Після зміни влади в Україні, коли президентські вибори виграв Володимир Зеленський, наше видання опублікувало матеріал: Голови Вінницької обласної державної адміністрації: хто з них чим запам’ятався вінничанам 

І попри те, що ще у 2015 році діючий тоді керівник облдержадміністрації Валерій Коровій заявляв, що може стати “останнім губернатором”, на цій посаді його замінив спочатку Владислав Скальський (як і Валерій Коровій прийшов на цю посаду з посади заступника міського голови Вінниці), а пізніше Володимир Зеленський призначив головою ОДА Сергія Борзова.

Станом на кінець 2021 року тема із запровадженням інституту префектів і трансформації обласних державних адміністрацій у виконкоми (з обранням голови виконкому депутатами) затихла і стало зрозуміло, що президентська вертикаль не хоче втрачати важелі прямого впливу на кадрову політику на місцях.

Тому ми вирішили проаналізувати іншу сторону діяльності керівників Вінницької області.

Чи є життя після посади губернатора?

Щоб не занурюватись в історичні екскурси, ми вирішили взяти за основу останні 15 років Вінниччини і дослідити, чим займаються після відставки голови ОДА.

Хто з них пішов на підвищення, хто повернувся у бізнес, а хто остаточно закінчив політичну діяльність.

Про рекорди

З 2005 року на посаді голови ОДА довше всіх пробув Олександр Домбровський, цю посаду Домбровський обіймав до 2010 року.

Після приходу до влади в країні Віктора Януковича, на посаду голови ОДА було ненадовго призначено керівника “Укравтодору” Володимира Демішкана, через пару місяців його змінив міліцейський генерал Микола Джига (пробув на посаді 2 роки), останнім губернатором Януковича став аграрій Іван Мовчан, який залишив цю посаду під час Революції Гідності.

Далі на Вінниччині почалась п’ятирічка Порошенка – Гройсмана.

Першим головою ОДА після Євромайдану у 2014 році став ексголова Томашпільської РДА Анатолій Олійник, креатура Порошенка та колишній підлеглий губернатора Домбровського.

У 2015 році заступник мера Вінниці Валерій Коровій (креатура Гройсмана) замінив на посаді Олійника і пробув на ній до 2019 року.

Його наступник Владислав Скальський був призначений вже новим президентом Зеленським, хоча і його називали креатурою Гройсмана.

Через рік Володимир Зеленський призначив на посаду голови облдержадміністрації колишнього соратника Петра Порошенка і керівника ДУСі (Державне управління справами) Сергія Борзова.

Як склалась доля колишніх губернаторів?

Владислав Скальський

Владислав Скальський після посади голови ОДА пішов в приватний сектор. Наразі Скальський працює радником генерального директора української групи компаній KNESS.

Валерій Коровій

Валерій Коровій став громадським активістом, нещодавно ексгубернатор очолив громадську організацію “Ми Вінничани”.

Анатолій Олійник

Анатолій Олійник після відставки з посади голови ОДА деякий час працював директором обласного центру зайнятості, після місцевих виборів 2015 року був обраний головою обласної ради, після закінчення каденції повернувся на роботу в центр зайнятості, але вже заступником. Від політичних справ відійшов.

Іван Мовчан

Іван Мовчан після відставки повернувся до власного бізнесу компанії “Кряж” і від активних політичних процесів остаточно відійшов

Микола Джига

Його попередник генерал Микола Джига після відставки з посади був обраний народним депутатом від “Партії регіонів”, після падіння режиму Януковича теж відійшов від справ.

Найбільш динамічною після закінчення губернаторської каденції виглядає кар’єра Олександра Домбровського.

В 2010 році ексголова ОДА провів свою фракцію “Єдність” в обласну раду, у 2012 році вперше обрався в парламент по 11 округу, далі була історія з позбавленням мандату за вказівкою Януковича. В 2014 році Домбровський вдруге обирається в Верховну Раду по мажоритарному округу і очолює парламентський Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу.

Після закінчення повноважень Верховної Ради восьмого скликання, Домбровський входить в топ-менеджмент компанії МХП, стає заступником Голови правління, директором департаменту енергоінновацій та енергоефективності та очолює компанію Eko Energy.

Паралельно створює та очолює всеукраїнську громадську платформу Global 100% RE Ukraine, яка опікується питаннями зеленої енергетики.

Днями, в рамках цієї діяльності, колишній керівник Вінниччини став одним з небагатьох представників України на 26 конференції ООН зі зміни клімату у шотландському Глазго СОР26.

В кліматичному саміті взяли участь президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та інші лідери країн “Великої двадцятки”.

Україну на саміті представляли: Президент Володимир Зеленський, голова ОП Андрій Єрмак, віце-прем’єрка Ольга Стефанишина, генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко, представник UBTA та заступник Голови правління МХП Олександр Домбровський.

 

Колишній губернатор виступив спікером на українській сцені Ukraine2030 – Journey to Green Transition із напрацюваннями компанії МХП, які представив світовій спільноті.

Як бачимо, приклад Вінницької області в черговий раз підтверджує загальновідому статистику, що лише 2-3% населення планети це лідери, які штовхають наш світ вперед.

Для більшості вінничан посада голови ОДА була піком кар’єри, іноді випадковою, недосяжною вершиною і лише для одиниць крісло керівника області стало стартовим майданчиком для всеукраїнської та міжнародної діяльності.

Далі буде…

Підписуйтесь на наш телеграм-канал Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net