самого початку.
Ситуацію поглибив той факт, що подружжя Борзових (напевно) не включило до списків висуванців В. Продивуса та його нардепів – Пашковського і Драбовського.
За що й отримало від Степановича добрячу порцію інформаційних «гостинців» із звинуваченнями у збиранні з кандидатів грошей.
На межі подолання виборчого бар’єру – «Опозиційна платформа – за життя!», до якої вчасно перейшов депутат міської ради від «Батьківщини» Олег Алекса. І уже розпочав власну PR-кампанію.
А далі у рейтингу на нас чекають дві справжні «цікавинки».
Перша – всесильна колись «Батьківщина» станом на сьогодні пролітає повз міської ради. І динаміка її рейтингу не дає можливості повернутися до переліку партій, які долають 5% бар’єр. Можна згадати рейтинги «50%+» у 2006-му, серйозні позиції на виборах 2010-го та 2015-го. І – постійні кадрові скандали і розколи, обвинувачення один одного у «зраді», «здирництві», корупції при складанні списків. Як наслідок, міська організації «Батьківщини» сьогодні звелася до однієї Ганни Давиденко, яка, до речі днями заявила, що не буде балотуватись взагалі. Сама Ганна пояснює це власною громадянською позицією та постійним чорним піаром від опонентів. Хоча, швидше за все, ситуація дещо інша.
Гіперактивність колеги по партії давно дратувала місцеву аморфну організацію Юлії Тимошенко, тому Давиденко відверто не любили і вважали “вискочкою”, яка думає лише про своє “велике політичне майбутнє”. Тому й прохідного місця в списках до міської ради їй не дали, а запропонували поборотись на окрузі і теж не першим номером. Ганна Давиденко фокус керівництва зрозуміла і вирішила викрутитись з безвихідної політичної ситуації (Ганна після нищівної поразки на парламентських виборах в якості самовисуванця вийшла з “Батьківщини”, а перед місцевими виборами повернулась, тому знову міняти партію було б остаточним політичним самогубством) гучною заявою.
Оскільки жодна активність на місцевому рівні відсутня, то вінницькі ресурси тиражують висловлювання «важкої артилерії» у вигляді політолога Костя Бондаренка, який пафосно розповідає про те, що «Батьківщина» залишилася єдиною «класичною» партією в Україні. Все б нічого, але Бондаренко співав пісні всім політикам, від Віктора Януковича, до Віктора Медведчука.
Другий приклад є показовим з іншого боку.
«Партія вінничан», якої ще півроку тому не існувало, і рейтинг якої у середині літа був у межах статистичної похибки, зуміла впритул наблизитися до виборчого бар’єру. І з такою тенденцією, впевнено його подолає.
Можливо – хоча у цьому ми можемо помилятися – справа у тому, що «вінничани» обрали вдале позиціонування, адже згідно із даними все тих же соціологічних досліджень, 53% громадян України готові проголосувати за регіональну політичну партію, навіть, якщо вона балотуватиметься в одній області.
Можливо тому, що партія вийшла до виборців не зі скандалами, які періодично влаштовували то «слуги», то «біло-сердешні», а зі стратегією розвитку Вінниччини і Вінниці.
Можливо тому, що працює з різними категоріями виборців – від АТОшників, до лікарів та освітян.
Хоча, що ми все про «вінничан». Давайте й про традиційні для Вінниччини маневри на одному місці.
Активісти партії «Голос» катаються на велосипедах. І несуть виборцям незаперечні істини.
«– Ми хотіли нагадати, що завжди є альтернатива. В принципі, як і ми всі зараз є альтернативою тим виборам, які перед нами зараз викладають на політичну тарілку. Ми маємо вибір, насправді. Людей часто хочуть залякати. Не в особистому плані, а що вибору взагалі немає, або лишаємо, що є, або взагалі все втратимо… Насправді вибір є. І його важливо робити»
Хто зрозумів, що хотів сказати представник «Голосу» – тому від нас приз і подяка.
Провела конференцію і висунула власних кандидатів «Слуга народу». У зв’язку із чим виникло лише одне запитання: «Хто усі ці люди?» Крім, звісно, уже діючих міських і сільських голів, який партія влади примусила висуватися від себе. Ну, й пари-трійки шоуменів, яких, дійсно, всі знають. Питання риторичне. А повний список кандидатів де?
Намагаються вскочити хоч в якійсь списки депутати обласної ради від покійної «Самопомічі».
Екснардепа від “ЄС” Сергія Кудлаєнка висунули кандидатом на міського голову Вінниці.
Чинний надерп від Голосу Устинова готова відмовитись від мандату на користь крісла мера Вінниці. Довідково. Бюджет Вінниці – приблизно 5 мільярдів гривень.
Передають «привіт» з Верховної Ради наші Тру-ля-ля (Пашковський) і Тра-ля-ля (Драбовський), які проголосували «за» скандальну постанову щодо складу комісії, яка визначатиме керівництво Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
А тепер ЄС та США вже заявили, що Україна може втратити підтримку через непрозоре призначення керівництва САП.
Крім того, ЄС може відмовитися від надання Україні траншу у 1.5 мільярди євро та скасувати безвізовий режим, якщо продовжиться зазіхання на незалежність антикорупційних органів з боку «зелених».
Микола Кучер не надто переймається місцевими виборами, адже на кону стоїться таке питання, як «Аграрний фонд».
Інші політики й партії – вичікують.
Хоча, за великим рахунком, вичікувати часу не залишилося.
«На старт!», – уже пролунало. «Увага», – лунає саме у той момент, коли ви читаєте ці строки.
Вигук «Руш», – справа одного-двох днів.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.