• Пропонуємо вашій увазі моніторинг діяльності виконавчого апарату Вінницької обласної ради за жовтень 2022-го року.

Нагадаємо, що у виконкомі на повній ставці працюють голова, 4 його заступники і 75 працівників (з 95 на початку 2022-го року), на утримання яких в обласному бюджеті цього року передбачено 36 млн 136 тис.

Сумарно ж (з урахуванням низки інших статей) видатки головного розпорядника коштів обласного бюджету — виконкому обласної ради у 2022-му році передбачалося у сумі 114 млн 186 грн. Згодом, кошторис дещо «схуднув» (скорочено 20 посад), але апарат функціонує й досі.

Отже, як відпрацьовували штатні працівники цього органу місцевого самоврядування витрачені на них кошти вінничан — платників податків у жовтні 2022-го року? Про що інформують вони громадськість?

За місяць на офіційному сайті Вінницької обласної ради – 82 публікації, 40 з яких (48,78%) – рерайти оперативної інформації про втрати ворога, кількість загиблих українських дітей з початку війни, оголошення про відключення світла та інш., до чого обласна рада стосунку не має.

Ще 8 матеріалів (9,7%) – це привітання зі святами та кореспонденція про участь голови ради Вячеслава Соколового та його заступників в урочистих та інших протокольних заходах (покладання квітів тощо).

Одна стаття присвячена 31-й позачерговій сесії облради, на якій депутати розглянули та погодили питання про внесення змін до рішення 30 сесії обласної Ради 8 скликання  «Про передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області у державну власність для задоволення потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану».

Мова йде про передачу Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни з комунальної власності в державну – Міністерству оборони. Відповідне рішення– обласна Рада ухвалила 30 вересня на позачерговій сесії. Внесені зміни дозволять пришвидшити процес передачі шпиталю.

Постійні комісії засідали 6 разів: двічі збиралися члени транспортної (під головуванням Ковальова), стільки ж – бюджетної (Якубович), по дному разу – з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів (Грубеляс) та з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту (Замкова).

Остання ухвалила рішення про присвоєння обласній науковій бібліотеці імені краєзнавця, громадського діяча та автора першого в Україні історико-правового дослідження «Вінниця в XIV–XVII століттях» Валентина Отамановського.

Зазначене рішення було прийнято після вивчення громадської думки щодо присвоєння ВОУНБ імені Отамановського – про що також повідомили на сайті обласної ради.

У повідомленнях про засідання комісій бачимо прізвища заступників голови ради – двічі Ігоря Івасюка, по одному разу Ткача і Кістіона. Крім того, Івасюк провів дві наради – з керівниками закладів освіти та культури та один раз провів онлайн-зустріч з керівництвом Нацполіції у Вінницькій області.

Інші заступники – Кістіон, Чаленко і Ткач згадуються у контексті того, що вони були у прямому ефірі на радіо «Місто над Бугом».

Прізвище Чаленка можна зустріти ще у двох новинах: про проведення круглого столу за участі сільгоспвиробників Вінниччини та про організацію конференції для представників бізнесу на тему «Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку».

Голова обласної ради В’ячеслав Соколовий також виступив на одному ефірі, у компанії Івасюка і Чаленка зустрівся з регіональним координатором проєктів Міжнародного Медичного Корпусу у Вінницькій та Львівській областях Йогі Махендрою, спільно з Івасюком здійснив виїзд для огляду захисних споруд та укриттів в установах і закладах, які є об’єктами спільної власності територіальних громад Вінницької області.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

В одному повідомленні про Соколового сказано, що він вручив грамоту обласної ради одному з її депутатів. Ще один матеріал розповідає про передачу багатофункціональних ліжок та приліжкових тумбочок Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні. Спонсором заходу виступив «Вінниця – комфортне та безпечне місто» (засновник – депутат Ковальов), який входить до Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Прізвище керівника цього штабу – Гройсмана – на сайті облради, однак не фігурує.

Втім, це не значить, що Соколовий байдуже ставиться до питання політичних перспектив «УСГ».

Так, впродовж місяця ми бачимо декілька публікацій, які зовні нічого, крім прізвища Соколового, не об’єднує:

Зокрема, голова обласної ради взяв участь у відкритті поліцейських станцій у Мурафі та Копайгороді, передав (придбані фондом «Люнебургський проєкт допомоги Україні е.в.») медичне обладнання для проведення ультразвукової діагностики Барській міській лікарні, ще 20 багатофункціональних ліжок з матрацами і тумбочками завіз до Шаргородської міської лікарні, виїжджав до Шаргорода та Джурина, в останньому провів виїзний прийом громадян.

Пильна увага Соколового до територій колишніх 14-го і 15-го виборчих округів не може не впасти у вічі. Ймовірно, саме вони можуть бути закріплені за ним у випадку проведення виборів до Верховної Ради за регіональними партійними списками.

Також на сайті обласної ради за жовтень 2022-го року можна зустріти інформацію про оголошення конкурсів на здобуття щорічних премій імені Степана Руданського і Миколи Леонтовича.

Не обійшла увагою прес-служба і закордонний вояж співробітників виконкому до Сілезького та Малопольського воєводств Республіки Польща. Делегацію від Вінницької області очолили начальниця управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради Єлизавета Савчук та заступник начальника управління Володимир Шевчук.

Інформацію про депутатські прийоми громадян за межами приміщення обласної ради, зустрічі з інвесторами (крім двох згаданих круглих столів), надання допомоги ЗСУ і теробороні, сприяння волонтерам, ініціативи щодо реалізації обласних програм і проєктів – на сайті ВОРу у жовтні 2022-го року не публікувалося.

Серед поодиноких згадок прізвищ рядових депутатів (не керівництва ради і не керівників постійних комісій) можна згадати хіба що Ірину Івасюк та Олега Легезу, який наразі в ЗСУ. Згадок про решту 80 депутатів на сайті облради, яка повинна обслуговувати діяльність цих самих депутатів, ми не знайшли. Навіть про голів фракцій.

Висновки: Більше 50% публікацій на офіційному сайті представницького органу влади у Вінницькій області до діяльності ради відношення не має.

Щодо висвітлення діяльності депутатів. Приблизно 90% депутатів облради до сайту облради доступу не мають, інформаційна діяльність ради монополізована головою облради та, частково, заступниками. Такої депутатської цензури на офіційному сайті облради не було навіть в часи “партії регіонів”.

Звісно, не коректно було б дорікати виконкому обласної ради та його апарату, що показники інтенсивності їхньої праці, м’яко кажучи, не вражають. Усі розуміють і обмеження повноважень ради, і відсутність коштів для реалізації навіть намічених заходів, і те, що левову частку бюджетів доводиться витрачати на заходи з безпеки та оборони.

Але згадаємо й про на місцеві вибори 2020-го року (а війна тривала вже тоді) команда, яка нині формує більшість в обласній раді, йшла під гаслом: «Професіоналів – до влади!»

Владу вони отримали. Однак якість її реалізації видно з результатів моніторингу. І, на нашу думку, ця якість не вищого ґатунку.

Нагадаємо, після останніх місцевих виборів у Вінницькій облраді більшість мандатів отримала партія “Українська стратегія Гройсмана”.

Центр соціально-політичного моніторингу “Вектор” спеціально для “Політичної Арени Вінниччини”

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net