Після місцевих виборів на рівні області запанувало певне політичне затишшя. Але час йде, пандемія, економічні та соціальні проблеми в Україні тривають. Бажання опонентів влади взяти реванш ще до відведеного їй 5 річного терміну, мотивує всю політичну систему країни на певну активність.
Як ця активність проявляється у Вінниці?
З перемінним успіхом працюють в округах народні депутати мажоритарщики, частина з яких розраховує потрапити в регіональні списки партій на майбутніх виборах до ВР.
Намагається демонструвати якусь активність партія влади “Слуга народу”. З огляду на проблеми з кадрами, публічна активність “слуг” подекуди перетворюється в скандали.
Прогнозовано зник з політичних радарів Вінниччини черговий політпроект Ігоря Коломойського “За майбутнє”, голова обласного осередку Петро Юрчишин. Фракція цієї партії пройшла в обласну раду та в низку місцевих рад Вінниччини.
Зникла з публічного простору не надто активна на Вінниччині партія ОПЗЖ (пройшли в обласну та міську ради). Спрацювала в мінус цій політичній силі і заборона діяльності трьох телеканалів, які тягнули на собі підтримку і накачку рейтингових позицій ОПЗЖ.
Несподівано розчинились в політичному просторі й переможці місцевих виборів – “Українська стратегія Гройсмана”. Якщо лідер цієї партії Володимир Гройсман власну політичну активність після місцевих виборів поновив, то його численні депутати та очільники громад Вінниччини після перемоги на виборах перейшли в якийсь автономний режим діяльності, не надто опікуючись політичним майбутнім УСГ.
Намагається проявляти певну політичну активність місцева “Партія Вінниччан”.
Після обрання головою обласного осередку “Батьківщини” Олега Мейдича, дещо додала в партійній роботі у Вінницькій області партія Юлії Тимошенко. “Батьківщина” стала помітніша на політичній арені. Основні акценти тут на Юлії Тимошенко та самому Мейдичу.
Переформатовує свою роботу і партія Порошенка “Європейська солідарність”. Тут окрім просування власного бренду та діяльності лідера намагаються створювати власний публічний контент, відеокоментарі, аналітика, блоги, тощо.
Другим напрямком в “ЄС” обрали тактику поскубування “Української стратегії Гройсмана”.
При чому неозброєним оком помітно, що головна мета такої роботи – збивати електоральну підтримку Гройсмана в регіоні, який на сьогодні складає майже 100% його загальноукраїнського рейтингу. Місцева проблематика та діяльність Вінницької міськради, використовуються лише як привід перенести негатив на Гройсмана і його партію.
Приблизно так виглядає поствиборчий політичний ландшафт Вінниччини. Хоча слово “виглядає” потрібно перенести в минулий час, адже незабаром нашу область очікує значне політичне пожвавлення, утворення нових політичних альянсів, центрів впливу і запекла боротьба за електорат, з прицілом на майбутні парламентські вибори та подальшу трансформацію в системі місцевої влади Вінницької області.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.