Дивно, але досі місцеві ЗМІ не потрудилися бодай побіжно проаналізувати якісний склад помічників народних депутатів від Вінниччини. А між тим навіть поверхневе знайомство з даною когортою дає уявлення не лише про певних депутатів та ті політичні орбіти, у яких вони вимушені обертатися, а й про приховану мотивацію їхньої діяльності, особисті та бізнес-зв’язки, напрямки роботи, які вони вважають для себе пріоритетними.

Погодьтеся, вкрай важко бути самостійним «слугою народу», коли у тебе в помічниках «смотрящі» від тої, чи іншої впливової особи з великими грошима, зв’язками, бізнесовими та політичними інтересами.

Так само очевидно, що депутата не надто цікавить ситуація у його виборчому окрузі, якщо він не спромігся «залишити» там бодай декількох помічників, нехай і на громадських засадах.

Можна також пофантазувати, якими імпульсами керувався той або інший народний обранець, коли прилаштовував біля себе (на роботу) вчорашню студентку.

Дані нашого аналізу взяті з відкритих джерел – переважно з різноматнітних реєстрів, ЗМІ та соціальних мереж. Висновки не є категоричними і, швидше, зводяться до припущень. Тож, якщо хтось хоче заперечити певні гіпотези причинно-наслідкового зв’язку, то може це зробити на нашому ресурсі. Ми – відкритий майданчик для усіх думок і поглядів.

Поїхали.

Народний депутат від 11 виборчого округу Максим Пашковський.

Помічниками-консультантами за строковим трудовим договором на постійній основі є Манубата Джулія Емека та Орленко Олександр Іванович.

Прізвище (яке у наших широтах сплутати з іншим непросто) першої консультантки ми зустрічаємо у даних про вступну кампанію (2012) до технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету. У 2019 стала бакалавром ВНАУ. У 2017-му її ж прізвище ми бачимо серед студентів Національної академії внутрішніх справ, де вона опрацьовувала тему, не зовсім приємну для депутатів і чиновників будь-якого рангу: «Особливості та проблематика проведення допиту та пред’явлення для впізнання в режимі відео конференції».

Такий щільний графік навчання (а у соціальній мережі «Вконтакте» ще залишилися дані, що у ВАНУ вона брала участь у якихось конкурсах юних талантів, але посилань на цей заборонений в Україні ресурс ми не даємо) не завадив особі з такими самими ім’ям і прізвищем займатися підприємництвом за класифікатором КВЕД 47.89 («Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами»).

Резюмуємо. При бажанні можна знайти зв’язки з родиною Калетників, які талановитих (і відданих) студентів ВНАУ завжди намагалися «вести» по драбині професійного зростання.

Зв’язки Олександра Івановича Орленка з вінницькими політиками та бізнесменами знайти не вдалося. Але нам вдалося (жарт, тут всього 1 «клік» на «Ю-Контрол») подивитися зв’язки структури, у якій він вважався керівником – «Приватного українського інституту підприємництва» (який фігурує лише в одній маленькій кримінальній справі) – з іншими комерційними структурами. Наприклад, ТОВ «Партнери Феміди» (ТОВ «Вектор Югос»), яка трохи «засвітилася» у скандалі з іноземними студентами ДНМУ.

Втім, прізвище «Орленко» є набагато більш поширеним в Україні, ніж його колеги-помічниці Максима Пашковського.

Тож, ми можемо говорити й про однофамільця.Щодо нардепа-12 Анатолія Драбовського, то тут можемо процитувати самих себе.
Хоча, можна розглянути його «свиту» і детальніше.

Варшавська Інна Яківна, яка працює на постійній основі, – викладач з охорони праці кооперативного інституту, у якому довгі роки «рулив» нинішній власник депутатського мандату. Видно цій людині він довіряє. Наступна ж помічниця поставлена, напевно, щоб довіряли й Драбовському. Оксана Петрівна Назаренко раніше була помічницею нардепа Володимира Продивуса, якого називають «куратором», «координатором», чи навіть «акціонером» частини вінницької організації (хоча організації як такої наразі немає) «Слуги народу».

На громадських засадах у Анатолія Драбовського працюють ще декілька осіб, які так або інакше пов’язані з Володимиром Продивусом.

Наприклад, Климчук Ігор Степанович, попереднє місце роботи якого – ПАТ «Мостобуд», кінцевим бенефіціаром якого є Володимир Степанович.

До нього ж ведуть нитки ще двох помічників – Артема та Марії Сівашів, які є власниками ТОВ «Золакс», юридичною адресою якого є площа Гагаріна, 2. Це ПРАТ «Вінницький Універмаг», власницею якого вказано Продивус Світлану Володимирівну.

