Роздача продуктових наборів вразливим категоріям населення в політичних цілях, схема далеко не нова і вже багато років використовується як у Вінниці, так і в інших областях України.
 
В тому числі й під час різноманітних виборів.
 
Але вінницькі політики та чиновники пішли ще далі і максимально вдосконалили схему стимулювання майбутніх виборців. 
 
Зокрема в частині повної оптимізації власних витрат на такий політичний піар.
 

Раніше ж було як?

Хоче певний політик, чи кандидат в депутати матеріально “простимулювати” власного виборця, він бере свої кошти, закуповує гречку, макарони, консерви та інше, фасує в свої брендовані пакети, вкладає туди свою листівку і роздає своїм виборцям. Отримуючи вдячність від виборців та політичну рекламу.

Так по сьогодні відбувається і у Вінниці, ось лише фінансується цей політичний піар не з власної кишені політиків, які активно рекламуються на продуктовій допомозі, а з бюджету міста Вінниці. З кишені вінничан.


Як у Вінниці працює схема політичної реклами за кошти платників податків – читайте у нашому черговому журналістському розслідуванні.


4 грудня, на нашому телеграм-каналі, ми докладно повідомляли наших читачів про чергове розповсюдження у Вінниці продуктових пакетів з партійними логотипами місцевої політсили.

До теми: Вінницькі політики вже готуються до виборів

Мова йшла про 20 тисяч продуктових наборів для вразливих категорій населення міста Вінниці, які розповсюдили у грудні 2023 року.

Тоді ми зазначили, що дуже сподіваємось, що хоча б цей, корисний і дійсно необхідний для вразливих верств населення вид благодійності, місцеві політики та чиновники проводять за власні кошти.

За кошти власних благодійних, громадських організацій, долучають соціально-відповідальний бізнес, депутатів-бізнесменів, партійних рітейлерів та забудовників і так далі.

Бо якщо наша інформація підтвердиться, це буде highway to Hell.

Чому? 

Бо окрім того, що продуктові набори роздаються мешканцям Вінниці в пакетах з логотипами партії “Українська стратегія Гройсмана”, ця соціальна акція традиційно висвітлюється в окремих місцевих ЗМІ, де стверджується, що продуктові набори для вразливих верств населення це результат роботи і турбота про вінничан “Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу”, очолює який Володимир Борисович Гройсман (лідер однойменної партії “Українська стратегія Гройсмана”).

Логотип партії “Українська стратегія Гройсмана” і логотип “Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу” – керівник Володимир Гройсман.

Знайдіть 10 відмінностей

Логотип партії "Українська стратегія Гройсмана" і логотип "Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу" - керівник Володимир Гройсман.Знайдіть 10 відмінностей.
Логотип партії “Українська стратегія Гройсмана” і логотип “Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу” – керівник Володимир Гройсман.

Пряма мова телеканал ВІТА: 

Департамент соціальної політики міської ради спільно з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом розпочали роздавати продуктові набори переселенцям, людям з інвалідністю I групи та родинам, де є діти з інвалідністю, багатодітним сім’ям, родинам полеглих та безвісти зниклих Захисників і Захисниць, підопічним Терцентру. Загалом отримали пакунки близько 2 тисяч містян. Упродовж 20 днів набори з продуктами роздадуть 20 тисячам вінничан”.

Та що там комунальний телеканал, сама міська рада подає продуктову допомогу як спільну роботу і спільну благодійну акцію з “штабом” Володимира Борисовича Гройсмана.

 

Що ж тоді хотіти від ЗМІ?

Але, як ми і підозрювали, “Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб” немає жодного стосунку до благодійно-соціальної акції Вінницької міської ради, окрім того, що волонтерська структура Володимира Борисовича Гройсмана знову отримала безкоштовну політичну рекламу за бюджетні кошти (за кошти вінничан). І в очах вразливих вервств населення, які отримали брендовані УСГ продуктові набори, і у ЗМІ та соцмережах.

І ось чому.

Як йдеться у офіційному документі, відповіді Вінницької міської ради на інформаційний запит медахолдингу “Новини Вінниці”:

“Придбання продукції для надання соціальної підтримки у вигляді 20 тисяч продуктових наборів профінансовано з бюджету Вінницької міської територіальної громади.

Для формування зазначених 20 тисяч продуктових наборів з місцевого бюджету Вінницької міської територіальної громади використано 6 454 199,59 грн.

Кошти спонсорів, благодійників, меценатів, громадських та благодійних організацій для придбання продукції на формування вказаних вище 20 тисяч продуктових наборів не використовувалися”, – йдеться у офіційній відповіді на запит журналістів.

Документ, який підтверджує наші підозри, що чергова партія продуктових наборів для вразливих категорій населення Вінниці придбано за кошти міського бюджету і жодної приватна волонтерська, благодійна структура до соціальної акції відношення немає. 

 

Тобто, всі вінничани, які сплачують податки в бюджет міста, оплатили політичну рекламу партії “Українська стратегія Гройсмана” на 6 мільйонів 450 тисяч грн, не рахуючи інформаційного піару на офіційних ресурсах міськради та комунальних ЗМІ, які теж фінансуються за кошти вінничан.

Не варто й нагадувати, що продуктові пакети, які були придбані за кошти міського бюджету роздаються вразливим категоріям вінничан… координаторами “штабу Гройсмана”, депутатами від однойменної партії.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли як волонтерська структура Володимира Гройсмана рекламується за кошти вінничан на допомозі технікою та обладнанням ЗСУ.

Читати: Вінничани купляють – Гройсман передає. Новий PR-проєкт партії Гройсмана на допомозі ЗСУ за бюджетні кошти 

🏟 Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net