• Народна депутатка України Лариса Білозір (15 округ, Вінницька область) вважає, що процес відновлення на деокупованих територіях роботи органів, які надають адміністративні послуги, зрушив з місця, але ситуація ще далека від оптимальної.

Причина — знищення і пограбування майна, постійні обстріли. Про це вона сказала в етері телеканалу “Рада”.

“До повноцінного надання послуг, з огляду на постійні обстріли, ще далеко. Слід відзначити й те, що знищено 50% ЦНАПів, сильно пошкоджені адміністративні будівлі, розграбовано майно, вивезено апаратуру. Хоча і органи виконавчої влади, і служби з надання різних послуг поступово відновлюють власну роботу. Відкрито доступ до реєстрів.. Наразі йде мова про зачистку, розмінування адміністративних будівель. Проте багато слід починати “з нуля”, — прокоментувала ситуацію на звільнених територіях представниця Вінниччини у парламенті.

На її думку, потрібно починати з мобільних станцій надання адміністративних послуг, яким слід допомагати технікою.

“Роботи у цьому напрямку багато, адже громадянам потрібно відновлювати документи. У Раді вже підготовлено низку пропозицій про спрощення процедур регулювання, а також — щодо здешевлювання надання послуг. Заробляти на цьому гроші — не на часі. Навпаки, слід фінансувати відновлення роботи органів, які надають адміністративні послуги, звертатися до союзників і партнерів по допомогу”, — підкреслила Л. Білозір.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Розповіла вона й про ситуацію у прифронтовій зоні в цілому. “Мешканці деокупованих територій потребують всього. Все, що можна, потрібно туди везти — і харчі, і предмети гігієни, і генератори. Той же Херсон потребує 200-300 тон щоденної допомоги”, — сказала вона.

Позитивним, на її думку, є той факт, що допомогу надають й інші регіони України. А, наприклад, гуманітарний штаб Л. Білозір відправив на звільнені території три машини вантажу, зібраного на Вінниччині.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net