Я не підтримую рішення місцевої влади щодо закриття Вінницького міського клінічного пологового будинку № 2 та вважаю цю ідею досить сумнівною.

Відповідну позицію стосовно ініціативи влади обласного центру оприлюднила сьогодні народний депутат України від Вінниччини Ірина Борзова.

Керівник департаменту охорони здоров’я ВМР аргументує закриття фінансовою неспроможністю лікарні.

Я отримала звернення від колективу пологового, медики просять допомогти зберегти заклад. Але хочу, щоб всі розуміли – рішення щодо реорганізації, чи ліквідації закладу приймає місцева влада, так як лікарня є комунальною власністю міської громади – запевняє парламентарка.

Мене особисто хвилює, що ми, вінничани, не маємо відповіді на запитання:

Що буде з колективом?

Чи збережуться робочі місця медиків?

Який обсяг надходжень та джерела надходжень, асигнувань на утримання пологового будинку, яка структура видатків?

Як буде використовуватись будівля, якщо звідти заберуть пологовий (є чутки, що буде приватна лікарня?)

Громада та колектив пологового будинку № 2 має право почути відповіді на ці запитання.

У своєму зверненні до мене колектив пише:

«У Другу світову війну ВИСТОЯВ! ВИСТРАЖДАВ! У квітні 1942 року фашисти викидали з вікон єврейських дітей – ридав! Але стояв ЗАРАДИ ЖИТТЯ! Розвивався, розбудовувався, вдосконалювався і ніколи не зупинявся на цьому шляху задля щасливого майбутнього нашого міста, разом з ним, крок за кроком…І завжди був потрібен! Багато відомих вінничан довірили народження своїх дітей нашому пологовому закладі.

14 липня 2022-го року ….. Війна… Ракети лягли поруч! Забрали десятки життів! Усім допомагав! Людей рятував! ВИСТОЯВ!!!

Нині поруч планується Площа вшанування пам’яті, то наш Пологовий мав би стати її частиною! Він точно того заслуговує! І разом символом перемоги життя над смертю!!!» – зазначають у колективному зверненні до мене, як народного депутата, працівники пологового будинку.

«Колектив під стінами Вінницької міської ради захищає свої право на існування, на працю, на допомогу вагітним жінкам, роділлям, породіллям та немовлятам», – пишуть медики.

Завжди є вибір. Завжди є можливість. Якщо проблема у фінансовій неспроможності, над цим питанням можна попрацювати, призначити професійного менеджера і працювати на розвиток.

Цей пологовий будинок є одним з найстаріших пологових закладів міста, у жовтні йому буде 85 років. За цей час тут народились сотні тисяч вінничан. Колектив і заклад зростав разом з Вінницею і вінничанами. І страждали теж разом. Під час війни медичний заклад, надає вінничанам та переселенцям безоплатні послуги.

В закладі працюють кваліфіковані медики і результат їх роботи – тисячі вдячних породіль.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net