Вінницька обласна рада вийшла на “стежку війни”. Але робить це незграбно.

Наразі ми є свідками, як керівництво Вінницької обласної ради спробувало створити імітацію того, що воно зацікавлене у вирішенні екологічної проблеми, яка виникла на Ладижинському водосховищі у зв’язку з масовим мором риби, але швидше заплутало ситуацію, ніж сприяло її вирішенню. І тим самим фактично розписалося у політичному характері замовлення всієї цієї історії.

Нагадаємо передумови незвичної активізації вінницьких чиновників.

У районі Ладижина стався масовий мор риби. Екологічна інспекція не змогла точно вказати на причини проблеми, але у деяких місцевих ЗМІ спричинився неабиякий скандал, адже деякі видання (щоправда, без наведення жодних доказів) звинуватили місцевих виробників. Які, до речі, є одними з найбільших інвесторів Вінницької області.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Те, що до поширення завідомо маніпулятивної інформації причетні місцеві політичні діячі, які щосили намагаються довести, що вони досі зберігають вирішальний вплив на теренах області – таємниця Полішинеля. Усі і так розуміють – хто і чому є замовником брудної PR-кампанії.

Однак облрада принаймні спробувала створити уявне дотримання процедури при «призначенні» винуватців.

Вийшло – ще гірше. 

Хронологічно ситуація розвивалася наступним чином.

28 жовтня голова обласної ради Вячеслав Соколовий підписав розпорядження про створення робочої групи, яка мала б вивчити питання загибелі осетрових у межах Ладижинського водосховища, а також питання дотримання вимог природоохоронного законодавства при розміщенні “водовідстійника” у Тростянецькій громаді.

Який тут зв’язок між мором риби і ситуацією з відстійником, яким обізвали в облраді (будівництво підземного), герметичного резервуара для органічних добрив, який відстійником (наземна споруда) не являється, сказати складно, але на основі депутатського звернення Ігоря Хміля, група була створена.

Очолив її Сергій Кривешко. Те, що раніше засідання консультативним груп за участю Кривешка завершувалися скандалами, керівництво облради не зупинило. Не виключено, що саме скандал їм потрібен і цього разу.

До слова, голова обласної ради, керівник і заступник робочої групи представляють в обласній раді одну партію – “Українська стратегія Гройсмана”, яка має більшість в обласній раді та керівників всіх комісій ради. Це до слова, про “таємницю Полішинеля”.

До теми: Політдосьє Сергія Кривешка

Судячи з усього (тут ми можемо лише припускати), ініціатори провокування подальшого політичного скандалу, спробували отримати наступні козирі:

1. «Робоча група» приїжджає на місце проблеми і з’ясовує усі обставини;

2. Представники місцевого самоврядування погоджуються з уже сформульованими висновками;

3. Громадськість також стає на захист справедливості у тому вигляді, у якому її розуміє «робоча група»;

4. З подібним «багажем» група виходить з власними висновками на сесію обласної ради, де винуватців екологічної проблеми називають уже офіційно.

У реальності все сталося навпаки вже у перший день активності «робочої групи».

Попри те, що сайт обласної ради повідомив про «конструктивну роботу», виявилося, що до зустрічі з людьми депутати виявилися неготовими.

До теми: Масовий “мор” журналістських стандартів на Вінниччині

Жодних документів або інших напрацювань вони на зустріч з людьми не привезли.

Представники місцевого самоврядування відмовилися у повному обсязі підтримувати вимоги депутатів.

А частина мешканців пристали на бік інвесторів, адже ті дають їм роботу.

Як наслідок, розгляд питання поки що залишився без змін.

Деякі місцеві ЗМІ уже написали про те, що подібними витівками депутати швидше відлякують інвесторів, ніж сприяють роботі на Вінниччині соціально відповідального бізнесу, який очікує на чіткі правила, а не на «особливу думку» депутатів з «робочої групи», створеної з цілком очевидною метою.

Але питання, як здається, серйозніше. Керівництво обласної ради, бажаючи догодити власним політичним союзникам, фактично оголосило війну не лише інвесторам, а й ОВА, адже питання виконавчої влади – це сфера її відповідальності, а також місцевим громадам, яким намагаються нав’язати невигідний їм сценарій вирішення проблеми та втягнути їх у протистояння, абсолютно невигідне ані самоврядуванню, ані мешканцям.

Чи розуміють окремі депутати – у яку халепу їх намагаються загнати обласні керівники, які особисто для себе жодних ризиків не несуть? Не виключено, що так, оскільки на місце не вирушив і фактично ігнорує засідання робочої групи один з центральних її елементів.

Поки що очевидно одне – обласна рада вкотре за невеликий проміжок часу (пам’ятаєте історію зі звільненням / призначенням головних лікарів?) намагається заявити про себе, як про суб’єкт політичного впливу, з яким мають рахуватися інші гравці.

До теми: Голова Вінницької облради без обговорення і пояснень звільнив керівників обласних медичних установ 

Ось тільки робить це доволі сумнівними з правової точки зору методами.

Ну й, звісно, відтепер історія ця так просто не закінчиться. І Вінниччину уже найближчим часом чекатимуть нові політичні скандали і протистояння.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net