29 червня депутати Оратівської громади визнали звіт селищного голови Галини Лошак незадовільним та достроково припинили її повноваження.

Лошак закидали те, що вона не забезпечила належного фінансування закладів освіти, не проконтролювала дії керівництва Оратівської лікарні, яке не добилося від НСЗУ постачання безкоштовних ліків, не знайшла кошти для організації роботи «Оратівкомунсервісу», щоб той обслуговував не лише центр ОТГ, а й села територіальної громади, встановила монополію на трансляцію думок через «Оратівську редакцію радіомовлення»).

У відповідь працівники селищної ради пішли у відпустку без збереження заробітної плати (тобто діяльність місцевого самоврядування певний час була паралізована), а 30 червня на акцію протесту навіть вийшло декілька десятків оратівчан.

Читати також: Сенсаційна відставка на Вінниччині. Мер міста склав повноваження після 21 року керівництва громадою

Особисто Лошак прокоментувала «заколот з переворотом» на своїй сторінці у Фейсбук, де детально розповіла про внутрівидову історію стосунків у середовищі місцевих депутатів.

Переказувати даний допис не варто, слід лише зазначити, що у цій справі (за версією Лошак) сплелися як суто родинні протиріччя (посаду начальниці відділу земельних ресурсів не віддали невістці лідерки одного з кланів), так і (прости, Господи) глобальні інтриги за участю агентів Кремля.

Звісно, до цього емоційного допису слід ставитися спокійно. Коли сваряться сусіди, ще й не таке можна почути.

Увагу слід звернути на декілька інших аспектів.

По-перше, подібні конфліктні ситуації «тліють» майже у кожній ОТГ. І вирішувати їх слід шляхом діалогу, домовленостей і взаємних поступок. Причому координувати ці процеси мають у тому числі партійні лідери, оскільки втручання виконавчої влади, силових і бізнес структур, військових адміністрацій у подібні справи завжди сприймається болісно усіма їх учасниками. Повідомляється, що Лошак колись була головою районної організації «Європейської солідарності», але на вибори йшла у якості самовисуванки. І якщо конкретно в Оратові не змогли домовитися депутати від УСГ, «Євросолідарності», «Батьківщини», «За Майбутнє» і «Слуги народу» (щоправда, їх там лише двоє), то це провина у тому числі обласних партійних лідерів, які довели ситуацію до відкритої конфронтації.

По-друге, можливості впливу окремих керівників ОТГ на процеси фінансування закладів освіти та медицини є доволі обмеженими.

А тому лобіювати інтереси громад мають не лише представники конкретної ОТГ, а й депутати – Верховної та обласної рад, голови партійних організацій. 

У даному випадку ми не бачимо там ані тих, ані інших.

Звільнення голови та «страйк» працівників апарату – це, повірте, лише квіточки у порівнянні з тим, що може розпочатися, коли справа в інших ОТГ дійде до земельних, екологічних, транспортних та інших проблем. Перекриття трас – найменше, що може стати наслідком подібного самоусунення політичних та громадських лідерів.

Не беремося прогнозувати, але з високою долею вірогідності голова ОТГ зуміє поновитися на посаді. А якщо ні, то в обласної влади знайдуться важелі впливу на ситуацію, щоб забезпечити нормальну роботу органу місцевого самоврядування.

Але цей випадок є одним із сигналів (не перший і не останній) стосовно того, що громадсько-політичні процеси в країні тривають. І якщо їх пустити самопливом, то наслідки можуть бути непередбачувані.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net