На Вінниччині селяни пікетують адміністративний суд, бо в їх громаді призначили перевибори.

Сьогодні, в неділю 15 листопада, під Вінницьким Апеляційно – адміністративним судом пройшов пікет. Пікетували суд жителі села Уланівка адже вважають, рішення суду про перевибори в громаді – суддівським свавіллям.

«За чиє майбутнє ви подбали, прийнявши рішення про перевибори?», «Перевибори – це шлях до загарбання Уланівської ОТГ», з такими гаслами на плакатах люди скандували, «Ганьба! Ганьба!».
«За результатами Виборів, мене обрали уланівським сільським головою. Однак Крученюк Олександр Васильович, який програв ці вибори звернувся в Вінницький окружний адміністративний суд з позовом, про визнання результатів недійсними і проведення перевиборів. І суд задовільнив позов, зобов’язав Уланівську ТВК визнати вибори, такими що не відбулись і в зв’язку з цим призначити повторні вибори. ТВК звернулась з апеляцією в сьомий апеляційний суд, він в першому засіданні підтримав позицію ТВК, однак на наступний день пішовши в нарадчу кімнату виніс абсолютно протилежне рішення», – каже Сергій Голубенко діючий сільський голова Уланівки.
За словами Сергія Голубенко, склалась патова ситуація, адже є рішення суду про проведення перевиборів, яке має виконати ТВК. Але ТВК не може виконати рішення суду, бо в неї немає повноважень для його виконання. Сьогодні на 15 годину суд має розглянути подання від уланівської ТВК, щодо роз’яснення порядку і способу виконання цього рішення.

«Уланівська громада, ще не відбулася тому що суд зарізав рішення, а вибори у нас відбулися. Суд прийняв рішення, не в нашу користь, не по чесному», – каже жіночка що тримає плакат з написом «Люди голосують – а судді торгують».

Громада не задоволена тим що вибори визнали не дійсними і люди вбачають у цьому спробу «загарбати» громаду.

«Ми за те що вибори в Уланівській ОТГ відбулися. Не було жодних зауважень ні від спостерігачів, ні від інших сторін виборчого процесу. І чому суд прийняв рішення про повторні вибори, ми просто не розуміємо»,- каже новообрана (або ні) депутатка Уланівської ОТГ.

На виборах не вистачало бюлетенів.

Нестачею бюлетенів, мотивує позов про скасування виборів, адвокат Олексій Якименко. Каже що представляє одного з кандидатів та партію «За життя».

«Рішення суду, що до виборів уланівського сільського голови є прозорі, об’єктивні і навіть більше справедливі. В чому суть? Суть в тому, що фактично Уланівська сільська територіальна виборча комісія провела вибори з грубим порушенням закону. А саме не доставила на дільничі виборчі комісії бюлетеней у тій кількості в якій було потрібно. В результаті цього, що не було бюлетеней, маса виборців не змогли проголосувати», – каже адвокат.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net