•Продовжимо знайомити вінничан зі «здобутками» керівництва і депутатів Вінницької обласної ради.
Обласна рада, хоч би якими мінімальними не були її повноваження, все ж уособлює місцеве самоврядування на певних територіях. Тобто, вінничани, особливо під час війни, мають дивитися на те, що їхні депутати залишилися поруч і працюють, і уже цей факт є (мав би бути) додатковим аргументом для ствердження віри у перемогу.
Але для того, щоб інформацію про депутатів отримувати, необхідно, щоб вона була на офіційному сайті.
Невеличкий контент-аналіз усіх публікацій, розміщених на цьому сайті за травень 2022 року, показує нам, що обласних депутатів на ньому, скажімо так, «не жалуют».
Так ось, із загального масиву матеріалів, понад 150 (це більше 70%) – загальна оперативна інформація бойових зведень, брифінгів МО та цифри про втрати агресора. Навряд чи сайт обласної ради є тим джерелом, з якого більшість українців готові отримувати такі дані, тому й кількість переглядів у таких публікацій коливаються від 30 до 120 (апарат в обласної ради – близько 100 осіб).
До 20 публікацій висвітлюють процедурні моменти – хід однієї сесії та декількох засідань постійних комісій.
• 8 публікацій присвячено голові обларади Вячеславу Соколовому з його прямою мовою, ще з десяток – його участі у різноманітних заходах, 2 розповідають про ініціативи його помічників, 3 – про діяльність заступника голови Ігора Івасюка, 2 – про ще одного заступника Дмитра Чаленка, 1 – про першого заступника В. Кістіона.
• Декілька статей – про діяльність Міжрегіонального гуманітарного штабу, причому у кожному разі особливо наголошується, що отримувачі допомоги дякували Володимиру Гройсману, хоча які стосунки він має до обласної ради – сказати складно.
Але тут ми підходимо до головного — жодної (!) публікації про діяльність депутатів Вінницької обласної ради на офіційному сайті цієї структури за травень місяць 2022-го року немає.
Запевняємо наших читачів, що й раніше, до війни, офіційний сайт облради був для пересічних депутатів недосяжним інформаційним майданчиком.
Депутатський корпус облради налічує 84 чоловіка.
При цьому потрібно відмітити, що погортавши соцмережі обласних депутатів, у багатьох з них є чим поділитись з виборцями. І волонтерські ініціативи, допомога ЗСУ, переселенцям, спортсменам, робота на окрузі, тощо. Але…
Ми не будемо моралізувати про показову «повагу» керівництва ради до колег і депутатського корпусу взагалі. Але, на наш погляд і досвід політичної аналітики регіону, так депутатський корпус облради ще ніхто не «шанував».
Тим часом, у наших підписників в соцмережах все частіше виникає запитання — а навіщо вони взагалі потрібні?
З усім цим апаратом майже 100 чиновників. І бюджетом понад 4 млрд грн?
Поки ми на це відповіді не маємо.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.