Верховна Рада України розпочала процес удосконалення питань оформлення документів та лікування військовослужбовців під час дії воєнного стану та удосконалення роботи військово-лікарських комісій. 

Про це йдеться у тексті законопроєктів 9158 і 9154, прийнятих парламентом за основу, — повідомила народна депутатка України Лариса Білозір у прямому ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Про це ми говоримо давно, адже маємо величезні черги і забюрократизовану процедуру, коли наші військові, наші герої годинами стоять перед кабінетами комісій. Будуть створені додаткові ВЛК, не тільки при закладах охорони здоров’я Міноборони, а також при комунальних і державних закладах, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Крім того, щоб наші військовослужбовці з травмами не носили з кабінету в кабінет паперові довідки, процес буде максимально цифровізовано. Мінйифри уже розробляє цю програму, з літа її буде запущено”, — прокоментувала необхідність прийняття зазначених нормативно-правових актів Лариса Білозір.

У текстах законопроєктів йдеться про те, щоб людина могла отримати потрібні документи та довідки у цифровому форматі, і щоб вони автоматично вносилися в систему та були доступними для лікарів. Таким чином скорочуватимуться черги та буде знижено навантаження на поранених військових.

Також завданням законопроєктів є спрощення процедури реалізації висновків військово-лікарської комісії про надання відпустки для лікування у зв’язку з хворобою та про непридатність до військової служби.

“У разі якщо травма, поранення, контузія, каліцтво отримані військовослужбовцем внаслідок бойових уражень або дій з боку противника в районі ведення бойових дій відповідне розслідування не проводиться. Довідка про травму (поранення, контузії, каліцтва) складається протягом 5 днів на підставі рапорту безпосереднього командира та наказу командира військової частини про отримання військовослужбовцем поранення (поранення, контузії, каліцтва). В цей же строк, довідка про травму (поранення, контузії, каліцтва) у порядку, встановленому Міністерством оборони України, направляється до військового закладу охорони здоров’я або територіального центру комплектування та соціальної підтримки”.

Подібна правова норма міститься у законопроєкті № 9158.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net