Ще одна помічниця – Оксана Володимирівна Бенівська – голова ТОВ «Фондова компанія» ТЦП «Реєстр-Консалтинг», бенефіціарій якої Андрій Копійка разом зі Світланою Продівус є співзасновником ТОВ «Поділля-Про». Крім того, він же є власником дочірньої компанії «Мостобуду»Мостобудівельного загону № 73.

Веретинський Олег Миколайовичкерівник ПрАТ «Вінницький універмаг».

Інша група помічників, хоча і не була помічена поруч з «Мостобудом», але від того не є менш цікавою.

Олена Валентинівна Апостоловазавідуюча відділенням ультразвукової діагностики Олександрівської клінічної лікарні м. Києва.

Олександр Якович Гетьманбенефіціарний власник низки компаній, серед яких будівельні, транспортні, готельні. Можливо, також є старим другом Продивуса, принаймні один сайт (нескінченно брехливий!) вказує, що якісь «Олександр Гетьман» був затриманий правоохоронцями у 1994 році у Вінниці. Посилання на сумнівне джерело не даємо. Усі збіги імен, безумовно, є випадковими.

Володимир Васильович Жданкін – швидше за все – суддя апеляційного суду Вінницької області. А також засновник Вінницької обласної організації ГО «Союз юристів України».

Ігор Олегович Ільчишен – власник ювелірного дому «Кімберлі». Балотувався у 2015 році до Вінницької обласної ради від «Самопомічі».

Володимир Миколайович Каленикпомічник народних депутатів 4-9 скликання. Від Партії регіонів і Блоку Литвина, до «Народного Фронту».

Олександр Володимирович Кобилянськийзавідувач кафедрою Вінницького національного технічного університету.

Олександр Сергійович Корпанюкзасновник спортивного клубу «Ратібор». Також людина з такими самими ПІБ була довіреною особою кандидата у Президенти України Добкіна М. М. у 2014 році в 17 виборчому окрузі.

Марина Олегівна Котлінська фігурує у якості абітурієнтки до Вінницького медуніверситету у 2012 році.

Лисов Вадим Георгійович був (чи є?) помічником депутата Вінницької обласної ради Ярослава Хребтія («Самопоміч»), а також довіреною особою самого Драбовського на парламентських виборах. Працює, судячи з усього, у Вінницькому шкіряному диспансері. Професійний фах цього помічника, погодьтесь, доволі важливий для здійснення “небезпечної” депутатської роботи.

Особа з ПІД Дмитро Миколайович Лоза є завідувачем складу ДП авіаційне підприємства «Україна».

Громадян з поширеним прізвищем Олександр Васильович Михайлов занадто багато, щоб ми гадали – хто саме з них удостоївся честі бути соратником А. Драбовського.

Помічник з прізвищем Артем Андрійович Науменко колись працював на Вінницькому «масложирі», а у 2018-му шукав роботу інженером.

Денис Євгенович Сазонов працює у ТОВ «Восток» та ТОВ «Фабер Інтернешенел» (дружина э співробітником апарату Верховної Ради). Уповноважена особа «Фабера» – Сергій Сокур уводить нас у такі натрі столичних забудовників, що там легко загубитися. Та й це не є темою нашої статті..

Марія Михайлівна Шінкарук-Диковицька працює у Вінницькому медуніверситеті.

А Сергій Федорович Штефанюк є керівником та засновником низки підприємств.

Співзасновником одного з них («ДАЛПОРТ СПІРІТС»), наприклад, є Євген Зельманович Черняк, який також є пов’язаною особою з АТ «Банк «Золоті Ворота», кінцевим власником якого портал «Наші гроші» вважає Михайла Добкіна. (див. пункт про Корпанюка).

Чесно кажучи, Анатолію Григоровичу не позаздриш. 6 надійних людей від одного Володимира Продивуса та ще декілька від бізнес-партнерів різного рангу – це занадто навіть для одного депутата. Хіба тільки й можна повністю покластись, як на колишню власну викладачку з охорони праці.

Народний депутат від 13 виборчого округу Петро Юрчишин.

За строковим трудовим договором на постійній основі у нього працюють Лілія Анатоліївна Крилова та Нінель Аполінарівна Поліщук.

Лілія Крилова, 1969 р. н. живе у Козятині, працювала у місцевій газеті «RIA-Козятин». Балотувалася у 2015 році до Козятинської міської ради від «Блоку Петра Порошенка» (невдало). У 2010-му була депутатом тієї ж ради від ВО «Батьківщина».

Нінель Поліщук у минулому скликанні була помічником того ж Юрчишина на громадських засадах. До нього допомагала будувати країну народним депутатам О. Юхновському (БЮТ), О. Козаченку («Наша Україна»), С. Терещуку (Блок Литвина), К. Ващук (Партія регіонів).

