У бюджеті Вінницької міської громади на 2022-й рік не передбачене виділення коштів на часткове відшкодування вартості обідів для учнів 1-4 класів.

Сьогодні, після проведеної реформи шкільного харчування, у батьків дітей є вибір – обирати порції на 10 або 20 гривень, чи пакет на 25 чи 30 гривень. Але платити всю суму батькам, крім пільгових категорій учнів (у Вінниці – 4121), доведеться з власної кишені.

Раніше міська влада виділяла 7 гривень на кожного учня 1-4 класів, решту вартості доплачували члени родини. Цього року все змінилося. Шкільні керівники сказали батькам визначитись до 10 січня – харчуватимуться у їдальнях їхні діти, або залишаться голодними.

Звинувачувати депутатів міської ради у тому, що вони економлять на дітях вінничан не хотілося би, бюджетні відносини складні та неоднозначні. Та й відповідно до чинного законодавства, муніципальна влада може, але не зобов’язана здійснювати такі видатки. Але деякі цифри все ж можна проаналізувати.

Видаткова частина бюджету Вінниці на 2022 рік складає 5 млрд 767 млн – це, до речі, більше, ніж бюджет всієї Вінницької області – 4 млрд 572 млн.

Але Вінницька область витрачає на харчування учнів закладів професійно-технічної освіти 6,5 млн грн, 2,9 млн – на харчування учнів коледжів, 1,2 млн – вихованців ДЮСШ, 2,4 – на забезпечення харчування дітей з вадами розвитку.

Але більш показовими є два інших приклади.

Перший – Києва, який повністю забезпечує учнів 1-4-х класів обідами оплаченими з бюджету міста.

Так, на це витрачаються більші кошти, але й учнів у столиці набагато більше, ніж у Вінниці. Якби діти вінничан, які навчаються у 1-4 класах (приблизно 13 тисяч), отримували компенсацію з міського бюджету у 7 грн за обід, то за 175 навчальних днів у 2021-2022 навчальному році міська влада розкошелилася би аж на 16,5 млн грн.

Для порівняння 1. Приблизно на 17 мільйонів гривень на рік збільшила бюджет на свої зарплати та утримання Вінницька обласна рада, розширивши штат працівників майже вдвічі.

Читати: Збільшення штату Вінницької облради обійдеться платникам податків у 17 мільйонів гривень на рік

Нагадаємо, у Вінницькій міській раді та у Вінницькій обласній раді монобільшість має «Українська стратегія Гройсмана».

Для порівняння 2. Стільки ж (16 млн 657 тис.) проходить за статтею видатки на «Іншу діяльність у сфері державного управління», де 5,3 млн грн витрачаються на «Нагородження відзнаками міського рівня, організацію і проведення урочистих та інших заходів у населених пунктах, що входять до Вінницької міської територіальної громади на 2021-2025 роки». Ну, тобто на свята та фуршети.

Навіть прифронтовий Краматорськ спромігся забезпечити дольову (50% / 50%) оплату харчування в школах.

42 мільйони (порівняємо це з тим, що ВМР поскупилася на 16 млн) буде витрачено у Чернівцях на харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, учнів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, технікумів.

Безкоштовні сніданки для дітей у Полтаві (за 35 грн, знову ж порівняємо з вінницькими реаліями).

Безкоштовне харчування й у Львові.

У Хмельницькому батьки оплачують обіди, але міська влада повністю бере на себе оплату сніданків.

І таких прикладів по всій країні багато. Складається враження, що «найкомфортніше місто» дбає про забезпечення збагачення якогось дуже вузького кола осіб, мало переймаючись проблемами абсолютної більшості громадян.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net