​​Як вінницькі нардепи українську землю захищали

Запам'ятайте ці прізвища.

Ілюстрація - сайт Вежа

Кидались на амбразуру, виступали з палкими заявами з трибуни ВР, бились з провладною фракцією, блокували трибуну, піднімали протест у ЗМІ, голосували проти… 

На жаль – це все не про вінницьких нардепів, а з науково-фантастичної версії вчорашнього засідання “слуг народу”.

Як було насправді.

Голосування народних депутатів України за ухвалення законопроєкту №2178-10 про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення можна розглянути під ще одним цікавим кутом. А саме – у контексті готовності вінницьких депутатів взяти на себе частину відповідальності за це доволі неоднозначне рішення.

Зі «слуг народу» «за» проголосувала лише І. Борзова (14 виборчий округ). М. Пашковський (11 ВО), А. Драбовський (12 ВО) та представниця виборчого списку Ю. Овчинникова на засіданні були відсутні. Причому, чим конкретно були зайняті зазначені особи, хоча у ВР начебто був робочий день, дізнатися не вдалося.

Не вшанували сесійну залу присутністю і депутати з групи «За майбутнє» – П. Юрчишин (13 ВО), Л. Білозір (15 ВО), Г. Вацак (16 ВО) та М. Кучер (17 ВО). Хоча власне ставлення до старту продажу сільськогосподарської землі такі аграрії, як Юрчишин та Кучер могли б і висловити. У даному випадку можна припустити, що певний інтерес вони все ж мають, але оскільки виборці переважно сільських округів ставляться до продажу землі, як мінімум, із пересторогою, то й підставлятися під звинувачення – «Вони продали українську землю!» – для депутатів було б недоречним.

Не було у Верховній Раді під час голосування і О. Мейдича (18 ВО), при тому, що його фракція «Батьківщина» проголосувала «проти». Попри те, що Ю. Тимошенко у бутність прем’єр-міністром заявляла діаметрально протилежні речі про необхідність продажу землі.

Нарешті, депутаткиня від «Голосу» О. Устінова також не зареєструвалася до участі у сесійному засіданні.

Про що говорять такі дії. Про традиційну обережність (назвемо це так) вінницьких політиків. Якщо на ниві відкриття ринку землі спалахнуть конфлікти між селянами і фермерами з одного боку та латифундистами та іноземними агрохолдингами з іншого боку, то можна буде зробити великі очі і з почуттям ображеної гідності сказати: «Я за це не голосував!»

Якщо ж, завдяки грошам МВФ вдасться врятувати українську економіку від дефолту, то завжди можна буде і цей факт записати у власний актив при спілкуванні з виборцями.

Резюмуючи. Після відсунення команди «вінницьких» від влади у минулому році, навіть ті, хто ще номінально присутні при владі, зокрема, народні депутати, не підходять і на роль статистів. Від них просто нічого не залежить.

А за вашу активну позицію по землі – дяяяяяякуємо, дуже дяяяяякуємо!

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.