​​Центр суспільно-політичного моніторингу “Вектор” ексклюзивно для “Політичної Арени Вінниччини” провів опитування місцевих політиків, представників влади та громадських діячів.

Геннадій Ткачук, голова Вінницької обласної організації партії «УДАР» Віталія Кличка  

ВИЗНАЧНІ ПОДІЇ ВІННИЧЧИНИ 2021:  

1. Вінницькі студенти здобули перемогу на міжнародному музичному конкурсі у Словаччині. Юні вінничани перемогли на конкурсі, презентуючи українські народні пісні.  

Тішить, що молоде покоління приділяє значну увагу народному жанру та поширює «українське», формує успішний, позитивний зовнішній бренд країни.  

2. З 2019 року 7 грудня жіноцтво відзнaчaє Всесвітній День Укрaїнської Хустки. Свято зaсновaне активною Вінницькою громадською діячкою, депутаткою Вінницької обласної ради – Людмилaю Стaніслaвенко. Дане свято покликaне об’єднaти жінок різних професій, віку тa нaціонaльностей для збереження укрaїнських трaдицій. 

Ідею підтримaли громaдські aктивісти в Укрaїні тa в усьому світі. Зокремa, цьогоріч свято відзнaчaлося в СШA, Іспaнії, Кaнaді, Лaтвії, Португaлії, Кaзaхстaні, Йордaнії, Індії. 

3. Пара підлітків із Вінниці з синдромом Дауна – Марія та Іван- здобули призове місце на міжнародних змаганнях зі спортивно-бальних танців.  

Тішить, що у Вінниці створюються різноманітні клуби, гуртки, які допомагають розкрити таланти особливих діток. Окрім того, у школах Вінниці створюються інклюзивні класи, що допомагає процесу соціалізації діткам з особливими потребами.  

4. Вінничанка,  Олександра Яремчук, здобула перемогу на конкурсі краси «Міс Україна 2021» та представляла Україну на конкурсі краси «Міс Світу», який відбувся у США. 

«НЕГАТИВНІ» ПОДІЇ ВІННИЧЧИНИ 2021: 

1. Вважаю, що головною негативною подією не лише Вінниччини, а й усієї України є стрімке здорожчання цін на енергоносії, водопостачання, газ та пальне. В Україні є всі ознаки наближення енергетичної кризи, яка може проявитися не лише у вигляді планових, «віялових» відключень електроенергії, але й неконтрольованого виключення окремих складових об’єднаної енергетичної системи – т.зв. блекауту. Для недопущення енергетичної кризи, потрібно максимізувати зусилля зі  збільшення видобутку природного газу на українських родовищах. Газ українського виробництва, який значно дешевше імпортованого, потрібно використовувати на потреби населення та ТКЕ. Нам варто у першу чергу орієнтуватися на внутрішні ресурси 

2. У зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби та локдаунів середній та малий бізнес зазнали значних збитків. Велика кількість бізнес-структур не лише не могли якісно надавати послуги громадянам, а й деякі вимушено припинили свою діяльність.  

Органи державної влади різних рівнів не спромоглися пом’якшити втрати та надати компенсаційну допомогу бізнес-структурам. Для відновлення економіки країни ми маємо підтримати бізнес. А для цього необхідно: 

• спростити і розширити видачу доступних кредитів для бізнесу. Зокрема, на рефінансування раніше виданих кредитів; 

• зменшити орендну плату з відповідною компенсацією з бюджету для тих,  хто не може вести бізнес через карантин; 

• запровадити мораторій на підвищення податків до завершення дії  карантинних обмежень. 

3. За рахунок зростання інфляції та не вірного механізму управління суттєво подорожчали продукти харчування та проїзд у громадському транспорті, що у свою чергу створює додаткове фінансове навантаження на українські родини.

Опитування проводив Центр суспільно-політичного моніторингу “Вектор» спецільно для “Політичної Арени Вінниччини»

Підписатись на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net