“Я до останнього не вірив у те, що сталося… Хоча, звісно, почуття тривоги було дуже високим. Аналізуючи інформацію про скупчення російської техніки на кордонах з Україною, було відчуття, що це якась військова авантюра…”, – описав власні враження на момент початку війни голова ГО “Ми – Вінничани”, колишній голова Вінницької ОДА Валерій Коровій в інтерв’ю “33-му каналу”.
Громадський діяч переконаний, що завдяки згуртованості українського суспільства, високому бойовому духові ВСУ ми зуміли зупинити агресора, дати йому гідну відсіч.
“А люди наші вміють єднатися у критичних ситуаціях. З перших тижнів повномасштабної війни спостерігаю, як вінничани стали добріші, обіймають один одного, підтримують, волонтерять. У Стрижавці бабуся віддала заощадження, які збирала на смерть, для ЗСУ. А інша старенька роздавала яблука теробороні. Тому я гордий за наших людей! Гордий за Збройні сили! Гордий за молоде покоління українців, які не знають, що таке Радянський Союз, але добре розуміють, що таке незалежність України і зі зброєю в руках готові її захищати”, – відзначив В. Коровій.
Керівник “Вінничан” вважає, що традиційне політичне життя “обнулилося” і вже не буде таким, як раніше. Цілком очевидно, що політичну еліту України поповнять військові, які зараз захищають Україну.
Вказав він і на певні проблеми у вітчизняному законодавстві, яке регулює військовий стан.
“В законі чітко прописана певна процедура прийняття рішень. Законодавство недосконале, тому тут є певні протиріччя із законом про місцеве самоврядування. Тому схиляюся до думки, що потрібно розмежувати регіони України. Там, де ведуться бойові дії — залишити військовий стан, а в інших можна впроваджувати надзвичайний стан. Це дало б можливість зменшити певні обмеження, пожвавити діяльність бізнесу, реанімувати роботу місцевого самоврядування як такого”.
“Сьогодні регіональні органи влади мають створити середовище для покращення ділової активності. Це має бути масове спрощення будь-яких процедур. Тому, користуючись нагодою, просив би людей виходити зі своїх гаджетів, з квартир і проявляти ділову активність — відкривати ФОПи, надавати послуги. Тільки так ми можемо відновити країну”, – резюмував громадський діяч.