Таким чином голова Вінницької ОДА 2015-2019 р. відреагував на проєкт звернення Вінницької обласної ради щодо заборони діяльності УПЦ МП на території України.
«Політизація цього питання в обласній раді нічого не вирішить, а навпаки, тільки збурить ситуацію”, — прокоментував голова ГО “Ми — Вінничани”.
При цьому він акцентував, що повністю підтримує створення автокефальної церкви, але сприяти цьому слід шляхом надання конкретної, а не продукуванням абстрактних звернень. На думку голови громадського об’єднання “Ми – Вінничани” Валерія Коровія, якби кожен з 84 депутатів обласної ради працював з священнослужителями УПЦ і церковними громадами і знайшли аргументи для того щоб їх переконати — не потрібно було б щось приймати формальне і додавати роботи правоохоронним органам в цей непростий час.
“Я був збентежений, коли на літургії 3 листопада в Святопреображенькому соборі, за участі Блаженішого Єпіфанія та 26 єпископів ПЦУ не було керівництва обласної ради та представників депутатського корпусу”, — поділився особистими враженнями Валерій Коровій.
Також він згадав і про те, що деякі посадові особи привітали Митрополита Вінницького і Брацлавського Симеона у “спосіб, який важко пояснити». Так, деякі VIP-особи приїхали вітати із заднього двору “тишком-нишком,щоб ніхто з людей не бачив”.
Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика
“Я багато знаю священнослужителів УПЦ (МП. — Ред.), там багато патріотичних людей, але з ними ніхто не працює, не переконує. Чому в місті Вінниці, де 92 відсотки підтримують православну церкву України є лише одна громада Святопреображенського собору, а у решти 8 відсотків вірян всі решта храми міста?” – задається питанням В. Коровій.
“Тому, що люди і депутати пасивні, більш того, останні дуже не хочуть посваритися з прибічниками московського патріархату. Тож, я радив би депутатам обласної ради на чолі з їх керівництвом, іди в церкви, переконувати громади, священнослужителів, а не думати, що це хтось зробить інший”, – резюмував голова ГО “Ми — Вінничани”.
* Додамо, що за нашими даними, мова йшла про те, що на 60-річний ювілей Мирополита Симеона приїжджали голова Вінницької обласної ради та міський голова Вінниці, а також В. Гройсман у статусі приватної особи. Політики, однак, не наважилися увійти через церкву, у присутності людей, натомість заїхали з “чорного ходу”. Причиною цього, ймовірно, є небажання псувати стосунки з електоратом — вірянами храмів УПЦ МП, яку їхні ж депутати (з “Української стратегії Гройсмана”) і вимагали заборонити у Вінницькій обласній раді.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo