Народна депутатка України від Вінниччини Лариса Білозір розповіла про реєстрацію законопроєктів, які спрощують процедуру виділення коштів з місцевих бюджетів на підтримку сектору безпеки і оборони у період дії воєнного стану.

Мова йде про Проект Закону № 9559 від 04.08.2023 про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у період дії воєнного стану та № 9560 від 04.08.2023 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підтримки органами місцевого самоврядування сектору безпеки та оборони.

Зробити це було необхідно, адже під час повномасштабної війни в національному законодавстві відсутні чіткі та прозорі механізми забезпечення можливості долучення органів місцевого самоврядування до матеріального забезпечення Збройних Сил України (крім підрозділів територіальної оборони) в умовах воєнного стану. Відсутність чітких норм в подальшому могла б призводити до неоднозначного їх трактування контролюючими органами та можливих безпідставних звинувачень у нецільовому використанні коштів місцевих бюджетів та майна саме тих громад, які на сьогодні найбільше долучаються до допомоги Збройним Силам України.

«Ця ініціатива  надходила від жителів громад та  безпосередньо від самих місцевих рад, адже деякі  з них (але, на жаль, не всі) готові закуповувати та передавати захисникам та захисницям все необхідне, але справедливо побоюється можливих проблем із аудиторською та податковою через відсутність чіткого механізму», – написала Лариса Білозір, яка є співавторкою законодавчих новацій, на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

Таким чином, після ухвалення законопроєктів органи місцевого самоврядування отримають можливість надавати фінансову та матеріальну підтримку сектору безпеки і оборони у період дії воєнного стану без зволікань та загроз попасти під перевірки контролюючих органів.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Також для оперативнішого виділення коштів  органів місцевого самоврядування на потреби захисників України, буде відновлено норму про можливість проведення засідань місцевих рад онлайн. В законопроектах запропоновано дозволити збиратися дистанційно на період дії воєнного стану.

«Працюємо разом у ЗСУ чи  для  ЗСУ на перемогу! Іншого зараз не дано!» – резюмувала парламентарка.

Нагадаємо, у Вінниці обурення громадськості викликав той факт, що Вінницька міська рада виділяла з міського бюджету, порівняно з бюджетами інших обласних центрів України, мінімум коштів на допомогу ЗСУ.

Депутати і чиновники міськвиконкому врахували критику і на виконкомі 27 липня 2023 р. було прийнято рішення про виділення з бюджету на протистояння російській агресії додаткових 28 млн грн.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net