• Телеграм-канал “Воєнна арена Вінниччини” провів опитування читачів з приводу довіри до Головнокомандувача. 

Опитання ще не завершене, але, оскільки у ньому уже взяли участь майже 2 800 респондентів, його можна вважати репрезентативним. До того ж авдиторія нашого каналу – вся Вінницька область.

Так ось, на думку 28% опитаних В. Зеленський повністю виправдав їхню довіру, 22% вважають, що у влади, особливо в команді Президента, є багато недоліків, але наразі не час для критики.

18% відвідувачів каналу обрали варіант “Після війни поважатиму ще більше”, 15% схилилися до думки, що він перевищив їхні очікування, 11% переконані, що висновки робити поки що зарано. 

І лише 4% вважають себе розчарованими.

Про що це говорить.

По-перше, рівень підтримки Глави держави залишається на безпрецедентно високому рівні. 

Понад 60% учасників анкетування у той, або інший спосіб схвалюють його діяльність, довіряють йому та вважають, що їхня точка зору якщо і зміниться, то лише у бік посилення цієї довіри. 

22% (хоча це теж багато), які обрали варіант відмови від критики, більш скептично дивляться на ситуацію у владі, але від цього їхній вибір є водночас й більш свідомим. Розуміти, що в країні не все гаразд, але продовжувати підтримувати її – це також є виявом громадянської мужності.

По-друге, суспільство однозначно дає карт-бланш Президенту як на жорсткі дії на фронті, так і для наведення порядку у тилу. Попередні побоювання, що “суспільство втомиться від війни”, перенесе на центральну владу незадоволення економічною ситуацією, соціальним становищем та діями окремих чиновників – не справдилися. Українці готові терпіти та йти до кінця у прагненні Перемоги.

По-третє, навіть традиційно опозиційна Вінницька область (а відвідувачі каналу переважно з Вінниччини) у більшості виявила громадянську позицію на беззастережну підтримку лідера країни. Отже, вся та критика, яка потрохи починає нестися на адресу “зеленої команди” від опозиційних політиків, рейтинг партій яких обвалився нижче 5% бар’єру – не спрацьовує. Принаймні поки що.

Українці розуміють весь комплекс проблем всередині країни та на фронті, але готові битися і працювати. Дрібні інтриги та цільові меседжі політиків поки що йдуть мимо адресатів.

Резюмуючи, можна сказати, що у влади з таким рівнем підтримки є не лише повна довіра для посилення опору ворогові, а й “зелена вулиця” для нагальних реформ в Україні. І влада має цим скористатися. 

Або ні.


Підписатись на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net