• Ситуація, що склалася у зв’язку із закриттям пологового будинку № 2 у Вінниці є прикладом безгосподарності міської влади та нехтуванням прямої комунікації з громадою, байдужості до інтересів простих містян – йдеться в заяві голови “Партії Вінничан” Миколи Філонова щодо намірів міської влади Вінниці ліквідувати пологовий будинок.

Новина, що міська влада Вінниці має наміри закрити пологовий будинок № 2, вивела навіть під час війни на акцію протесту представників трудового колективу, вагітних жінок та небайдужих вінничан.

Адже, по-перше, може ускладнитися ситуація із обслуговуванням жінок, які готуються народжувати дітей, забезпеченням безпечних родів, наглядом за станом здоров’я матері та дитини.

По-друге, роботу можуть втратити досвідчені медики.

Муніципальні чиновники, як завжди, відреагували тільки тоді, коли інформація про наміри влади стала надбанням громадськості. Учасників акції “заспокоїли”, що більшість (але не всіх!) звільнених працівників буде працевлаштовано.

Крім того, згідно з положеннями медичної реформи, мережа таких закладів має бути оптимізована, а конкретно цей пологовий будинок розглядається як збитковий. Тим більше, що з кожним роком кількість пологів у Вінниці зменшується, а у період війни додаткові витрати на медицину є, на думку чиновників, сумнівними.

У зв’язку з цим, хочу звернути увагу на наступне.

Всі чудово розуміють складність ситуації. У тому числі те, що демографічна ситуація погіршується, йде війна, а медики у пологових будинках можуть розраховувати передусім на ті кошти, які перерахує їм НСЗУ за надання конкретних послуг.

Але:

1) тенденція і динаміка народжуваності були відомі керівництву міськвиконкому ще під час прийняття міського бюджету на 2022-й рік. Тоді, наприкінці 2021-го року, ніхто чомусь не забив на сполох. Хоча міська влада має право виділяти додаткові кошти з міського бюджету на підтримку медиків. Проте ані депутати міської ради, ані керівництво міськвиконкому не прорахували такої ситуації. І сьогодні від вирішення проблеми самоусунулися.

2) Самоусунулись від проблеми й ініціатори та впроваджувачі медичної реформу у життя, які мають безпосереднє відношення до Вінниці.

3) Подібна комунікація влади з громадою, коли рішення про закриття медичного закладу та скорочення персоналу спочатку було ухвалено, а вже згодом доведено до людей є у цивілізованій країні неприйнятною. А тому має бути однозначно оцінена, як неприйнятна.

4) На жаль, попередні приклади таких “оптимізацій” свідчать про те, що скорочують, у першу чергу працівників, які несуть на собі весь тягар роботи з клієнтами і пацієнтами.

Представники адміністрації, як правило, без особливих проблем отримують працевлаштування на новому місці. Інколи — з підвищенням. Це вкотре доводить те, що керівництво міста Вінниці досі намагається утримати лояльне ставлення директорів закладів, натомість байдуже ставиться до проблем пересічних вінничан.

Переконаний, що вкотре слід нагадати тим хто забув. Міська рада та її керівництво – це не господарі міста і його мешканців, а наймані працівники громади Вінниці.

Чиновники, яких обирають на виборах вінничани, щоб вони (чиновники) працювали на місто і людей, а не навпаки. До того ж, саме мешканці Вінниці утримують весь штат муніципальної влади міста за власні кошти. Кошти платників податків.

Голова “Партії Вінничан” Микола Філонов

“Уявіть собі, що ваш найманий працівник якось приходить до вас і ставить перед фактом закриття якогось важливого об’єкту, або філіалу підприємства, тощо? Не порадившись, не спитавши, не отримавши дозволу, чи погодження від роботодавця, нічого не пояснюючи.

Що буде з таким підлеглим? Скоріш за все негайне звільнення.

Чому громаду в черговий раз поставили перед фактом доволі сумнівного рішення?

При цьому опитування в місцевих ЗМІ свідчать про те, що майже 90% вінничан проти закриття пологового будинку.

Як можна ігнорувати позицію і думку своїх роботодавців?

Чому керівництво міськради не говорить і не пояснює що буде на місці пологового будинку в разі його ліквідації?” – наголошує очільник “Партії Вінничан”.

Микола Філонов наголошує, що такі «кошки-мишки» породжують дуже погані думки і чутки. На кшталт: тепер вінницькі матусі будуть народжувати в ТЦ чи в офісному центрі. Містом ширяться розмови про лобіювання приватних пологових і таке інше.

“Закликаю владу Вінниці дослухатись до думки вінничан і прийняти зважене рішення, провести консультації з колективом пологового будинку і зробити все можливе, щоб зберегти комфортні умови і придатні умови для мешканців громади” – голова “Партії Вінничан” Микола Філонов.

Головне фото: сайт Вінниця.інфо

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net