Вінницькі журналісти проігнорували прес-конференцію “відомої” соратниці Черновецького

Вчора, 8 жовтня, в рамках Всеукраїнського туру лідерка партії «Соціальна справедливість» депутатка Київради Алла Шлапак зустрілась з вінничанами. Місцеві медійники фактично проігнорували зустріч з «відомими» українським політиком, а саме так позіціонували політкиню її однопартійці та організатори прес-конференції у Вінниці.

Чим насправді відома Алла Шлапак? Інформація у відкритому доступі та на моніторингових ресурсах переважно критична.

Алла Шлапак працювала радницею міського голови Києва Леоніда Черновецького, була двічі депутатом однойменного блоку та співголовою його фракції. Топ-прогульницею та фігуранткою антикорупційних розслідувань. Так за інформацією ресурсу “Чесно” Алла Шлапак єдина з мажоритарщиків Київради пропустила понад 50% засідань постійної комісії.

За інформацією журналістів Слідство.Інфо, нібито саме завдяки Аллі Шлапак проходило розкрадання землі та майна в столиці, й саме вона забезпечувала необхідні голоси у сесійні залі як співголова фракції Черновецького у Київраді.

На прес-конференцію столичної депутатки у Вінниці прийшло лише кілька журналістів.

Це була фактично презентація партії, яка існує в Україні вже 10 років та нараховує в своїх рядах близько 5 тисяч «штиків». Регіональні осередки «Соціальної справедливості», за словами Алли Шлапак, є крім Вінниці, в таких містах, як Миколаїв, Чернігів, Запоріжжя, Кропивницький, Хмельницький, Дніпро, Суми та Одеса.

Зазначимо, що до Вінниці Алла Шлапак приїхала з півдня України. До цього очільниця партії побувала на Миколаївщині та Херсонщині. Тож можна зробити висновок, що крім визначеної мети туру – «дослідження ситуації в Україні» – партійці намагаються розбудовувати ряди «Соціальної Справедливості», в тому числі і в регіонах де вона не представлена.

Алла Шлапак, доволі компліментарно відгукувались про Вінниччину. Політикиня навіть зазначила, що такої «європейськості хочеться побажати усій Україні». Правда, похвала була знівельована кількома фразами.

«Ми маємо старе продовження влади. Колись розбудовували Донецьк, який нині зруйновано, тепер Вінницію. Тут (тобто на прикладі Вінницької області) спостерігається чітка диспропорція використання коштів. Так не має бути, є й інші регіони України», – сказала Алла Шлапак.

Крім такої програмної промови Алла Шлапак повідомила, що на Вінниччині партійні осередки працюють в чотирьох райцентрах – в Немирові, Липовці, Тульчині та Іллінцях.

Та представила очільника обласної партіної організації підприємця Костянтина Нагірняка.

Костянтин Нагріняк, розповідаючи про себе, зазначив, що має освіту менеджера і вірить в цінності, які сповідує «Соціальна справедливість». Він також анонсував проведення у Вінниці форуму, який дасть можливість ближче ознайомитись з діяльністю «Соціальної справедливості».

Щодо загальноукраїнських планів партії, то її очільниця повідомила, що «Соціальна справедливість» йтиме на вибори, як на президентські так і на парламентські.

«В грудні 2018 року у нас відбудеться партійний з‘їзд, на якому ми маємо прийняти рішення щодо участі у обох виборчих кампаніях 2019 року», – зазначила Алла Шлапак.
Алла Шлапак також повідомила, що на цьому з‘їзді буде оновлено Програму партії, зазначивши, що будуть внесені пропозицій, які надійдуть від однодумців з регіонів. Приєднуйтесь до нас! Ми відкриті для однодумців та небайдужчих до долі України людей», – сказала очільниця партії.

Щодо кандидатів на президентську посаду, то Алла Шлапак, зазначила, що має і політичні амбіції і можливість заплатити заставу, та поважає людей. 
«Перш ніж говорити про кандидата, потрібно дочекатися рішення з‘їзду», – зауважила вона.

Про парламентскі вибори, Алла Шлапак сказала так:

«В Україні є три проблеми – корупція, війна та низькі заробітні плати. Люди обиратимуть тих, хто дасть відповіді на ці запитання».

Потрібно відзначити, що як один з ключових гравців команди Черновецького, Алла Шлапак має чималий досвід участі у виборах. Але і тут не все однозначно.

Жінка чотири рази успішно здобувала мандат Київради і двічі безуспішно намагалась потрапити до Верховної Ради.

2015 – Київська міська рада 8-го скликання: УКРАЇНСЬКА ПАРТІЯ “ЄДНІСТЬ” Обрано

2014 – Верховна Рада 8-го скликання: самовисування

2014 – Київська міська рада 7-го скликання: самовисування Обрано

2012 – Верховна Рада 7-го скликання: самовисування

2008 – Київська міська рада 6-го скликання: Блок Леоніда Черновецького Обрано

2006 – Київська міська рада 5-го скликання: Блок Леоніда Черновецького Обрано

У 2012-му році Шлапак намагалась потрапити до паламенту по 221-му окрузі в м. Київ за допомогою продуктових наборів.

сайт “Чесно”

У 2014 році балотуючись до парламенту використовувала агітиаційну стилістику “Блоку Петра Порошенка”, хоча шла самовисуванцем. В поточному складі Київраді Алла Шлапак позафракційна. Як повідомляють ЗМІ жодна політична сила не захотіла залучати до своїх лав депутатку зі шлейфом команди Черновецького. Можливо саме ці обставини політичного ігнору спонукали позафракційну депутатку очолити маловідому партію. До того ж з великою імовірністю можна припустити, що на президентських виборах Алла Шлапак буде грати роль технічного кандидата на користь Петра Порошенка. Відомо, що одним з керівників штабу чинного президента є давній соратник Черновецького та Алли Шлапак – Сергій Березенко.

Зауважимо, що географія активності нової партії на Вінничині чітко збігається з 18 мажоритарним виборчим округом до Верховної Ради, тому можна припустити, що відповідним мажоритарним округом можуть своєрідно віддячити політикині за технічну роботу на президентських виборах.

Читати по темі: 18 виборчий округ. Шанси на стрілянину – високі

Олена Семко