Припустимо, що це досвідчений апаратний працівник ВРУ, яких депутати один одному «передають у спадок». Там таких багато, бо хтось й на законотворчій діяльності має спеціалізуватися, і за руку депутатів до комітетів водити, й у внутрішній канцелярській кухні орієнтуватися.

Серед помічників, які працюють на громадських засадах все, більш-менш, зрозуміло. Вони так або інакше пов’язані з аграрним сектором та (якщо пошукати, то обов’язково знайдемо) з діяльністю фірми «Візит».

Андрій Барабан працює у Хмільницькому районі.

Сергій Зінов живе у Калинівському районі. Працював заступником голови районної ради. І, судячи з того, що його прізвище можна побачити у списку НДП на виборах 2006 року, можна зробити висновок, що певні зв’язки з групою Сергія Татусяка не є для нього чужими. Принаймні, місцевий осередок НДП він очолював.

Прізвище Петра Коваля бачимо на ресурсі «Посіпаки» у якості екс-помічника депутата Леоніда Козаченка, президента Української аграрної конфедерації. Інтереси агробізнесу, як ми розуміємо, не можуть залишати Петра Васильовича байдужим. Тому, швидше за все, тут є й певні бізнес-зв’язки.

Володимир Миколайович Матковський раніше був помічником у депутата Василя Кравчука («Батьківщина»). Відомостей про осіб, ПІБ яких повністю співпадають с ПІБ помічника Юрчишина, у відкритому доступі вистачає. Серед них – декілька бізнесменів, пов’язаних з агробізнесом. Тим більше, що у й Василь Кравчук є власником декількох фірм у сфері сільського господарства.

Про Віталія Васильовича Оліха (якщо це фігурант нашого дослідження) можна сказати, що це бізнесмен, який вміє вигравати 100% тендерів на чималенькі суми. Ну, й працює, звісно, у агробізнесі.

Василь Петрович Павленко був помічений з привітаннями від Юрчишина у Хмільнику.

Геннадій Ігоревич Теодорович, згідно з поданою декларацією, є начальником відділу контролю за виконанням умов договорів регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області.

Жив (живе?) у Козятині.

Нарешті, Галина Григорівна Ярова є директоркою відділу освіти Калинівської міської ради. Головне її завдання (і це не є таємницею) – мобілізовувати вчителів під чергові вибори, у яких братиме участь Петро Юрчишин, або хтось з його висуванців.

Депутат округу № 14 – Борзова Ірина Наумівна.

За строковим трудовим договором на постійній основі працює лише Інна Вікторівна Іщенко. Дружина Віктора Валентиновича Іщенка – уродженця Вінниці, генерального директора ДП «Центр Державного земельного кадастру». Останній «з 2014 по 2016 роки працював у комплексі відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами на посадах заступника директора та першого заступника директора підприємства», коли цією структурою керував Сергій Борзов – чоловік Ірини.

На громадських засадах Борзовій у її депутатській діяльності допомагають наступні особи.

Гаращук Ганна Анатоліївна. Головний редактор сайту «Вінниця.інфо». Працювала радницею Вінницького міського голови та у 2016 році навіть подавала декларацію на посаду співробітника УСБУ у Вінницькій області. Постійно фігурує у різного роду конкурсах «кращі з…», які влаштовує місцева влада.

Іванова Олена Іванівна, якщо вірити сайту «Посіпаки», 4 поспіль скликань (5-8) працювала помічником у народного депутата Юрія Воропаєва (Партія регіонів).

Останній з гордістю носив прізвисько «юрист Ахметова». Отже, поява такої помічниці (якщо, знову ж, ми не помиляємося, і не співпадають повністю ПІБ, а «Посіпаки» – брешуть) багато про що каже. Передусім – з огляду на анонсовану приватизацію й управління державними активами. У яких розуміється і Борзов, і Воропаєв.

Сільницька Світлана Миколаївна помічницею нардепа є вперше. Вона (чи її повна тезка) працювала апаратним функціонером у Вінницькому окружному адміністративному суді, наразі є адвокатом. Судячи з усього, допомагала І. Борзовій під час виборчої кампанії з юридичними питаннями.

Ящук Олена Вікторівна була одним із засновників компанії «Віта-Дент» (Житомир), а також допомагала Борзовій у діяльності ГО “ВО “РОЗВИТОК. РОЗВИТОК”, зокрема, змінила її на місці керівника після обрання Ірини Наумівни народним депутатом.Народним депутатом у 15 ВО стала донька нардепа Миколи Кучера та невістка Оксани БілозірЛариса Білозір. Потрібно віддати належне Ларисі Миколаївні, яка вже після виходу матеріалу надіслала нашій редакції уточнення щодо власних помічників, тому в даному разі ставимо народного обранця в приклад колегам і щодо оперативності, і щодо публічних комунікацій.

