Результат партії на виборах до Вінницької обласної ради склав 8,03%, що з урахуванням розподілу квот дало провладній партії всього вісім мандатів з 84 можливих в обласній раді. Це найгірший результат влади на місцевих виборах у Вінницькій області за всю новітню історію України. Навіть “Партія регіонів” брала в опозиційній Вінниччині більше 20% за партійними списками і 39 мандатів в мажоритарних округах у 2010 році.

Тому, коли керівник партії Олександр Корнієнко назвав результати “СН” на місцевих виборах “великим успіхом”, він явно не мав на увазі Вінницьку область.

На початку виборчого процесу “Слуги народу” розраховували хоча б на друге місце і результат — біля 20 відсотків. Принаймні, у них було було все, щоб забезпечити цей результат: ресурс на місцях, у вигляді виконавчої влади, розпіарене “Велике будівництво”, візит президента напередодні виборів у Вінницю та й досить високий особистий рейтинг Володимира Зеленського на національному рівні. Але ніщо не допомогло. Принаймні, на Вінниччині.

У найближчих до Вінниччини областях результати дещо кращі:

Волинська облрада — 12.50%
Житомирська облрада — 17.19%
Івано-Франківська облрада — 10.71%
Кіровоградська облрада — 21.88%
Львівська облрада — 10.71%
Тернопільська облрада — 12.50%
Хмельницька облрада — 15.63%.

Як бачимо, “зелені” набрали більше голосів у відсотках навіть у західних областях, де домінувала партія Порошенка “ЄС”. У Вінницькій області владну партію спіткав провал. Він настільки сильний, що навіть формуючи подобу опозиційної коаліції до “Української стратегії Гройсмана”, з людьми з партій Коломойського “За майбутнє” та Медведчука ОПЗЖ, така коаліція матиме сумарно 22 голоси, що зовсім не достатньо для прийняття потрібних рішень. Навіть, якщо гіпотетично до них приєднається “Батьківщина” з 11 голосами, то й цього буде недостатньо.

Більшість в облраді потрібна для голосування за голову ради, його заступників та голів комісій. Ресурсу на це “Слуга народу” не має ні самостійно, ні навіть об’єднавши всі фракції в облраді проти УСГ.

На цих виборах влада на Вінниччині втратила традиційну домінацію у ЗМІ, абсолютно не контролювала перебіг кампанії та не чинила спротив численним сіткам по скупці голосів виборців, а в самій структурі партії точилась внутрішня конкуренція і чвари навколо формування списків кандидатів. Відтак самі списки були дуже сумнівні з точки зору персональної якості, найбільший провал в організації виборчого процесу відбувся і в основній частині виборчого процесу – фінансуванні. Наявність потужного фінансового ресурсу завжди вирівнювала недопрацювання провладних партій на місцях і була головним козирем влади на всіх місцевих виборах. Але не на виборах цього року.

Ми ж розглянемо персональний список депутатів облради від “партії влади”. В наступних матеріалах ми детально проаналізуємо кожну фракцію нової обласної ради.

“Фішка” Зеленського.

Перший номер у списку — Володимир Мазуренко. Безпартійний пілот ДП “Антонов”. Він, за чутками, особиста креатура президента Зеленського у списку. Він також член екіпажу найбільшого в світі вантажопідйомного літака Ан-225 «Мрія», того самого, який привіз з Китаю в Україну медичні засоби для “Епіцентру”. Кандидатура пілота “Мрії” мала стати виборчою “фішкою” провладної партії. Але у Вінниці нею або не змогли скористатись, або не зрозуміли задумки центрального штабу.

Екс-регіонали.

Здобула мандат депутата обласної ради Інна Цимбал, начальник відділу освіти з Жмеринки. До того, як стати депутаткою від “слуг” вона була членом “Партії регіонів” і депутатом облради від “Партії регіонів” у 2010 році, в 2015 балотувалась вже від партії “Наш край”.

Люди МХП.

Мар’яна Нарожна — друге скликання працює помічницею народного депутата Миколи Кучера, який входить в групу “Довіра”. Вона потрапила в облраду заручившись підтримкою 761 виборця.

Втікачі з “Самопомічі”.

Тетяна Каменщук з Мурованих Курилівців за пропискою – кандидат педагогічних наук, викладач кафедри психології, старший науковий співробітник. У 2015 році балотувалася до Вінницької міської та обласної рад від “Самопомочі”. Не пройшла. У парламенті четвертого скликання була помічницею нардепа Івана Хмари. Примітно. За Тетяну Каменщук проголосувало лише 149 виборців (!), але завдяки високому місцю в партійному списку, вона стала депутатом і буде представляти волю виборців півторамільйонної Вінниччини в обласній раді.

Діючі чиновники.

Наталя Заболотна, перший заступник голови Вінницької ОДА. До цього була заступником голови ОДА, директором обласного департаменту соцполітики. Єдина з депутатів, яка має достатній досвід управління і роботи у виконавчій вертикалі влади. Набрала найбільше голосів серед “слуг” – 1334.

Віталій Урдзік, голова Тиврівської РДА, до цього працював головним державним інспектором відділу митної вартості Управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання. Набрав 416 голосів.

Євгеній Шаповалов — позиціонує себе як експерта з децентралізації, брав участь в створенні перспективного плану об’єднання громад Вінниччини. Працює радником Наталії Заболотної. Один з анти-рекордсменів по найменшій кількості отриманих голосів виборців – 234. Пройшов в обласну раду завдяки прохідному місцю в партійному списку “Слуги народу”.

Лікар.

Володимир Костюк — працює в медцентрі “Альтамедика”, Лікар ортопед-травматолог. Заявляв, що планує реформувати роботу Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи, де встановлюють групу інвалідності. За Костюка проголосувало 372 людини.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.