Народна депутатка України Лариса Білозір обговорила з Іриною Верещук питання єдиної політики та стандартів надання адміністративних, соціальних і медичних послуг ветеранам війни.
Цю проблему підняли під час зустрічі Віце-прем’єр-міністерки України – Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук з представниками Уряду, командування сухопутних військ ЗСУ, народними депутатами з Міжфракційного об’єднання депутатів «Реабілітаційні Сили України» та громадськості.
Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика
У ході обговорення Лариса Білозір наголосила на тому, що замість створення окремого напрямку роботи при ТЦК, можна вже використати досвід ЦНАП, які є вже майже в кожній громаді, щоб на їх базі створити точки доступу, де надаватиметься весь спектр адмінпослуг, комплекс послуг для кожної категорії військовослужбовців їх родин.
Усі передумови для цього є, адже Всеукраїнська асоціація центрів надання адміністративних послуг розробила перелік понад 50 послуг, які можна надавати учасникам бойових дій, ветеранам, загиблим героям та їх сім’ям. Тепер справа за відомствами, які мають делегувати ці повноваження в ЦНАПи. Дані питання мають вирішувати чиновники, а не військові, які сьогодні змушені бігати по кабінетам та відомствах.
«Навіщо видумувати велосипед. Коли вже в тих самих ЦНАПах, які є майже в кожній громаді можна створити точки доступу, де буде надаватися весь спектр адмінпослуг, комплекс послуг для кожної катергоріі військовослужбовців та їх родин. Від виявлення статусу до надання статусу УБД, пільг, допомог та субсидій, ми вже визначили чеклист на топ 20 пільг та гарантій. Ветеран бере заяву і тільки вибирає те, що потребує. І все, прийшов- прийняли заяву в ЦНАПі і розіслали на суб’єктів надання послуг різних відомств», – написала Лариса Білозір у соціальній мережі Фейсбук.
За її даними, вирішення цієї проблеми впирається у відомчі інтереси, адже те ж Міноборони не хоче передавати в ЦНАП послуги, зокрема на отримання Статуту УБД, та сама історія з Реєстрацію активів цивільного стану, народження, шлюбу та смерті та й з Пенсійним фондом існують проблеми.
«Ми маємо бути перш за все людьми і вчиняти як державники. Ну і звісно потрібно прийняти законопроект про адмінзбір, щоб хоч трохи зробити ЦНАПи самоокупними, щоб була виділена окрема посада, яка працюватиме з військовими, і не потрібно тоді вишукувати мільярди на різні пілотні експерименти», – переконана представниця 15-го виборчого округу (Вінниччина) у Верховній Раді.
До теми: Лариса Білозір повідомила про зняття обмежень на допомогу ЗСУ за кошти місцевих бюджетів
«Для цього треба розробити методичні рекомендації від міністерств по обслуговуванню ветеранів в ЦНАП, там має бути вся інформація від держави, по працевлаштуванню, по місцевим програмах, стосовно освіти, туризму, грантів. Це елементарно робиться і без помічників. Поки це лише перший початковий етап на шляху вибудови нового для держави та всіх нас напрямку. Маємо шанс стати прикладом держави з людським обличчям», – резюмувала Лариса Білозір.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo