“В бой идут одни старики” – це вже не про “партію вінничан”

Депутат БПП Григорій Заболотний написав заяву про складання з себе повноважень заступника голови аграрного комітету.

Експерти, обізнані з тим, які процеси вирують у середовищі великого сільськогосподарського бізнесу, переконані, що крок цей пов’язаний зі з’ясуванням стосунків між «зерновиками» і «птахівниками» та 18 мільярдами бюджетних дотацій.

І що посада Заболотного перейде людині з групи Хомутинніка.

Пов’язують відставку Заболотного і з процесами навколо лобіювання інтересів холдингу МХП.

Водночас, усі видання визнають, що Заболотний є «аксакалом» вінницької команди. І його відхід від справи є тим фактором, до якого слід було б придивитися уважніше.

По-перше, з політичної «тіні» вперше за декілька років вийшов Григорій Калетнік, який попри опір колективу Брацлавського коледжу, схоже, «дотиснув» вінницьку владу у питаннях землі, яку у ВНАУ намагався забрати коледж.

Стосунки Калетніка із Заболотним колись були непростими.

Але спільну мову було знайдено в бізнесі, і саме Заболотний сприяв «легітимізації» Калетніка на посаді президента ВНАУ. Хоча позиції екс-депутата «регіонала» після Революції Гідності, враховуючи багаторічну діяльність із земельними угіддями, були дуже хиткими.

Тут можна сказати й про непрості стосунки між Аграрною партією, до якої належить директор Брацлавського коледжу, депутат обласної ради Дмитро Рижмань, і «Блоком Петра Порошенка». Формально, «аграрії» є сателітами влади, але у вирішальний момент можуть зробити ставку і Юлію Тимошенко.

Що є вкрай неприємним для Банкової, тому наразі АПУ намагаються утримати під повним контролем. Робити це дедалі складніше, адже лідер «аграріїв» Скоцик заручився підтримкою транснаціональних агрохолдингів – прямих конкурентів холдингів національних. Тобто, того ж Калетніка.

Як наслідок, такий почесний «ухід на пенсію», який продемонстрував Заболотний, свідчить про те, що Адміністрація Президента налаштована на кардинальне оновлення кадрового складу напередодні президентських виборів. І навіть готова піти на співпрацю з «регіоналами», такими як Калетнік і Хомутиннік, вважаючи, що вони здатні забезпечити прийнятний результат у своїх регіонах. «Стару» вінницьку «гвардію» при цьому відсувають на другі ролі.

У світлі чого можуть поновитись зіткнення команди Прем’єра і оточення Президента. Опосередковано такі сигнали прозвучали сьогодні навколо обшуків та пліток про затримання керівника ДФС області Руслана Осмоловського (підлеглий Мирослава Продана).

І Заболотний, як досвідчений політичний гравець, це зрозумів, і вирішив не ризикувати напередодні завершення кар’єри.

Принаймні, на хід виборів у Вінницькій області він точно уже не вплине.

Віталій Горковчук