За інформацією нашого видання, одразу декілька партійних осередків отримали команду зі столиці готуватись до протестних політичних та адміністративних процесів на місцях.

Так партійці “Батьківщини” та Петра Порошенка “Європейська Солідарність” отримали ЦУ бути напоготові. В разі несприятливих для України перемовин Володимира Зеленського в Парижі, обласні депутати цих фракцій повинні ініціювати в обласній раді голосування за недовіру голові ОДА, сформувати виконком та взяти на себе керівництво Вінниччиною.

За нашими даними в переговорах про підтримку таких планів знаходяться також “Свобода” і “Самопоміч”. У Вінницькій облраді до таких рішень може приєднатись фракція партії Олега Ляшка.

Зауважимо, що кількості депутатських голосів цим чотирьом фракціям вистачить, щоб оголосити недовіру новому губернатору.

У Вінницькій обласній раді всього 84 депутата. Вже на найближчій сесії будуть певні ротації, одні з депутатів склали мандати, на їх місце зайдуть інші. До того ж фракцій у “Свободи” і “Самопомічі” де-юре вже немає. Свого часу зі “Свободи” вийшов депутат В. Барцьось, пізніше саморозпустилась фракція “Самопоміч” (з неї вийшов Андрій Ковальов – балотувався в нардепи від партії Смешка, Ірина Колесник дрейфує до партії Вакарчука “Голос”), втратила члена фракції і партія Ляшка – з неї вийшов керівник фракції Сергій Кривешко (балотувався в ВР від Смешка).

Отже рахуємо. У фракції БПП: фактично 26-27 мандатів, у “Батьківщини” 15-16, у групи “свободівців” – 5 чоловік, група екс-Самопоміч – 5, “радикали” Ляшка 7-8. Сюди ж може доєднатись декілька позафракційних депутатів, які або самі вийшли з фракцій – екс-свободівець Барцьось, або яких виключили з фрації: екс-батьківщинівець О. Масленіков, тощо.

Як бачимо, у обласних депутатів є навіть більше ніж дві-треті голосів депутатів потрібних для висловлення недовіри діючому голові ОДА.

Чи реальний сам сценарій? Давайте аналізувати. Зустріч Володимира Зеленського в “Нормандському форматі” повинна відбутись 9 грудня. Обласну сесію збирають 17 грудня. При цьому, в порядку денному сесії вже фігурує декілька політичних звернень депутатів до центральної влади. Але напередодні виборчого 2020 року до місцевих рад, можна прогнозувати неабияку політичну активність чинних депутатів, а з огляду на особливості кадрової політики нового голови ОДА Владислава Скальського, в якій не проглядаються компромісні кадрові призначення з чинним депутатським корпусом та іншими групами впливу в регіоні, при умові чітких команд від партійних лідерів з Києва та організації на місцях, такий сценарій – набуває реальних контурів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net