На постійній основі у неї працюють дві особи: Богонос Анастасія Вікторівна, Романчук Діана Володимирівна.

Версія нашої редакції: Прізвище Анастасії Вікторівни можна побачити у якості керівника Громадської спілки «Асоціація рибопромислових підприємств України» та ТОВ ТЕРЕКЕМЕ-Україна. Остання займається оптовою торгівлею м’ясом і м’ясними продуктами, а ця сфера є дуже близькою для колишнього (а «колишніх» у нас не буває) топ-менеджера МХП Миколи Кучера, тож є усі підстави припустити, що мова йде про бізнес-партнера. Хоча у Гугл-кеші є декілька сторінок, на яких видно, що повна тезка А. В. Богонос шукає роботу юридичним консультантом або помічником депутата. Може, мова йде саме про неї?

Уточнення нардепа: Не є керівником Громадської спілки «Асоціація рибопромислових підприємств України» ТОВ ТЕРЕКЕМЕ-Україна з 2017 року (уточнено).

Керівниками даних юридичних осіб є інші особи, про що свідчить інформація в ЄДРПОУ.
Будь-які резюме про пошук тієї чи іншої роботи у помічника-консультанта Богонос А.В. на порталах з пошуку роботи відсутні і особисто не розміщувалися.

Щодо Діани Романчук, то один з Інтернет-ресурсів видає інформацію, що її мати – Олена Кузьмишина є суддею шостого апеляційного адміністративного суду, а до цього – 12 років – суддею Київського апеляційного адміністративного суду. Декларація Романчук цю інформацію підтверджує.

На громадських засадах з Ларисою Білозір займаються державним будівництвом наступні особи.

Бабій Ольга Вікторівна. З 2007 року є головним редактором газети «Чернівецька Зоря»

Воротюк Наталія Вікторівна – керівник ТОВ «Артагро». І це вже ближче до нашої теми.

Уточнення прес-служби народного депутата: Не є керівником ТОВ «Артагро» з 2018 року, про що свідчить інформація в ЄДРПОУ.

Грінченко Олександр Анатолійович – керівник ТОВ «Радіо Ладижин».

Про Задорожну Юлію Володимирівну відомо тільки те, що на виборах-2019 була довіреною особою кандидата у народні депутати Л. Білозір. Ну, й кому цікаві подробиці біографії – можуть задати запитання особисто на її сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

Ковальчук Жанна В’ячеславівна – вінницький адвокат.

Кубляк Світлана Анатоліївнаредактор Мурованокуриловецької газети «Наше Придністров’я».

Кушерець Дарина Василівна, швидше за все, є доктором економічних наук, яка захищалася при Інституті законодавства Верховної Ради України (Київ).

Згадка про Лозінську Галину Іллівну зустрічається у глобальній мережі у якості голови Тульчинської районної у Вінницькій області організації Партії «Блок Петра Порошенка “Солідарність”». Що і логічно, адже місто входить до меж 15 округу.

Уточнення прес-служби нардепа: Пенсіонерка, до виходу на пенсію працювала в органах державної виконавчої влади м. Тульчина. Головою Тульчинської районної у Вінницькій області організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» не являлася

Маркевич Валентина Володимирівнапрезидент Благодійного фонду “Допомоги онкохворим дітям”.

«Помічницька» біографія Меленко Лідії Гаврилівни є дуже багатою – від 4 до 9 скликання безперервно. У депутатів Віктора Короля («Наша Україна»), Оксани Білозір («Наша Україна – Народна Самооборона»), Олександра Гереги (самовисування), Едуарда Гурвіца («УДАР»), знову – до Короля, а звідти – до Лариси Білозір.

Рибка Олександр Анатолійович (якщо це він) – власник будівельної компанії.

Примітно, що усі рекламні публікації Лариси Білозір в соціальній мережі фейсбук оплачуються Олександром Рибкою. Про що повідомляє соціальна мережа.

Уточнення прес-служби нардепа: Не є власником будівельної компанії. Фізична особа-підприємець.

Від редакції. Олександр Рибка все таки був керівником і власником вказаної ТОВ “ФАСТРОНС”.

Савкова Ольга Анатоліївна – швидше за все – керівник апарату Чернівецької РДА, була кандидатом від БПП до Чернівецької районної ради.

Юзвак Тетяна Юріївна є заступницею редактора районного комунального підприємства «Редакція газети і радіомовлення «Томашпільський вісник».

Далі буде.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Редакція “Політарени”