Вимушені для більшості політиків домашні канікули на карантині жодним чином не стали на заваді формуванню попередніх коаліцій, з якими вони, після остаточних домовленостей, вступлять у місцеву виборчу кампанію.
(Безумовно, все ще може змінитися аж до ранку перед проведенням партійних конференцій по висуванню кандидатів у міські голови і депутатів місцевих рад. Але тенденції можна побачити уже сьогодні, про них ми і поговоримо).

Буквально впродовж декількох днів виплеснулося назовні протистояння між ексдепутатом від Партії регіонів В. С. Продивусом та вінницькою муніципальною владою. Насправді, така конфронтація тривала уже з літа минулого року, але на минулому тижні у ньому чи не вперше взяв участь сам Володимир Степанович.

Продивус: «Вижу, как винницкая чиновничья братия резко начала примерять на себя образ героев-спасителей… Продивус работает, а не бегает, как собака, в поисках дешевой славы, чтобы уже завтра о врачей ноги вытирать, как сделают коррупционеры в первый же день после эпидемии… Я очень сожалею, что люди болеют и некоторые умирают. Но еще больше мне жаль, как резко чиновники вычеркнули из повестки дня бизнес… если есть фронт лечения больных, должен быть фронт поддержки бизнеса».

Пожвавилася і критика муніципальної влади на підконтрольному Продивусу ресурсі, але критика специфічна, яка фокусує увагу читачів на тому… На тому, що муніципальна влада працює і тому, що влада. Тобто – з притягнутими «за вуха» звинуваченнями і висновками.

Продивусу прилетіла «отвєтка» у вигляді реклами у соціальних мережах публікацій, у яких розповідаються різні моменти його біографії. Розповідаються щоправда не чесно і відкрито, з легальних та публічних ЗМІ та сторінок реальних користувачів соцмереж, а з невідомих сайтів та ботів.

Отже, перша пара «спаринг-партнерів» на наступних виборах уже майже визначилася. Але Продивус зайшов у спаринг відкрито і особисто, його опоненти обережно із-за рогу.

Але проблема (для Продивуса та його депутатів) у тому, що як раз муніципальна влада може продемонструвати під час карантину власну дієздатність. Що вона і робить. І згодом це зможе перетворити на політичні бали, в умовах тотального дилетантизму центральної влади.

10 000 респіраторів та 100 швидких тестів на коронавірус – перше надходження у рамках ініціативи Володимира Гройсмана «СтопВірус».

«Разом з Володимиром Борисовичем ми закупили надважливі зараз речі. Гуманітарну допомогу завезли сьогодні до першої міської клінічної лікарні. Ці респіратори і експрес-тести розподілять між міськими та обласними закладами охорони здоров’я. Частину отримають правоохоронці, які забезпечують громадський порядок і безпеку в місті», – повідомляє на своїй Facebook-сторінці міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Особисто Володимир Гройсман продовжує виходити з ініціативами загальнодержавного характеру.

Що може сказати у відповідь умовна «партія Продивуса», у розпорядженні якого опинилися місцеві організації «Батьківщини», «ОПЗЖ» та, щонайменше, двоє народних «зелених» депутатів?

Хіба що заклики від депутата з 11 округу Максима Пашковського слухати під час карантину музику.

Спробуємо порівняти це з діяльністю депутатів-мажоритарників в інших регіонах, і отримаємо картину, скажімо так, не на користь Пашковського. Хоча, погоджуємося, музика непогана.

Однак у розпорядженні «команди Зе!» – неспівставні ресурси всієї країни, зокрема, виконавчої влади. І вона цим користується. Наприклад, «слуги» спрямовуватимуть бюджетні проблеми проти основних конкурентів – представників місцевого самоврядування та регіональні політичні проєкти. Так, Асоціація міст України підрахувала, що коронавірус зашкодить бюджету Вінницької ОТГ на 242 мільйони гривень.

У зв’язку із цим міський голова Сергій Моргунов звернувся до голови Верховної Ради та народних депутатів з проханням не підписувати Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу…» у зв’язку з поширенням COVID-19.

Проте, швидше все, його підпишуть. З цієї ж опери – рішення про розміщення регіональних відділень Антимонопольного комітету України, який планував одне з них залишити з Вінницею. Але «нагорі» прийняли інше рішення.

Відчайдушно продовжує шукати спосіб відновлення рейтингу «Європейська солідарність».

Поширюються чутки, що колишній президент кинув всі сили на розкрутку новин про партійну гуманітарну допомогу. При цьому члени партії також повинні брати активну участь в благодійних акціях для створення позитивного іміджу фракції. Далі планують підключати експертів, які будуть порівнювати діяльність Порошенко і його оточення з адміністрацією Зеленського. Робиться це для того, щоб створити з Петра Олексійовича образ «рятівника». «Засвітилася» у рамках виконання цього плану, щоправда, нічим особливо не виділяючись, і Вінницька область. Хоча про подію (оцініть масштаб інформаційної кампанії) написав навіть «Лівий беріг».

Куратором Вінниччини на час карантину призначено Юрія Косюка, що може кардинально вплинути на «розклади» в області, як це уже сталося на Одещині та Харківщині.


Як це може позначитись на політичній арені Вінниччині читайте тут: Група Косюка на політичній арені Вінниччини


Тривають штатні протиепідемічні заходи. У лікарнях Вінниччини розгорнули 600 інфекційних ліжкомісць та 182 апаратів штучної вентиляції легень. Надійшло 86 сучасних карет швидкої допомоги, які були закуплені через міжнародні тендери в рамках програми Уряду Гройсмана. У Вінниці створено дві спеціалізовані інфекційні бригади для надання виїзної консультативної допомоги. Триває дезінфекція зупинок, вулиць і техніки.

Виготовлено спецкартки для проїзду медиків у громадському транспорті. Вдалося домовитися про залучення військових медиків. В умовах карантину сервісні центри МВС розширюють список адміністративних послуг, що можуть надаватись дистанційно. На в’їздах і виїздах населених пунктів Вінницької області будуть КПП, де проводитимуть санітарні огляди багажу і речей.

За ініціативи міської влади понад 5 000 вінничан із малозабезпечених верств населення отримають продуктові набори. Крім того, у платіжках за тепло і гарячу воду за березень, згідно із рішенням виконкому міської ради передбачено знижки за послугу централізованого опалення, які становитимуть в середньому 38%. За гарячу воду – 34%.

Відоме у місті видання повідомило про бійки у транспорті і не зняло публікацію навіть після того, як СБУ спростував фейк, що «у Вінниці побили і викинули з автобуса пасажира, який кашляв» та затримала самого провокатора. Причому паніка в інформаційному просторі «розганялася» за явним замовленням північного сусіда, щоб продемонструвати, які українці «дикуни». Ну а що можна чекати від газети, редакторка якої публічно вихваляється, що є «офіцером спецоперацій»? Справжні фахівці цієї справи працюють без зайвого розголосу.

Повністю самоусунулася від проблеми забезпечення нормальної життєдіяльності регіону Вінницька обласна рада. І якщо хтось із вінничан після завершення карантину побачить її керівництво, нехай розповість про «глибоку вдячність» від мешканців області дармоїдам, які п’ять років сидять на зарплатах у десятки тисяч гривень, але під час скільки-небудь серйозного виклику (а він серйозний) зникли з поля зору взагалі.

Що є черговим, але, на жаль, не останнім підтвердженням того простого факту, що на наступних місцевих виборах усіх партійних функціонерів слід негайно усувати від влади, віддавши її тим, хто має на неї повне право – самим вінничанам.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Віталій Горковчук і вся команда Політарени

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net