На Телеграм-каналі нашого видання було проведено опитування читачів, щодо оптимального строку перебування на посаді міського голови Вінниці. Отримані результати, крім іншого, свідчать і про сприйняття вінничанами тих меседжів, які їм надсилає муніципальна влада.

Запитання звучало наступним чином: «Якби вас обрали мером Вінниці, який термін перебування при посаді був би для вас максимальний?»

76% обрали варіант: «Одного терміну 5 років цілком достатньо, щоб виконати всі передвиборчі обіцянки та й себе не забути».

17% поділяють думку – «Мінімум два терміни 10 років. Обіцянки виконати важко, з’являються нові та й власні запити зростають».

7% вважають, що потрібно років 15 (три терміни), а краще пожиттєво.

З огляду на те, що в опитуванні взяли участь майже 1200 користувачів, то таке опитування можна вважати цілком репрезентативним.

93% вінничан вважають, що перебувати на посаді мера Вінниці можна не більше 1-2 термінів
Результати опитування з телеграм-каналу “Політична Арена Вінниччини” щодо мера Вінниці

Що означають такі результати?

По-перше, очевидно, що вінничани поділяють демократичні підходи до формування муніципальної влади, тобто виступають за її регулярну ротацію.

Що важливо – минулі заслуги при такому підході не є гарантією довічного перебування при владі. І якщо міські чиновники розповідатимуть про те, що вони зробили колись дуже давно, а не про те, що нині коїться у місті, а тим більше про те, що буде зроблено у майбутньому – то такий підхід приречений на поразку.

Успіх команди Володимира Гройсмана на виборах 2010-го року, коли за попередній строк перебування при посаді йому вдалося провести низку змін на краще (насамперед, у благоустрої центральної частини Вінниці), а тому він балотувався під бадьорим гаслом: «Нам потрібна більшість у міській раді» – більше не повториться.

Те, що було у 2006, 2010, 2015-му роках звісно добре…, але на дворі 2023-й рік, і новини з міськвиконкому, зазвичай, зводяться до чергового виділення земельних ділянок під хаотичну забудову та, нерідко, до повідомлень про корупційні оборудки при цьому.

Слідчі дії ДБР, НАБУ, ГПУ та інших силових структур це лише підтверджують.

Читати: Вінницьку міську владу продовжує лихоманити від корупційних скандалів

Є ще один висновок, неочевидний для пересічних громадян, але показовий для фахівців. 17% респондентів, які готові дати ще один шанс особі, яка займає посаду мера – це базовий електорат Сергія Моргунова. Нинішній мер Вінниці, хоча й займає посаду першої особи у Вінниці з 2014-го року, за великим рахунком, лише в останні роки почав потрохи виходити з тіні Володимира Борисовича.

* І саме це може стати рятівною технологією для діючого міського голови, адже 93% вінничан вважають, що три терміни на посаді мера Вінниці для однієї людини – це вже забагато.

Але Гройсман досі контролює більшість у міській та обласній радах, а тому Сергію Анатолійовичу, якщо він хоче стати самостійним політиком, слід потрохи змінювати стратегію ™. Тим більше, що Гройсмана, який з 2019-го року намагається (щоправда, безуспішно) стати самостійною політичною фігурою уже у масштабах всієї України, Вінниця хоча й не цікавить, але не виключено, що саме такий регіональний рівень експрем’єру перерости не вдасться.

Чи вистачить місця під вінницьким політичним сонцем двом рівноправним соратникам?

Якщо враховувати національні бізнес-апетити колишнього прем’єра Володимира Гройсмана, які скоротились до масштабів обласного центру, і бізнес-інтереси Сергія Моргунова та періодичні внутрішні трабли навколо приватних інтересів обох сторін (історія з “Центральним ринком” наприклад), то прогнозувати безхмарне політичне майбутнє однопартійців важко.

І якщо навіть уявити (авансом), що 17% потенційного електорату все ж готові «зарахувати» Сергію Моргунову весь час з 2014-го і до наступних виборів у якості «першого терміну» (як самостійного політика), то треба мати на увазі ще одний ключовий показник опитування:

Лише 7% вінничан вважають, що мер Вінниці повинен перебувати на посаді три терміни, або більше, натомість аж 93% вважають, що 1-2 терміни для міського голови Вінниці – це максимум.

Схожа ситуація і для Володимира Гройсмана, який відбув на посаді міського голови майже повних два терміни і ще один похід в мери Вінниці став би для Володимира Борисовича третім терміном.

Занепокоєння міськвиконкому могло б викликати те, що абсолютна більшість 76% схиляється до думки, що конкретно цю муніципальну владу (читай команду Гройсмана”) рано, чи пізно доведеться змінювати. І теоретично ці ¾ населення Вінниці готові проголосувати за будь-якого кандидата, який зуміє запропонувати їм якісно інший образ майбутнього.

Чи зроблять з цього висновки керманичі міста і трохи обмежать апетити забудовників, з якими міцно асоціюється нинішня міська влада обласного центру Вінницької області?

Ризикнемо припустити, що ні, адже складно змінювати ту лінію поведінки, яка була обрана майже 17 років тому і декілька разів поспіль доводила власну дієвість.

Але все у цьому світі має початок та кінець. І вінницькій владі це зрозуміти також не було б зайвим.

Ми вирішили конкретизувати цю ситуацію та дезо спростити професійне життя штатним технологам політичних соратників і запустили нове опитування на нашому каналі, яке звучить так:

В наступному році буде 10 років, як мером Вінниці є Сергій Моргунов. Чи варто йому балотуватись на третій термін?

Взяти учать в голосуванні можна за → посиланням

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo