• Розв’язана РФ війна проти України, блокування українських портів, труднощі з посівною та її зрив на окупованих територіях — все це складає предмет глибокого занепокоєння європейських політиків. Проблеми вимагають негайно вирішення, адже це може спричинити перебої з постачанням на низці українських територій і справжній голод в Африці та деяких країнах Азії, які критично залежали від експорту нашої пшениці.

Як наслідок, проблеми та шляхи їх вирішення розглядалися на засіданнях аграрного та транспортного комітетів в Європарламенті. Українську делегацію в діалозі представляла депутатка від 15 округу Вінниччини Лариса Білозір (група “Довіра”).


Особливий наголос народна обраниця звернула на проблему з експортом сільськогосподарської продукції, адже це втрати і для аграріїв, і для держави, яка не отримує валютні надходження. Вихід з цієї ситуації може бути у тому, що на сьогодні вже прописаний Єврокомісією комплекс заходів, який має назву «Шляхи солідарності Україна-ЄС». Метою цих заходів є забезпечення Україні можливість експортувати надлишкову агропродукцію, а також імпортувати необхідні їй товари — від гуманітарної допомоги до кормів для тварин і добрив.

При цьому проблеми голоду в Україні немає, — переконана Л. Білозір.

“Вже на сьогодні у нас запаси зерна на 3 роки, після зброї урожаю може бути вже на 10 років, так як 90% експорту приходилося на порти, бо блокування тп замінування морських українських портів агресором призвело до неможливості експортувати агропродукцію”, — наводить цифри представниця 15-го виборчого округу.

Щоб подолати проблему загрози глобальній продовольчій безпеці Щоб подолати цю загрозу Єврокомісія з країнами-членами ЄС працюватиме над: збільшенням кількості вантажних засобів — суден та вантажівок; покращенням пропускної здатності транспортних мереж і перевантажувальних терміналів; лібералізацією митних операцій та перевірок; збільшенням потужностей для зберігання українського експорту.

У будь-якому випадку, сам факт того, що проблеми Україна вирішує у тісному контакті та співпраці з Євросоюзом та європейськими структурами, дає сподівання, що вони будуть вирішені у позитивному ключі.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net